Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Lululemon’un hissesi gelirde %13 arttı, kazançlar arttı

Lululemon’un hissesi gelirde %13 arttı, kazançlar arttı

Lululemon Athletica Inc.’in hisse senedi, giyim perakendecisinin analist gelirini ve kazanç tahminlerini aşan üç aylık sonuçları açıklamasının ve güçlü bir tam yıl gelir rehberliği sunmasının ardından Salı günü uzun süreli ticarette %13 değer kazandı.

Lululemon LULU,
+0.97%
bildirildi dördüncü çeyrek mali net kazancı, bir önceki yılın aynı dönemindeki 434,5 milyon $ veya hisse başına 3,36 $ olan net kazançla karşılaştırıldığında 119,8 milyon $ veya hisse başına 94 sent. Düzeltilmiş kazanç, hisse başına 4,40 dolardı.

Gelir, bir yıl önce 2.13 milyar $’a kıyasla 2.77 milyar $’da sabit kaldı.

FactSet tarafından ankete katılan analistler, 2,7 milyar dolarlık gelir üzerinden hisse başına ortalama 4,26 dolarlık net kazanç bekliyorlardı.

Lululemon, 9.3 milyar $ ile 9.4 milyar $ arasında tam yıl gelir rehberliği sunarak FactSet konsensüsü olan 9.1 milyar $’ı aştı.

Lululemon İcra Kurulu Başkanı Calvin McDonald sonuçları açıklayan bir açıklamada, “2023’e girerken, dünya genelinde güçlü bir ivmenin ve Üçün Gücü ×2 büyüme planımızı gerçekleştirmenin bir başka yılını dört gözle bekliyoruz” dedi.

Lululemon’un hisseleri bu yıl yatay seyrederken, daha geniş S&P 500 endeksi SPX,
-%0,16
%3,4 arttı.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: