Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Meclis üyeleri, Silicon Valley Bank başarısızlığı konusunda FDIC’yi sorguya çekiyor

Meclis üyeleri, Silicon Valley Bank başarısızlığı konusunda FDIC’yi sorguya çekiyor

Federal bankacılık düzenleyicileri, Çarşamba günü Capitol Hill’deki ifadelerinin ikinci gününde, Silicon Valley Bank’ın Mart ayının başlarındaki başarısızlığında hükümet tarafında neyin yanlış gittiğini araştırma planlarını vurguladılar.

Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Hizmetleri Komitesi üyeleri, ABD Federal Rezervi, Federal Mevduat Sigorta Şirketi ve Hazine Bakanlığı’ndan kilit yetkililerle bir araya geldi ve siyasi partilerine bağlı olarak iki geniş kapsamlı sorgulama başlattı.

Cumhuriyetçi üyeler, yeni kurallardan bahsetmeden önce mevcut düzenleyici kurallara bankacılık yetkilileri tarafından uygun şekilde uyulup uyulmadığına odaklandılar.

Bu arada, Biden yönetiminden üst düzey yetkililer, Silikon Vadisi Bankası ile benzer büyüklükteki bankalar için potansiyel sermaye ve likidite gözetimi ihtiyacından bahsetti.

Koridorun her iki tarafından da politikacılar, bankanın başarısızlığının ana nedeninin banka kötü yönetimine işaret etti ve federal yetkilileri, bankacılık düzenleyicilerinin adım attığı 11-12 Mart hafta sonu da dahil olmak üzere Silikon Vadisi Bankasının son günleri hakkında daha fazla ayrıntı vermeye çağırdı. potansiyel sistemik riski ele almak için.

İfade, Fed’in denetimden sorumlu başkan yardımcısı Michael Barr’ın Senato Bankacılık Komitesi huzurunda 100 milyar dolar veya daha fazla varlığa sahip bankalar için sermaye ve likidite standartlarını güçlendirme ihtiyacını işaret etmesinden bir gün sonra geldi.

Çarşamba günü, Missouri’den bir Cumhuriyetçi temsilci olan Ann Wagner, düzenleyicilerin 9 Mart’ta Silicon Valley Bank’ın çöküşünden önce “direksiyon başında uyuduklarını” söyledi.

Kuzey Carolina’dan Cumhuriyetçi ve komite başkanı Patrick McHenry, banka düzenleyicilerinin Silicon Valley Bank’taki sorunları neden işaretledikleri, ancak mevduatta akmayı önlemek için daha fazla önlem almadıkları hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğini söyledi.

McHenry, bankanın sistemik bir risk haline geldiği Mart ayında “o önemli günlere ilişkin içgörü” elde etme girişiminin bir parçası olarak, FDIC’nin neden başka bir bankadan satın alma teklifini daha hızlı kabul etmediğini de sordu. “Potansiyel bir alıcı neden daha önce kabul edilmedi?” McHenry dedi.

FDIC, bankanın iflas etmesinden iki hafta sonra Pazar günü geç saatlerde First Citizens Bancshares Inc. FCNCA’nın,
+2.75%
Silikon Vadisi Bankası’nı satın alacaktı.

California’dan Demokrat Maxine Waters, Biden yönetiminin Silicon Valley Bank ve başarısız Signature Bank of New York’taki sorunlara “cesur ve hızlı bir yanıt” verdiğini söyledi.

Waters, bankaların başarısızlığının, Trump yönetiminin 2018’de bazı Dodd-Frank bankacılık kurallarını geri alma hamlesiyle ilgili bir “uyandırma çağrısı” olduğunu söyledi.

Arkansas Cumhuriyetçisi French Hill, federal müfettişlerin Silicon Valley Bank’ın çöküşü öncesinde “denetim aciliyetinden yoksun” göründüğünü söyledi.

Fed’den Barr defalarca düzenleyicilerin daha fazlasını yapabileceğini ve Fed’in Mayıs ayında tamamlayacağı durumla ilgili bir iç rapor üzerinde çalıştığını söyledi.

FDIC Başkanı Martin Gruenberg, Fed’in hamlelerinden sonra finansal sistemin “sağlam kaldığını” ancak Mayıs ayında tamamlanan çalışmalara ilişkin daha fazla bilgi sağlamaya karar verdiğini söyledi.

“Bu bankaların denetimine ilişkin kendi fikrim, FDIC dahil her iki kurumun da [and the Federal Reserve]sorunlar olduğunun farkındaydı ve bunları denetim süreci aracılığıyla çözmeye çalışıyordu,” dedi Gruenberg.

First Citizens Bancshares, FDIC’nin eski Silikon Vadisi Bankası müzayedesinin galibi olarak seçildi çünkü teklifi, bankanın tüm mevduatlarını ve kredilerini devralma teklifine ve “operasyonel kesinliğe” dayalı olarak “aldığımız en güçlü teklifti”. teklif etti, dedi Gruenberg

Silicon Valley Bank’ın karmaşık bir şirket olduğunu ve alıcıların gerekli özeni göstermelerinin zaman aldığını ancak FDIC’nin 18 ayrı taraftan teklif aldığını söyledi.

Daha önce satabilseydik, bu iyi olurdu” dedi.

ABD Hazine Müsteşarı Nellie Liang, düzenleyicilerin Silicon Valley Bank çöktüğünde bankacılık sistemi üzerindeki riskin “çok yüksek” göründüğünü belirlediklerini söyledi.

“Sistemin istikrara kavuştuğunu düşünüyoruz. Mevduatın dengelendiği bilgisine sahibiz” dedi.

California’dan Demokrat Brad Sherman, Silicon Valley Bank’ın 2022’de uzun vadeli tahvillerini satarak veya bilanço risklerini koruyarak kendini kurtarabileceğini, ancak bankanın karlarını ve ikramiyeleri azaltacağı için buna karşı karar verdiğini söyledi.

Sherman, “Risk almaya karar verdiler ve işte buradayız,” dedi. “Bankaların tavsiyeleri görmezden gelmesine izin vermek yanlış bir düzenlemedir. Bir danışmanlık operasyonu yürütmüyorsunuz. Bankaları tavsiyenize uymaya zorlayabilecek bir düzenleyici operasyon yürütüyorsunuz.”

Ayrıca okuyun: First Citizens, Silicon Valley Bank anlaşmasıyla büyüyor, ancak bir sonraki düzenleyici seviyeye geçecek kadar büyük değil


İlginizi Çekebilir

Görüş: NFL yıldızı Austin Ekeler, ‘A’ oyununu kişisel finansa nasıl getiriyor?

Parayı, diğer her şey hakkında düşündüğüm aynı mercekten düşünüyorum. Kendinizde ve bir kuruluşa kattıklarınızda değer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: