Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Morgan Stanley’den Mike Wilson, yeniden hisse senedi almaya başlamak için çok erken, diyor

Morgan Stanley’den Mike Wilson, yeniden hisse senedi almaya başlamak için çok erken, diyor

Hisse senedi vadeli işlemlerine bakılırsa, İsviçre’nin en büyük iki bankasının bir araya geldiği çılgın bir hafta sonundan çıktığımızı kimse tahmin edemez. Wall Street’i düz ila biraz daha düşük bir başlangıç ​​bekliyor, ancak petrol fiyatları baskı altında ve altın çok yükseldi.

ABD kıyılarındaki son olaylara gelince, üç ABD bankasının başarısızlığı “uzun süredir devam eden bir açmazın büyümesini temsil ediyor. Allianz’ın ekonomi baş danışmanı Mohamed A. El-Erian, “Fed’i daha derin bir politika boşluğuna soktular ve ABD’nin bu haftaki faiz oranlarına ilişkin kararını özellikle önemli kılıyorlar” dedi. FT’de yazıyor.

Hepsi bizi bize getiriyor günün çağrısıMorgan Stanley’in ABD’li özsermaye stratejisti Mike Wilson’dan ABD’nin banka mudilerini kurtarmasının tam olarak ne anlama gelmediğini, niceliksel bir gevşeme olduğunu söylüyor.

“Hisse senedi piyasası açısından bakıldığında, geçen haftanın olayları, kredi kullanılabilirliğinin ekonominin geniş bir alanı için azaldığı anlamına geliyor ve bu, piyasa katılımcılarını nihayet hisse senedi risk priminin (ERP) çok düşük olduğuna ikna eden katalizör olabilir.” diyor Wilson.

Hisse senetlerinin riske değmediğini söyleyen bir göstergeden bahsediyor, özellikle de yatırımcılar Hazine tahvillerinden ve yüksek kaliteli tahvillerden paralarının karşılığını daha fazla alabildiklerinde.

S&P 500’ün SPX’inin,
-1.10%
mevcut ERP 220 baz puan civarındadır. “Kazanç görünümüne yönelik risk göz önüne alındığında, ABD hisse senetlerindeki risk/ödül, bize göre ERP en az 350-400bp olana kadar cazip değil.”

Haritasına bakın:

Wilson, Wall Street’in geçen haftaki kazanımlarının ABD’li yetkililer tarafından yanlış yorumlanmasından kaynaklandığına inanıyor. “Bunun, bazı müşterilerden duyduğumuz, mevduat sahiplerine yönelik Fed/FDIC kurtarma paketinin bir tür niceliksel genişleme (QE) olduğu ve hisse senetlerinin yükselmesi için katalizör sağladığı görüşüyle ​​ilgili olduğunu düşünüyoruz” dedi.

“Geçen hafta Fed bilanço rezervlerindeki büyük artış bankacılık sistemini yeniden sıvılaştırsa da, en azından birkaç günlük kısa bir sürenin ötesinde ekonomiye veya piyasalara akabilecek yeni para yaratma açısından çok az şey yapıyor. veya haftalar,” diye ekledi Wilson.

Ne de olsa, Fed satın almıyor, borç veriyor. “Eğer bir banka Fed’den borç alırsa, kendi bilançosunu genişletiyor ve kaldıraç oranlarını daha bağlayıcı hale getiriyor. Fed, menkul kıymeti satın aldığında, bu menkul kıymetin satıcısı, yenilenen genişleme için kullanılabilir hale getirilmiş bilanço alanına sahip olur. Bu durumda durum böyle değil, ”dedi Wilson.

Fed’in Çarşamba günü haftalık bilanço açıklaması, mevduat kurumlarına bir önceki haftaya göre 303 milyar dolar artışla 308 milyar dolar borç verdiğini gösterdi. Bunun bir kısmı iskonto penceresi yoluyla birincil krediydi, bir kısmı köprü bankalarına verilen kredileri temsil ediyordu. Wilson, paranın normal banka mevduatları gibi genel ekonomiye aktarılmasının pek olası olmadığını söyledi.

Wilson, “Bunun yerine, özellikle bu fonların geçici/acil durum niteliği göz önüne alındığında, bankacılık sistemindeki genel para hızının keskin bir şekilde düşeceğine ve rezervlerdeki herhangi bir artışı telafi etmekten daha fazla olacağına inanıyoruz” dedi.

“Fed/FDIC tarafından geçen hafta sonu uygulamaya konulan sigortasız mevduat durdurma, daha fazla büyük banka kaçışını hafifletmeye yardımcı olacak, ancak bankacılık sektöründe zaten sıkı olan kredi verme standartlarının daha da sıkılaşmasını engellemeyecek. Ayrıca, mevduat maliyetinin artmasını ve böylece net faiz marjlarını baskı altına almasını engellemeyecektir. Kısacası kredi sıkışıklığı riski önemli ölçüde arttı” dedi.

Bir hatırlatma olarak, Morgan Stanley’nin “endişeli Wilson” lakaplı stratejisti, S&P 500’ün 2008’den bu yana en kötü yılı olan 2022 tahvil ve hisse senedi satışlarını doğru tahmin ettiği için Wall Street’te takdir topladı. indeks için.

Okumak: Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşü neden siyah bir kuğu değildi?

Marketler

Hisse senedi vadeli işlemleri ES00,
-%0,21

YM00,
-0.19%

NQ00,
-0.20%
kayıplar azaltıldı ancak kırmızıda kaldı ve 2 yıllık Hazine getirisi TU00,
+%0,18
daha sert bir düşüşü 5 baz puana indirdi. Ham fiyatlar CL.1,
-%1,59
%3 düşerken, altın GC00,
+0.69%
%0,8 artışla bu sabah bir noktada ons başına 2.000 doların üzerine çıktı. Dolar biraz yükseldi. Avrupa hisse senetleri SXXP,
+0.40%
çoğunlukla daha düşüktür.

Bitcoin BTCUSD,
+1.01%,
bu arada, 28.000 dolardan geri çekildi, ancak Haziran ayından bu yana görülmeyen seviyelerde kalmaya devam ediyor.

Daha fazla piyasa güncellemesi ve hisse senetleri, opsiyonlar ve kripto için uygulanabilir ticaret fikirleri için, Investor’s Business Daily’den MarketDiem’e abone olun.

Vızıltı

Anlaşma yapmakla geçen çılgın bir hafta sonu, Credit Suisse CS’nin Pazar günkü 3,25 milyar dolarlık devralımıyla sona erdi.
-6.94%
rakip UBS UBS tarafından,
-5.50%,
İsviçre makamları tarafından, biraz da Fed’in yardımıyla tasarlandı. UBS hisseleri değer kaybetti ve ADR, Deutsche Bank DB ile %8 düştü.
-4.17%
%4 düşüş ve HSBC HSBC,
-4.09%
yaklaşık %3 indirim. Hala işlem gören Credit Suisse hisseleri %56 indirimli.

Okumak: Credit Suisse’in menkul kıymetlerinin silinmesinin ardından 275 milyar dolarlık banka dönüştürülebilir tahvil piyasası kargaşaya girdi

Fed Başkanı Jerome Powell ve Hazine Bakanı Janet Yellen, İsviçre anlaşmasını alkışlarken, “ABD bankacılık sisteminin sermaye ve likidite pozisyonları güçlü ve ABD mali sistemi dirençli” dedi.

Pazar günü neredeyse aynı anda, Fed, Japonya Bankası, Kanada Bankası, İsviçre Ulusal Bankası ve ECB, ABD doları takas düzenlemeleri için likiditeyi artırarak ABD dolarının akışını sürdürmek için koordineli bir hareket duyurdu.

En son ABD bankası gelişimi: New York Community Bankcorp NYCB’nin bir birimi olan Flagstar Bank,
-4.66%
başarısız Signature Bank’ın SBNY’sinin çoğunu devralacağını söyledi,
-22,87%
mevduat ve bazı krediler. Ve Birinci Cumhuriyet FRC,
-32.80%
ABD bankaları Credit Suisse anlaşmasından fazla destek alamadıkları için rekor düşük seviyeden açılmaya hazırlanıyor.

Foot Locker stoğu FL,
-1.03%
Beklenenden daha güçlü bir dördüncü çeyrek bildiren spor malzemeleri perakendecisi için zayıf rehberliğin ardından piyasa öncesi ticarette %3,5 düştü.

İki günlük Fed toplantısı Çarşamba günü sona eriyor. Goldman Sachs şimdi Fed’in bir ara vereceğini tahmin ederken, vadeli işlem piyasası çeyrek puanlık bir artış için daha büyük ihtimaller veriyor.

web’in en iyisi

İşte eski bir Coinbase yöneticisi tarafından öne sürülen ve dalga yaratan bitcoin yanlısı, banka karşıtı argüman.

Görüş: SVB internet ve sosyal medya yüzünden değil, bir bankaya hücumda hep böyle olduğu için birdenbire çöktü

Yeni bir BM iklim raporu, gezegenin geri dönüşü olmayan bir noktaya yaklaştığını söyleyecek.

Grafik

Daha fazla ayı piyasası konuşması:

@GameofTrades_

@GameofTrades_

şeritler

Sabah 6 itibariyle Unsur.net’ta en çok aranan şeritler şunlardı:

Kayan yazı

Güvenlik adı

FRC,
-32.80%

İlk Cumhuriyet Bankası

TSLA,
-2.17%

tesla

CS,
-6.94%

Kredi Suisse

BBBY,
-2.83%

Yatak Banyosu ve Ötesi

GME,
-%0,95

Oyunu Durdur

UBS,
-5.50%

UBS

AMC,
-4.78%

AMC Eğlence Holdingleri

CSGN,
-%58,98

Kredi Suisse

NVDA,
+%0,72

Nvidia

AAPL,
-%0,55

Elma

Rastgele okumalar

Tarih tutkunu mutfağını yeniliyor 400 yıllık tabloları keşfediyor.

İhtiyacı olmak: Akıl okuyan bira pompası.

Bilmeniz Gerekenler erken başlar ve açılış ziline kadar güncellenir, ancak e-posta kutunuza bir kez gönderilmesi için buradan kaydolun. E-postayla gönderilen sürüm Doğu saatiyle yaklaşık 7:30’da gönderilecek.

Önümüzdeki gün için daha fazlasını mı istiyorsunuz? İçin kayıt olun Barron’un GünlüğüBarron’s ve Unsur.net yazarlarından özel yorumlar da dahil olmak üzere yatırımcılar için bir sabah brifingi.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: