Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Meta’nın daha fazla işten çıkarma raporu stoku var ve WeightWatchers tele-sağlık anlaşması ona gelecek vaat eden obezite ilaç pazarına erişim sağlıyor

Meta’nın daha fazla işten çıkarma raporu stoku var ve WeightWatchers tele-sağlık anlaşması ona gelecek vaat eden obezite ilaç pazarına erişim sağlıyor

Bunlar, Salı işlemlerinde hareket halindeki en belirgin hisse senetleri arasında yer aldı:

Hisse senedi kazananlar

 • Biyofarmasötik şirket ADial İlaç A.Ş.. hisse senedi ADIL,
  +2.33%
  şirketin alkol kullanım bozukluğunun tedavisine yönelik öncü bileşiği olan AD04 için düzenleyici stratejisi hakkında bir güncelleme yayınlamasının ardından %22 arttı.

 • WW Uluslararasıaynı zamanda WeightWatchers WW olarak da bilinir,
  +47.30%,
  kilo yönetimi şirketi dördüncü çeyrek sonuçlarını açıkladıktan ve doktorlarla tele sağlık randevuları sunan Sequence’i 106 milyon dolar nakit ve hisse senedi karşılığında satın almak için bir anlaşma yaptığına dair bir Wall Street Journal raporunu doğruladıktan sonra hisselerin yaklaşık %15 arttığını gördü. Anlaşma, son derece popüler hale gelen Ozempic, Wegovy ve Mounjaro gibi obezite ilaçlarına erişim sağlayacak.

 • Visteon Inc.hisse senedi VC,
  +%1,94
  Araba parçası üreticisi, yönetim kurulunun 31 Aralık 2026’da sona erecek olan 300 milyon dolarlık bir hisse geri satın alma programına onay vermesinin ardından %3 yükseldi. Otomobiller için donanım ve yazılım üreticisi, geri satın alımları eldeki ve gelecekteki nakit kullanarak finanse etmeyi beklediğini söyledi. nakit akışı üretimi.

 • Dick’in Spor Malzemelerihisse senedi DKS,
  +%11,02
  perakendecinin dördüncü çeyrek için analistlerin kazanç tahminini geçmesi ve beklenenden daha iyi tam yıl kazanç görünümü sağlamasının ardından %9 arttı.

 • çanak ağstok DISH,
  +7.43%
  Seansı 14 ayın en düşük seviyesinden tamamladığı Pazartesi kapanışından sonra yaklaşık %7 yükseldi. Hisse, S&P 500 SPX’te kazanç sağlayanlara öncülük etti.
  -%0,85.

 • Meta Platformlarhisse senedi META,
  +%1,22
  Pazartesi günü geç saatlerde Bloomberg’den gelen ve bu hafta sonundan itibaren binlerce personeli daha işten çıkarmaya hazırlandığına dair bir raporun ardından hafif yükseldi. Geçen yılın sonlarında sosyal medya devi, reklam gelirindeki keskin düşüşün ardından yapısını düzleştirmek için 11.000 kişiyi işten çıkardı.

 • Kare boşlukhisse senedi SQSP,
  +%12,79
  dördüncü çeyrek gelirini bildirdikten ve Wall Street tahminlerini aşan bir ilk çeyrek mali tahmini sağladıktan sonra yükselişe geçti.

Hisse senedi düşürücüler

 • Cara Therapeutics’in hisse senedi CARA CARA,
  -29.99%
  dördüncü çeyrekte hayal kırıklığı yaratan sonuçlar yayınladıktan sonra %31 düştü. Biyofarmasötik şirketi, hisse başına 56 sentlik bir kayıp bildirdi; bu, geçen yılın aynı döneminde hisse başına 63 sentlik kayıptan daha az, ancak Wall Street’in hisse başına 34 sentlik kayıp beklentilerinden daha geniş.

 • Sosyal medya ve flört uygulaması Öğütücü GRND hisseleri,
  -4.99%
  dördüncü çeyrekte daha düşük net gelir bildirdikten sonra %7 düştü. Şirketin geliri bir yıl önceki 45 milyon $’dan 54.5 milyon $’a yükseldi, ancak net gelir bir yıl önceki 6.5 milyon $’dan 5.2 milyon $’a düştü. Yöneticiler, 2022’deki yaklaşık 195 milyon dolardan 2023 mali yılında %25’lik bir gelir artışı beklediklerini söylediler.

 • RV yapımcısı Thor Endüstrileri hisse senedi THO,
  -4.55%
  Şirketin ikinci çeyrek kâr hedefini tutturamaması ve 2023 kazanç tahminini hisse başına 7,40 dolardan 8,70 dolara düşürmesinin ardından %3,8 düştü. FactSet tarafından derlenen tahminlere göre, Wall Street analistleri şu anda Thor Industries’in hisse başına 7,53 dolar kazanmasını bekliyor. Şirketin ikinci çeyrek karı beklentilerin 49 sent altında kaldı.

 • Bulut bilişim şirketindeki hisseler Nutanix
  NTNX,
  -8.97%
  ikinci çeyrek mali sonuçlarında, “üçüncü taraf sağlayıcılarından birinin belirli değerlendirme yazılımı” ile ilgili bir sorun nedeniyle planlandığı gibi 10-Q’yu dosyalayamayacağı konusunda uyardıktan sonra %7,5 düştü. Ancak sonuçlar, 465 milyon $’lık gelir beklentilerini aşarak, bir önceki yılın çeyreğindeki 413.1 milyon $’dan 486.5 milyon $’lık bir gelir artışı bildirdi.

sektör spotu

Adalet Bakanlığı bloke ettikten sonra havayolu hisseleri çoğunlukla yükseldi JetBlue Airway’s Corp.’un planlanan devralma Ruh Havayolları A.Ş.. KAYDETMEK,
+%3,96.
Haber, JetBlue CEO’su Robin Hayes’in Pazartesi günü Wall Street Journal’a dava açılmasını beklediğini söylemesinden sonra bekleniyordu. Haber borsayı ayağa kaldırdı United Airlines Holding A.Ş.. UAL,
+4.36%,
Delta Hava Yolları A.Ş.
DAL,
+2.52%
Ve Amerikan Hava Yolları Grubu A.Ş.
AAL,
+2.23%
Başsavcı Merrick Garland, anlaşmanın uçak biletlerini artıracağını söyledi.


İlginizi Çekebilir

Mevduat çıkışlarının ilk dalgası bitmek üzere. Bu stratejist, ikinci bir dalganın çoktan başladığını söylüyor.

Federal hükümetin bankacılık sistemini durdurma çabaları ve SVB Financial ile Signature Bank’ı yeni mülkiyete geçirmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: