Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Mark Cuban’ın Cost Plus Drugs sitesinde para biriktirebilir misiniz? Ve Medicare ile nasıl çalışır?

Mark Cuban’ın Cost Plus Drugs sitesinde para biriktirebilir misiniz? Ve Medicare ile nasıl çalışır?

Bill Hearn’ün hafif kronik obstrüktif akciğer hastalığını veya KOAH’ı tedavi etmek için kullandığı ilaçlar, CVS Eczanesi’nden kendisine ayda 275 dolara mal olacaktı. Medicare Bölüm D reçeteli ilaç planı. Ancak Tennessee, Knoxville’de yaşayan 69 yaşındaki emekli, bunun yerine yeni bir çevrimiçi eczaneden jenerik bir sürüm alıyor. Yüzlerce dolar daha ucuza mal oluyor.

Hearn bir e-postada, “Twitter’da Costplusdrugs.com hakkında biraz okudum, bu yüzden kontrol etmeye karar verdim,” dedi. “Mevcut olup olmadığını ve fiyatları kontrol etmek için web sitelerinin kullanımı çok kolay ve aynı ilaç için (jenerik olarak) aylık 75 dolarlık bir fiyat bulduğuma şaşırdım. Fiyat geçen yıl 60,50 dolara düşürüldü.”

Maliyet Artı İlaçlar, belirli reçeteli ilaçlarda önemli ölçüde tasarruf sağlayabilir, ancak bazı olumsuzlukları da vardır – özellikle Medicare’i olan kişiler için. İşte Medicare yararlanıcılarının bu çevrimiçi eczane hakkında bilmesi gerekenler.

Maliyet Artı İlaçlar nedir?

Mark Cuban Cost Plus Drug Co. veya Cost Plus Drugs, jenerik ilaçlar için çevrimiçi bir eczanedir. Ocak 2022’de faaliyete geçen şirket, adını milyarder bir girişimci ve hayırsever olan yatırımcı Mark Cuban’dan alıyor.

Cost Plus Drugs, “en sık reçete edilen jenerik ilaçların 700’den fazlasını” sattığını söylüyor. Herhangi bir markalı ilaç veya özel ilaç satmaz.

Maliyet Artı İlaçlar, şeffaf fiyatlandırma ile ucuz ilaçlar sunmasıyla dikkat çekiyor. Şirketin web sitesinde fiyatlandırma modeli hakkında “Sattığımız her ürün tamamen aynı şekilde fiyatlandırılıyor: maliyetimiz artı %15 artı varsa eczane ücreti” diyor.

Yatırımcı ve Dallas Mavericks’in sahibi Mark Cuban.

Christian Petersen/Getty Images

Cost Plus Drugs, bir kanser ilacı olan 400 miligramlık Imatinib’in 30 adet tedariki için bu örneği sunuyor:

  • Üretim maliyeti: 31,20 dolar.

  • %15 kâr payı: 4,80 ABD doları (hap başına yuvarlanır).

  • Eczane işçiliği (“eczane ücreti”): 3 dolar.

  • Nakliye: 5 dolar.

Nakliye dahil, ayda 44 dolar olur.

Şirket, bu fiyatın diğer şirketlerin perakende fiyatlarına kıyasla 9.600 dolardan fazla tasarruf sağladığını söylüyor. Bu karşılaştırma muhtemelen perakende satışta ayda 10.000 ABD Doları veya daha fazlasına mal olabilen Gleevec markasına dayanmaktadır. Jenerik Imatinib çok daha ucuzdur, ancak yine de Medicare reçeteli ilaç planına sahip büyük perakende eczanelerden aylık 100 doların oldukça üzerinde olabilir.

Ayrıca bakınız: Federal barikatlar Medicare’in esrarı kapsamasını engelliyor: İşlerin geldiği yer burası.

Maliyet Artı İlaçlar Medicare ile çalışır mı?

Mark Cuban bir Twitter direkt mesajında, “Medicare katkı paylarından daha ucuzuz, bu nedenle Medicare alıcılarının ilaç satın almaları için harika bir yeriz” dedi.

Bu daha düşük maliyetli ilaçları Cost Plus Drugs’tan satın almak istiyorsanız, Medicare planınız söz konusu olmayacaktır. Maliyet Artı İlaçlar, ister bağımsız bir Medicare Kısım D planınız olsun, ister bir Medicare Avantajı reçeteli ilaç kapsamı ile planlayın. Maliyet Artı İlaçlardan ilaçlar için kendi cebinizden ödeme yapmanız gerekecek, ancak buna değer olabilir.

Beğenebilirsin: Medicare neden yeni Alzheimer ilacını karşılamıyor?

Cost Plus Drugs, Medicare Kısım D kapsamınızı nasıl etkiler?

Maliyet Artı İlaçlar yoluyla bir reçeteyi doldurduğunuzda, Kısım D muafiyetiniz için herhangi bir kredi almazsınız. Kısım D muafiyetini yalnızca planınızın kapsadığı ilaçları ödeyerek karşılarsınız ve Maliyet Artı İlaçlar, Medicare Kısım D planlarını faturalandırmaz.

Planınızın kapsadığı diğer ilaçları ödeyerek Medicare Kısım D muafiyetinizi karşılamaya devam edebilirsiniz. Örneğin, Maliyet Artı İlaçlar markalı ilaçlar satmaz, bu nedenle Kısım D planınız aracılığıyla markalı reçeteleri doldurabilir ve muafiyeti bu şekilde karşılayabilirsiniz.

Reçetelerinizin çoğunu veya tamamını Maliyet Artı İlaçlar aracılığıyla doldurursanız, düşülebilirliğiniz için potansiyel olarak çok fazla kredi kaçırıyorsunuz demektir. hala yapmak zorundasın primlerini ödeancak muafiyete ulaşana kadar, Medicare Kısım D planınız ilaçlarınızı karşılamaz.

Medicare Kısım D cezası

Çoğunlukla veya tamamen jenerik ilaçlar kullanıyorsanız, Maliyet Artı İlaçları kullanmak ve Medicare Kısım D kapsamı dışında kalmak cazip gelebilir. Ancak, karşılaşabileceğiniz Medicare Bölüm D geç kayıt cezası. Cezalandırılmamak için ya Medicare Kısım D’ye ya da en azından Medicare Kısım D kadar iyi olan başka bir tür kredilendirilebilir teminata (işveren planı gibi) sahip olmanız gerekir.

Maliyet Artı İlaçları kullanarak ve Medicare Kısım D’yi atlayarak paradan tasarruf edebilseniz bile, Medicare Kısım D’ye kaydolursanız (veya yeniden kaydolursanız) Kısım D cezasıyla karşılaşırsınız.

Daha fazla bilgi edin: Medicare hakkında bilmeniz gerekenler: parçalarının dökümü

Cost Plus Drugs, Medicare ile ortak olabilir mi?

Maliyet Artı İlaçlar, sigorta şirketleriyle çalışmaya tamamen karşı değildir. Şubat 2023 itibariyle, Cost Plus Drugs yalnızca bir sigorta planıyla çalışıyor – Capital Blue Cross – ancak şirketin web sitesinde “önümüzdeki aylarda daha fazla sigorta planı ekleyeceğiz” yazıyor.

Cuban, bir Twitter direkt mesajında ​​şirketi Medicare gibi hükümet programlarıyla “istekli ve entegre olmaya muktedir” olarak nitelendirdi ve “ancak bu görüşmeleri henüz yapmadık” dedi.

Medicare veya Medicare Advantage şirketleri, Cost Plus Drugs ile anlaşma yaparsa, ilaç fiyatlarını ciddi şekilde sarsabilir. Cuban, “Medicare’e satabilirsek, vergi mükelleflerini on milyarlarca dolar kurtarabiliriz” diye yazdı.

Annals of Internal Medicine’de yayınlanan 2022 tarihli bir araştırma, Medicare’in Cost Plus Drugs’tan şirketin fiyatlarıyla temin edilebilen ilaçların bir alt kümesini satın almış olsaydı, 2020’de yaklaşık 3,3 milyar dolar tasarruf edebileceğini tahmin ediyor. (Bağlam açısından, Kongre Bütçe Ofisine göre 2020 mali yılı için toplam Medicare Kısım D bütçesi yaklaşık 89 milyar dolardı.)

Artı: Gelecek yılın Sosyal Güvenlik yaşam maliyeti düzenlemesi yarıdan fazla düşebilir

Maliyet Artı İlaçlar, Medicare yararlanıcıları için iyi bir fikir midir?

Kongre Bütçe Ofisi tarafından yapılan veri analizine göre, Medicare yararlanıcılarının 2018 itibariyle yılda ortalama 54 reçetesi vardı. Verilerde, bir reçete 30 günlük bir arza eşittir, yani ayda yaklaşık 4,5 reçete dolumu demektir. Bunların bir kısmından bile tasarruf etmek, Medicare yararlanıcıları için büyük bir sorun olabilir.

Maliyet Artı İlaçlar, hali hazırda başka bir Medicare reçeteli ilaç kapsamına sahip kişiler için bile jenerik ilaçlarda potansiyel tasarruf için iyi bir seçenek olabilir.

Bununla birlikte, Maliyet Artı İlaçların Medicare’e özgü bazı dezavantajları da vardır. Bu ek hususlara dikkat edin:

  • Maliyet Artı İlaçlar aracılığıyla doldurulan reçeteler, Medicare Kısım D’den düşülebilir olarak sayılmaz.

  • Maliyet Artı İlaçlar, markalı ilaçlar satmaz (en pahalı olma eğilimindedir).

  • Medicare Kısım D kapsamına girmediğiniz için ağır ve kalıcı cezalar ödemeniz gerekecek, bu nedenle, Maliyet Artı İlaçlardan daha ucuza ilaç alabilecek olsanız bile Kısım D planınızı bırakmanız iyi bir fikir değildir.

Kısacası, jenerik versiyonu olan bir ilaç alıyorsanız, potansiyel olarak paradan tasarruf edip edemeyeceğinizi görmek için Maliyet Artı İlaçların fiyatını kontrol etmeye değer. Ancak Maliyet Artı İlaçlar, Medicare Kısım D’nin yerine geçmez, bu nedenle, reçetelerden tasarruf ettiğinizden daha fazlasını sağlayabilecek cezalarla ters düşmemeye dikkat edin.

Bu makale The Gerontological Society of America, The Journalists Network on Generations ve The Silver Century Foundation’dan bir gazetecilik bursunun desteğiyle yazılmıştır.

NerdWallet’dan Daha Fazla

Alex Rosenberg, NerdWallet için yazıyor. E-posta: [email protected]. Twitter: @AlexPRosenberg.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: