Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Kripto Piyasasında Hareketli Günler

Kripto Piyasasında Hareketli Günler

Kripto Piyasasında Hareketli Günler

Merhaba Mangır tutkunları,

Bildiğiniz gibi 2018 yılının başından beri Bitcoin grafiği aşağıya doğru kırılmıştı. Çin yeni yılı, G20 zirvesi, piyasaya yeni giren kodamanlar derken 2018 nisan ayını da bitirmiş olduk. Fakat son 1 haftadır kripto piyasasındaki hareketler yatırımcıların yüzünü güldürmeye başladı.

Bu zaman zarfı içerisinde $200 milyonlara kadar düşen işlem hacmi, yeniden $400 milyonları gördü. Bitcoin $10.000 direncini birçok kez kırmayı denedi. Başarılı olamasa bile mevcut geri çekilmenin az olması sebebiyle hala daha umut vadeden çizgi çizmeye devam ediyor.

Mt. Gox Soğuk Cüzdanlarından 16 Bin Bitcoin Piyasaya Sürüldü

Hepimizin bildiği üzere zamanın en büyük kripto borsalarından olan Mt. Gox ciddi bir hack skandalıyla karşı karşıya kalmıştı. Piyasa üzerinden ciddi miktarda Bitcoin çalınmıştı ve piyasa iflasını açıklamıştı. Bu hack skandalının izleri günümüzü bile hala etkiliyor.

Dün bu izlerden biri daha ortaya çıktı. Mt. Gox soğuk cüzdanlarından saklanan 16 bin Bitcoin piyasaya sürüldü. Bununla beraber çıkışa geçmiş olan Bitcoin’in önü kesilmiş oldu. $10.000 seviyelerini zorlayan Bitcoin’e bir darbe de buradan vurulmuş oldu. Buna rağmen Bitcoin’in kararlı duruşu çoğu tradera umut vermekte.

Abra Servisi Altyapısını Litecoin’e Entegre Etti

Bununla beraber bir haber de dijital ödeme servisi olan Abra’dan geldi. Bitcoin tabanlı dijital ödeme ağı olan Abra, altyapısını Bitcoin’den  Litecoin’e çevirdi. Abra kurcusu ve CEO’su olan Bill Barhydt bu değişimin altında yatan sebebin madencilik ücretlerini azaltmak olduğunu söyledi.

Ayıca Bill Barhydt, Litecoin’in dijital gümüş olduğu düşünülürse, Bitcoin’in ise dijital altın olacağı görüşünü savundu. Bu değişim ile birlikte sistemlerinin daha da gelişeceğini, çünkü Bitcoin ile Litecoin’in birbirlerini çok iyi tamamladığını söyleyerek sözlerine devam etti.


İlginizi Çekebilir

Strategist who called 2023 U.S. stock rally says S&P 500 will go nowhere for rest of 2023, and likely in 2024 too

A strategist who anticipated the 2023 rally says he expects stocks to go nowhere for …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: