Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Levi’s hissesi, kazançların envanter sorunlarının devam ettiğini göstermesiyle rekor seviyedeki en kötü günü yaşıyor

Levi’s hissesi, kazançların envanter sorunlarının devam ettiğini göstermesiyle rekor seviyedeki en kötü günü yaşıyor

Levi Strauss & Co.’nun hisseleri, kot üreticisinin son çeyrekte gelir ve kar beklentilerini aşmasına rağmen yüksek stok seviyeleriyle başa çıkmaya devam etmesinin ardından Perşembe günü rekor seviyedeki en kötü gününü yaşadı.

Levi’s LEVI,
-16.03%
Hisse senedi Perşembe günü %16 düşerek, San Francisco merkezli kot üreticisinin 2019’da halka açık piyasalara dönmesinden bu yana en kötü günlük yüzde düşüşünü yaşadı. İlk halka arzında 17 dolardan satılan hisseler, Kasım ayından bu yana en düşük kapanış fiyatı olan 15,14 dolardan kapandı. 9, 2022.

Stifel analisti Jim Duffy, kazanç raporundan sonra, şirketin mali dördüncü çeyreğine göre “anlamlı bir şekilde” iyileşmesine rağmen, Levi’s’deki envanterin ilk çeyrekte dolar bazında hala %33 arttığını ve şirket için “bir fazlalık olmaya devam ettiğini” yazdı.

Levi’s, dördüncü çeyreğe göre envanter trendlerinde 25 baz puanlık ardışık iyileşme çağrısında bulundu, “öncelikle ABD’de makbuzları azaltmak ve envanteri temizlemek dahil olmak üzere çeyrek boyunca alınan kasıtlı eylemlere atfedilebilir”

Şirket, “İkinci çeyreğin birinci çeyreğe göre önemli ölçüde düşük olmasıyla, çeyrekten çeyreğe ardışık iyileşme beklemeye devam ediyoruz ve envanter seviyelerinin yıl sonuna kadar satış büyümesiyle uyumlu olmasını bekliyoruz” dedi.

Stifel’den Duffy, Levi’nin “[c]envanterin yıl sonuna kadar satışlarla uyumlu hale getirilmesi çağrısı, envanterin şu tarihe kadar normalleşmesi için önceki yorumdan bir kaymadır [the fiscal second quarter]”

Envanter sorunu, son zamanlarda giyim perakendecilerini ürün indirimine zorladığı için rahatsız etti.

Levi’s Perşembe günü yaptığı açıklamada, 26 Şubat’ta sona eren mali ilk çeyrekte net gelirinin 115 milyon dolar veya hisse başına 29 sent olduğunu, önceki yılın aynı dönemindeki 196 milyon dolar veya hisse başına 48 sentten düştüğünü söyledi. Düzeltilmiş hisse başına kazanç, 32 sentlik FactSet konsensüsü öncesinde 34 sente geldi.

Gelir, yine 1.623 milyar $’ lık FactSet konsensüsünden önce %6 artarak 1.592 milyar $’dan 1.689 milyar $’a yükseldi.

“Yıllık gelirimizi yeniden teyit ediyoruz ve [earnings-per-share] makro çevreye ilişkin temkinli bir bakış açısını yansıtan rehberlik [direct-to-consumer] ve uluslararası işletmeler, ”dedi CFO Harmit Singh yaptığı açıklamada.

Şirket, yıl genelinde düzeltilmiş EPS’nin 1,30 ila 1,40 ABD Doları ve gelirinin 6,3 milyar ABD Doları ile 6,4 milyar ABD Doları arasında olmasını bekliyor.

S&P 500 endeksi SPX, son 12 ayda %22 ve bu yıl şu ana kadar %2,5 değer kaybetti.
+%0,36
bu dönemlerde sırasıyla %8,5 düştü ve %6,5 arttı.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: