Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Kripto borsası SEC uyarısını açıkladıktan sonra Coinbase hissesi %16 düştü

Kripto borsası SEC uyarısını açıkladıktan sonra Coinbase hissesi %16 düştü

Coinbase Global Inc.’in hisseleri, kripto borsasının düzenleyicilerden menkul kıymetler yasalarını çiğnemiş olabileceğine dair bir uyarı açıklamasının ardından Çarşamba günü uzatılan oturumda %15,8 düştü.

Coinbase PARA,
-8.16%
Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan resmi suçlamalara yol açabilecek bir Wells bildirimi aldığını söyledi.

“SEC’den Amerikalılar için makul kripto kuralları istedik. Bunun yerine yasal tehditler aldık” dedi. Blog yazısı eylemi detaylandırıyor. “İçiniz rahat olsun, Coinbase ürün ve hizmetleri her zamanki gibi çalışmaya devam ediyor — bugünkü haberler mevcut ürün veya hizmetlerimizde herhangi bir değişiklik gerektirmiyor.”

SEC ile yapılan görüşmelere dayanarak Coinbase, potansiyel ücretlerin şirketin spot piyasası, staking hizmeti Coinbase Earn, Coinbase Prime ve Coinbase Wallet ile ilgili olduğunu söyledi.

Kripto borsası, düzenleyicilerden SEC’in platformlarındaki hangi varlıkların menkul kıymet olabileceğine inandığını ayrıntılandırmasını istediğini, ancak SEC’in bunu yapmayı reddettiğini söyledi. Coinbase bunu “üstün bir soruşturma” olarak nitelendirdi.

SEC temsilcileri Çarşamba günü yorum yapmaktan kaçındı.

Şirket, soruşturmanın “hala çok erken bir aşamada” olduğunu ve belgeleri teslim ettiğini ve “biri staking hizmetlerimizin temel yönleri ve diğeri ticaret platformumuzun temel işleyişi hakkında” olmak üzere iki tanık ifadesini sağladığını söyledi. ”

Coinbase, staking hizmetlerinin menkul kıymetler değil.

Düzenleyiciler, Şubat ayında kripto borsası Kraken’in staking programını kapatarak ve stabilcoin ihraççısı Paxos’u uyarmak için bir Wells bildirimi yayınlayarak kripto endüstrisinin gözetimini artırma çabalarını ikiye katladılar.

Staking, kullanıcıların işlemleri doğrulamak için mevcut token varlıklarını kullanarak ödüller kazanmalarına olanak tanır.

Coinbase hisseleri normal işlem gününü %8,2 düşüşle tamamladı.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: