Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Masters turnuva sandviçleri sadece 1,50 dolardır. Oradaki yiyecekler neden bu kadar ucuz?

Masters turnuva sandviçleri sadece 1,50 dolardır. Oradaki yiyecekler neden bu kadar ucuz?

Golf, ortalama tur koşusu ile oynaması en pahalı sporlardan biridir. 61 dolar ABD’de ve birçok kulüp katılmak için binlerce dolar talep ediyor. Ama dünyanın en ünlü golf kulüplerinden birinde öyle bir şey var ki, alışkanlık en azından bütçenizden büyük bir pay alın.

yemek!

Masters’ın oynandığı Augusta National Golf Club’daki menü, spor müsabakalarındaki tipik yüksek fiyatlı indirimlere kıyasla sadece ucuz değil; herhangi bir yerdeki herhangi bir restoran kadar ucuz.

Ünlü yenibahar peynirli sandviçi sadece 1,50 dolar. (Hayır, ondalık basamak yanlış yerde değil.) Yumurtalı salatalı sandviç de sadece 1,50 dolar. Aslında, hiçbir gıda maddesinin maliyeti 3 dolardan fazla değildir.

6 dolarlık bir beyaz şarap, menüdeki en pahalı öğedir ve bir bira sadece 5 dolardır. Karşılaştırıldığında, ortalama NFL stadyumu masraflar 16 onsluk bir bira için yaklaşık 10 dolar. Masters menüsündeki her öğeden birini toplamda 70 dolardan daha az bir fiyata satın alabilirsiniz.

Son iki yılda enflasyon, yumurta, et, tereyağı ve marul da dahil olmak üzere gıda fiyatlarında büyük bir artışa yol açtı. Peki Masters’ta yemek fiyatları neden bu kadar düşük?

Ayrıca bakınız: Tiger Woods, geçen yılın aksine, Masters’ta en çok oynanan golfçü değil. Kim olduğunu görün.

College of the Holy Cross’ta ekonomi profesörü olan Victor Matheson, “İşletmelerin büyük çoğunluğu için, işletme sahiplerinin kâr maksimizasyonu olduğunu varsayıyoruz, bu da müşterilerinden ellerinden gelen her doları sömürmekle meşgul oldukları anlamına geliyor” dedi. Piyasa İzleme. “Sporda, bunu mutlaka görmüyoruz.”

“İnsanların dolar ve sentten başka bir şeyi maksimize etmeye çalışması mümkün. Masters’ta gördüğümüz şey bu,” diye ekledi Matheson.

Masters’ın yiyecek ve içecek fiyatlarını düşük tutarak “yerlerini sağlamlaştırmaya ve golf hayranlarının sevgisini satın almaya” çalıştığından şüpheleniyor. Matheson, “Augusta’ya üye olan insanlar inanılmaz derecede zenginler,” dedi. “Bir BLT’den fazladan birkaç dolar kazanmak net servetlerini pek değiştirmeyecek ama onlara spor hayranlarının sevgisini kazandırıyor ve Masters’a sahip olduğu bu çok özel yeri satın alıyor.”

Augusta National temsilcileri, Unsur.net’in bu haber hakkında yorum yapma talebine yanıt vermedi. 2019’da kulüp sözcüsü şunları söyledi: Fox Haber katılımcılara uygun fiyatlı deneyimler sağlamak için düşük imtiyaz fiyatlarının yanı sıra ücretsiz otopark sunduğunu söyledi.

Ancak Masters’a gitmeyi tipik bir spor etkinliğine katılmakla karşılaştırmak yerine, Masters’a gitmeyi bir NBA veya NFL maçında lüks bir süit satın almak gibi düşünmek muhtemelen daha mantıklıdır; burada yiyecek ve içecek tipik olarak yüksek maliyete dahildir. biletin.

En ucuz Masters’ta Perşembe günü ikincil piyasada bilet fiyatı 6.657 $, StubHub’a göre. Yakındaki Atlanta Hawks’ State Farm Arena’daki oyun süitlerinin fiyatları 4.000 ila 6.000 ABD Dolarıve ücretsiz yiyecek ve içecekleri içerir.

İkincil piyasaya çıkmadan önce Masters’a bilet alacak kadar şanslıysanız, maliyet çok daha ucuzdur. Resmi turnuva sitesine göre, günlük saha geçişleri 140 $, Pazartesi’den Çarşamba’ya ise gidiş dönüş biletleri 100 $’dır. Haftalık geçiş, eğer bir tane alacak kadar şanslıysanız, 450 dolardır.

gelen bir rapora göre Grup Toplantısıimtiyazlar yıllık Masters gelirinin yalnızca 8 milyon dolarını (%5) oluşturur.

Ayrıca bakınız: LSU’dan Angel Reese, herhangi bir erkek veya kadın kolej basketbol oyuncusu arasında en fazla NIL sponsoruna sahiptir.

Augusta National üyelik ücretleri, itibarına sahip bir kulüp için nispeten düşüktür. bu başlangıç ​​ücretinin kabaca 40.000 $ olduğu tahmin ediliyorGolf.com’a göre, buna “birkaç bin” dolarlık yıllık aidatlar dahil değil.

Başarısına rağmen, diğer pek çok spor salonu, Masters’ın tüm müşteriler için düşük imtiyaz fiyatları taktiğini kopyalamadı. Ve bu muhtemelen yakın zamanda değişmeyecek.

Matheson, “Bunu yapmanın orta derecede maliyetli olmasından şüpheleniyorum,” dedi. “Diğer birçok mekan, Augusta gibi çok ünlü ve çok zengin bir kulübün yapabildiği gibi, karı maksimize etme güdüsünden vazgeçebilecek durumda değil”.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: