Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Mitsubishi Electric Başkanı Sakuyama “hileli denetleme işlemleri” sonucu çekilme etti

Mitsubishi Electric Başkanı Sakuyama “hileli denetleme işlemleri” sonucu çekilme etti

Mitsubishi Electric Başkanı Sakuyama Masaki, düzenlemiş olduğu basın toplantısında, “Şirketimizin karşı karşıya geldiği en büyük mesele yönetim ve fabrikalarda çalışanlar arasındaki bağlantı kopuklukları” dedi.

Mitsubishi Electric şirketinin “köklü değişikliklere” ihtiyacı bulunduğunu belirten Sakuyama, “Gözden kaçırılmalardan kendimi görevli hissettim” diye konuştu.

Sakuyama, hem şirket görevinden hem de ülkenin en büyük iş lobisi Japonya İş Federasyonu (Keidanren) Başkan Yardımcılığı görevinden çekilme ettiğini bildirdi.

şirket dışından avukat ve akademisyenlerden oluşan uzman heyetin raporu sonrası, Sakuyama’nın çekilme etmesi dikkati çekti.

CEO TEMMUZDA AYRILMIŞTI

Heyetin yayımladığı soruşturma raporuna nazaran, “hileli işlemlerde bulunan” Mitsubishi Electric çalışanları “dürüst prosedürlerle” kalite denetim gerçekleştirmedi.

Nagazaki tesislerinde üretilen havalandırma sistemleri ve kompresörlerin kalite denetim denetlemeleri, bilgisayar programları kullanılarak otomatikman üretildi.

Gifu tesislerinde ise elektromanyetik şalterlerde, halihazırda güvenlik sertifikasyon kuruluşuna kayıtlı olanlardan değişik parçalar kullanıldı.

Şirketten meydana getirilen açıklamada, “çalışanların üstleriyle görüş alışverişinde bulunabileceği, hatalara tahammül edilebilen ve sorunların çözümünde iş birliğinin teşvik edileceği kurumsal kültürün” sağlanmaya çabalanacağı kaydedildi.

“Hileli denetleme” sürecinin 30 yılı aşkın olduğu tahmin ediliyor. Mitsubishi Electric Üst Yöneticisi (CEO) Sugiyama Takeşi de iddiaların ortaya atılmış olduğu temmuz ayında çekilme etmişti.

O dönem Sugiyama, “görevi kötüye kullanmaya yönelik hileli işlemlerin” 1985 sonrası dönemde süregeldiğini belirterek, durumun “organizasyonel” bulunduğunu savunmuştu.

Alıntıdır


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: