Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Memurlar, yeni zam teklifi bekliyor

Memurlar, yeni zam teklifi bekliyor

Memur-Sen hükümetten yeni zam teklifi bekliyor.

Memur-Sen‘den meydana getirilen yazılı açıklamaya nazaran, hükümetin 6. Dönem Toplu Sözleşme’de ilk zam teklifini sunmasının peşinden konfederasyonda yürütülen istişareler kapsamında il temsilcileri Ankara’da toplandı.

Memur-Sen Yönetim Kurulu üyeleri, bağlı sendikaların genel başkanları ile il temsilcilerinin katılmış olduğu 34. İl Temsilcileri Toplantısı’nda, sözleşme görüşmelerinde izleyecek yol haritası tartışıldı.

Toplantının açılışında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, “Hükümetin sunmuş olduğu ilk teklif beklentilerimizi karşılamaktan uzakta. Biz müzakereleri başlatacak ve üstünde pazarlık yapabileceğimiz yeni bir teklif bekliyoruz” dedi.

“19 AĞUSTOS’TA EYLEM YAPILMASI KARARLAŞTIRILDI”

Memur-Sen 34. İl Temsilcileri toplantısında, şu kararlar alındı:

-12 Ağustos’ta kamu işvereni tarafınca sunulan teklifi kabul etmiyor, ‘en kısa sürede’ ve ‘müzakeresi yetişebilecek’ özellikte, ‘yeni, makul, adil ve görüşme etmeyi gerektirecek’ teklif bekliyoruz.

-Konfederasyonumuz ve bağlı sendikalarımızın görüşme ve müzakerelerde de ifade etmiş olduğu şekilde bürokrasinin, siyasetin ve kurumların kamu görevlilerinin alın terine kıymet verme noktasında hususi bir çaba göstermesi icap ettiğini bir kez daha tekrardan ediyoruz.

-Bu tespit ve kararların yanında, kamu işvereninin tekliflerimize pozitif bakış üretmesine ve imzaya çağrı içeren teklifler getirmesine katkı sunmak, sürece pozitif katkı sağlamak ve kamuoyunun mevzuya dair farkındalığını çoğaltmak, makul olan tekliflerimizin kabulü için demokratik hakkımızı kullanmak amacıyla 19 Ağustos saat 18.00’de Ankara’da fiil yapılması, süreç içinde atılacak pozitif adımlara nazaran de tekrardan değerlendirme yapması.


İlginizi Çekebilir

Pope Francis calls for ‘ethical reflection’ on AI

Pope Francis is concerned about artificial intelligence and whether it will be used for good …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: