Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Los Angeles, Long Beach liman kapanışları tedarik zinciri kabusunu canlandırmakla tehdit ediyor

Los Angeles, Long Beach liman kapanışları tedarik zinciri kabusunu canlandırmakla tehdit ediyor

Los Angeles ve Long Beach limanlarındaki terminaller, ABD’nin her iki önemli ithalat merkezinde liman işçilerinin bulunmamasının ardından, ülkenin dağıtım ağında nakliye gecikmelerine ve ekonomide daha büyük aksamalara yol açabilecek yenilenen karışıklıklara ilişkin endişeleri artırdıktan sonra Cuma günü fiilen kapalı kaldı.

Liman işçileri, uzun denizciyi temsil eden sendika ile terminal operatörleri arasında aylarca süren sözleşme müzakerelerinin ardından Perşembe gecesi gelmeyi bıraktı. Limanlardaki terminal operatörlerini temsil eden grup olan Pacific Maritime Association, Cuma günü bu işçileri bu limanlarda “çalışmayı durdurmak için uyumlu bir eylem” yapmakla suçladı.

Bu işçileri temsil eden sendika, International Longshore & Warehouse Union Local 13, yorum yapmaktan kaçındı. Birliğin bir bütün olarak temsilcisi, müzakerelerin durumu hakkında bilgi paylaşmayı reddetti.

Kapanma, ülke çapında mağaza raflarına mal akışının karışması riskini taşıyor ve perakendeciler yüksek nakliye maliyetlerini dengelemek ve karlarını korumak için fiyatları yükselttikçe potansiyel olarak fiyatların yükselmesine neden oluyor.

Bununla birlikte, kapanışlar, daha fazla işletmenin limanlarda otomasyon için baskı yapması ve önümüzdeki yıllarda tersane işlerini tehdit etmesi nedeniyle de geliyor. Geçen yıl içinde daha fazla işçi sendikalaştı ve onlarca yıllık yüksek enflasyonun ardından daha iyi ücret ve koruma talep etme konusunda daha cesaretli hissettiler.

Asya’daki COVID ile ilgili fabrika kapanışlarının ABD’deki çevrimiçi alışveriş patlamasıyla çatışmasının ardından, limanlardaki aylarca süren yedeklemeler kısa süre önce sona erdi. tedarik zincirinde yukarı ve aşağı şok dalgaları ve nakliye maliyetlerini artırıyor.

PMA, kargo yüklemek ve boşaltmak için gerekli olanlar da dahil olmak üzere Perşembe geceki vardiyadaki işlerin çoğunun doldurulmadığını söyledi. Grup, ortaya çıkanların serbest bırakıldığını söyledi. Ve ILWU Yerel 13’ün “bu sabahki vardiya için yeniden işçiliği durdurduğunu” söyledi.

PMA, bu olayların bir sözleşme müzakereleri devam ederken meydana geldiğini söyledi. Bu görüşmeler Mayıs ayından beri devam ediyor.

Los Angeles Limanı, yaptığı açıklamada, normal operasyonlara dönüşü başlatmak amacıyla sendika ve terminal operatörlerinin temsilcilerinin yanı sıra eyalet ve yerel yetkililerle temas halinde olduğunu söyledi.

Limanın bir temsilcisi yaptığı açıklamada, “Amerika’nın en işlek liman kompleksinde kargo operasyonlarına devam etmek, müşterilerimizin ve tedarik zinciri paydaşlarımızın güvenini korumak için kritik önem taşıyor” dedi.

İki Batı Kıyısı limanındaki trafiği izleyen Güney Kaliforniya Deniz Borsası’nın yönetici müdürü Kip Louttit, son iki gün içinde şu ana kadar bir konteyner gemisinin yedeklendiğini söyledi. O geminin “bugün yanaşmaktan yarına kaydığını ve bunun umut verici, gerçekçi olup olmadığını veya tekrar kayacağını bilmiyoruz” dedi.

“İzliyoruz” dedi.

Bir endüstri grubu olan Ulusal Perakende Federasyonu yaptığı açıklamada, limanların mağazaların ürünleri raflara alması için önemli bir bağlantı olduğunu söyledi.

Gruptan yapılan açıklamada, “Uluslararası Longshore ve Warehouse Union ile Pacific Maritime Association arasında devam eden iş müzakerelerinin derhal çözülmesi esastır” dedi. “Yönetimi liman operasyonlarında ve kargo akışkanlığında daha fazla kesintiye uğramaya ve engellemeye tekrar çağırıyoruz.”


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: