Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Milletvekilleri, Sosyal Güvenlik’in tam emeklilik yaşını 70’e yükseltmeyi planlıyor

Milletvekilleri, Sosyal Güvenlik’in tam emeklilik yaşını 70’e yükseltmeyi planlıyor

Senatör Angus King ve sırasıyla bir Maine bağımsızı ve Louisiana’dan bir Cumhuriyetçi olan Bill Cassidy, tam emeklilik yaşı Bir medya haberine göre, mevcut 67’den yaklaşık 70’e ve Sosyal Güvenlik fonuna yardımcı olacak bir devlet servet fonu oluşturun.

Bir rapora göre, dikkate alınan seçenekler arasında, Sosyal Güvenlik’in bir işçinin 35 yıl üzerindeki ortalama kazancına dayalı olarak faydaları hesaplayan mevcut formül yerine, Sosyal Güvenlik’in aylık faydaları hesaplama şeklini, çalışarak harcanan yıl sayısını yansıtacak ve Sosyal Güvenlik’e ödeme yapacak şekilde değiştirmek yer alıyor. Haber sitesi Semafor, iki kişinin plan hakkında bilgilendirildiğini aktardı.

Okumak: Sosyal Güvenlik hakkında düz konuşma

İddia edilen plan ayrıca, ödünç alınan parayla 1,5 trilyon dolar veya daha fazla finanse edilebilecek önerilen bir egemen servet fonunu da içeriyor. Semafor’a göre. Fon %8’lik bir getiri elde edemezse, Sosyal Güvenlik’in 75 yıl daha ödeme gücünde kalmasını sağlamak için hem vergilendirilebilir maksimum gelir hem de bordro-vergi oranı artırılacaktır.

King ve Cassidy’nin ofisleri, rapor hakkında özel olarak yorum yapmaktan kaçındı.

“Bu, açık ve öngörülebilir bir tehlikeye çözüm bulmaya çalışan iki liderin bir örneğidir. Nihai çerçeve hala şekilleniyor olsa da, planımızda şu anda Sosyal Güvenlik yardımları alan Amerikalılar için herhangi bir kesinti yok. Cassidy ve King sözcüleri, Unsur.net’a yaptıkları ortak açıklamada, “Aslında birçok kişi ek avantajlar elde edecek” dedi.

Okumak: Biden, Cumhuriyetçilerin Sosyal Güvenlik ve Medicare hayallerini kabusa çevireceğine söz verdi

“Sosyal Güvenlik güven fonu 11 yılda iflas ediyor. Senatörler Cassidy ve King, geçmişte bildirilmiş olan yasal bir çözüm üzerinde çalışıyorlar. Plan kesinleşmedi,” dedi Cassidy ve King temsilcileri e-postada.

Herhangi bir işlem yapılmazsa, Sosyal Güvenlik güven fonu, 2035’ten itibaren yardımların %100’ünü ödeyemeyecektir. Federal emeklilik programında değişiklik yapılmasına genellikle “siyasetin üçüncü yolu” denir, çünkü sorun çok büyüktür. politik olarak suçlandı.

Sosyal Güvenlik’in finansmanını desteklemek için son büyük değişiklikler 1983’te yapıldı. Bu değişikliklerin bir kısmı şunları içeriyordu: tam emeklilik yaşının kademeli olarak artırılması 65’ten 67’ye.

Boston College Emeklilik Araştırma Merkezi müdürü Alicia Munnell, Sosyal Güvenlik için tam emeklilik yaşının yükseltilmesinin bir sosyal yardım kesintisi olarak görülmesi gerektiğini söyledi. Munnell, “Emeklilik yaşını yükseltmeyi içeren her şey bir fayda kesintisidir ve özellikle zararlıdır, çünkü savunmasız kişilere zarar verir,” dedi. “Kullanmak için zayıf bir kaldıraç.”

Munnell, Sosyal Güvenliğin finanse edilmesine yardımcı olacak bir egemen servet fonu fikrine açık olduğunu ve ilgi duyduğunu ifade ederek, benzer bir hareketin örneğin Kanada’da başarılı olduğunu da sözlerine ekledi. Munnell, “Bazı sermaye bileşenleri iyi bir fikir,” dedi.

Başkan Joe Biden geçtiğimiz günlerde, Birliğin Durumu konuşmasında ve ardından yaptığı açıklamalarda, Sosyal Güvenlik ve Medicare’i korumaya yemin ederek manşetlere taşıdı ve en az iki Senato Cumhuriyetçisinin programın doğrama bloğunda olmasına açık olarak kayıtlarda olduğunu gözlemledi. .

Okumak: Sosyal Güvenlik, Biden’ın Birliğin Durumu konuşması sayesinde nihayet Cumhuriyetçiler ve Demokratlar için sıcak bir konu oldu

Bir Beyaz Saray yetkilisi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Biden Beyaz Saray’ın sosyal yardımların kesilmesine karşı olduğunu ve emeklilik yaşının yükseltilmesini böyle bir hareket olarak gördüğünü söyledi.

Çarşamba günü canlı bir Soru-Cevap oturumu için Unsur.net’tan Victor Reklaitis’e katılan Ulusal Ekonomi Konseyi’nin müdür yardımcısı Bharat Ramamurti, senatörlerin önerdiği planın ayrıntılarını görmediğini, ancak emeklilik yaşını artırmanın “etkili bir fayda” olduğunu söyledi. kesmek.”

King ve Cassidy liderliğindeki grubun potansiyel önerisi, Washington’da dolaşan birkaç seçenek arasında yer alıyor.

Bir Massachusetts Demokratı olan Senatör Elizabeth Warren ve King’in Demokratlarla parti toplantılarını seven bir Vermont bağımsızı olan Bernie Sanders’ın yakın tarihli bir önerisi, en yüksek gelir vergisi oranını üçte bir oranında ve en yüksek oranı artırarak Sosyal Güvenliği güçlendirmeyi amaçlıyor. sermaye kazancı vergisinin yarısından fazlası.

Fikir: Bernie Sanders ve Elizabeth Warren’ın Sosyal Güvenliği desteklemek için yaptığı cesur vergi artışının arkasında ne var?

Unsur.net’tan Robert Schroeder bu rapora katkıda bulunmuştur.


İlginizi Çekebilir

Üç aylık satışlar %60 düşerken SolarEdge’in hisseleri %14 düştü

SolarEdge Technologies Inc.’in hisseleri, invertör ve diğer güneş enerjisi ekipmanı üreticisinin üç ayda bir satışlarının …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.