Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Kocam hastaydı. Vergi vermediğini bilmiyordum – IRS ne yapacak?

Kocam hastaydı. Vergi vermediğini bilmiyordum – IRS ne yapacak?

Eşim 81 yaşında, ben 68 yaşındayım. Kendisi uzun yıllar bankacılık yaptı ve 2007 yılında emekli oldu.

Her zaman mali durumumuzu o yönetti ama birkaç yıl önce hastalandı. Vergi durumumuzu çözmeyi kendime görev edindim ve 2018’den sonra vergilerimizi ödemediğini görünce dehşete düştüm. 2019’da hastalandı ve mali durumumuzu yönetemiyor. 18 Nisan sonrasına kadar bize ulaşamayacağı için 2022 için uzatma başvurusunda bulunan bir vergi müfettişiyle çalışıyorum.

IRS, kocamın hasta olduğunu ve vergilerimizin beyan edilmediğinden haberim olmadığını dikkate alacak mı? Büyük bir miktarla cezalandırılacak mıyız? Dosyalanmayan ve asla bu kadar uzun süre gitmesine izin vermeyecek olanın sadece geçen yılın vergileri olduğunu sanıyordum. Bana her zaman her şeyin yolunda olduğuna dair güvence verdi ve “endişelenme” dedi.

Parçaları toplamak

Sevgili Toplama,

En önemlisi, umarım kocanızın sağlığı düzelir ve umarım siz de dayanıyorsunuzdur.

Bir vergi uzmanı tutarak zaten doğru yoldasınız. Geri dönüşlerinizi yalnızca 18 Nisan son başvuru tarihinden sonra alabilse bile, bir profesyonel için ödeme yapmak, kulağa kolayca zaman ve uzmanlığa değer.

Ne zaman hastalanıp vergileri ödeyemediğine bağlı olarak, üç veya dört yıllık doldurulmamış beyannamelerden bahsediyoruz: vergi yılları 2018, 2019, 2020 ve 2021. Evet, düzeltilmesi gereken bir şey. Ama işte bakış açısı. Eski IRS Ulusal Vergi Mükellefi Avukatı ile vadesi geçmiş vergi beyannameleri hakkında farklı bir soru için konuştuğumda, 15 yıllık vergi beyannamesi olan eski bir müşteriyi hatırladı. Bu bağlamda üç veya dört yıl mümkün görünüyor.

Öncelikle, vergi durumunuzun tam içeriğini bilmiyorum. (Belki bunu da öğreniyorsunuz.) Ancak beyannameler hazırlanırken sizin ve eşinizin vergi borcunuz olmadığı ortaya çıkarsa, IRS beyanname vermeme ve ceza ödememe durumunu değerlendirmeyecektir.

İşin püf noktası, Hazine Bakanlığı önlerine çıkacak olan bir geri ödemeyi kapmadan önce, insanların bir beyanname vermek için üç yılları var. Bir IRS sözcüsü, bu yıl, 2019 beyannamesi vermek ve geri ödeme talep etmek için genel son tarihin 15 Temmuz olduğunu söyledi.

Sıkı olabilir, ancak vergi mükellefinizin 2019 beyannamesini sunması için üç ayı olacaktır. Ve 2020 ve 2021 beyannamelerini göndermek için bolca zamanınız var, iki vergi yılı, kaçırılan herhangi bir teşvik çeki için para gibi pandemi dönemi kredilerinin geri ödemeyi artıracağı.

Ama borçlu olursan ne olacağını bilmek istediğini hissediyorum. bu ceza ödememek en fazla %25 olmak üzere her ay biriken ödenmemiş verginin %1’inin yarısıdır. Bu arada, ceza beyannamesi ödenmeyen verginin her ay için %5’i kadardır ve en fazla %25’e kadar çıkar. Ve sonra değerlendirilen ilgi var.

İyi haberle başlayalım. Stuart, Fla’daki Comiter, Singer, Baseman & Braun LLP’de Florida Barosu onaylı vergi avukatı olan Brad Gould’a göre, vergi görevlisinin cezaları ve faizi ortadan kaldırmanın yolları var.

ile başlayan ilk seferde ceza indirimi süreci, not etti.

IRS, ceza indirimi yeterliliğinin “vergiye uygun olup olmadığınıza ve şu anda vergi uyumluluğunuza” bağlı olduğunu söyledi.

IRS, mevcut uyumluluğun, yaptığınız bir uzantıyı dosyalamayı içerdiğini söylüyor. Ayrıca, vergilerin ödenmesini veya “indirim talebinde bulunduğunuz yıl dışındaki tüm vergiler” için bir geri ödeme planını da içerir.

Geçmiş uyumluluk, önceki üç yılda ceza almamayı içerir. Bir varsayım olarak IRS, birisinin 2021 getirileri için indirim talep etmesi ve 2018, 2019 ve 2020 iadelerinde çözülmemiş cezaları olmaması durumunda iyi bir uyum geçmişine sahip olacağını söylüyor.

“Cezadan vazgeçilirse cezanın faizi de onunla birlikte kalkıyor. Vergiye tahakkuk eden faiz geri alınamaz,” dedi Gould.

Form 843 indirim talebinde bulunmanın bir yoludur. Gould, IRS ceza indirimi sağlamazsa, aynı form ikinci savunma hattınızı kullanmanın yoludur, dedi: ceza indirimi için makul sebep.

Vergi mükellefinin ölümü, ağır hastalığı veya kaçınılmaz olarak yokluğu veya mükellefin çekirdek ailesinden birinin ölümü veya ağır hastalığı, verginin zamanında beyan ve ödeme yükümlülüğüne ilişkin makul sebep oluşturabilir. IRS’ye göre.

Hook Law’ın hissedarı ve National Academy of Elder Law Attorneys’in eski başkanı Letha Sgritta McDowell, ne yazık ki analizin sonu olmadığını söyledi.

IRS muhtemelen yılların neden dosyalanmayan vergilerle geçtiğine dair tüm arka planı bilmek isteyecektir – ve onları ikna etmenin zor olabileceğini söyledi.

Konuyla ilgili vergi mahkemesi kararlarında ve müvekkilinin vergi beyannamelerini veya vefat eden akrabalarının mali işlerini tamamlayan nihai vergi beyannamelerini hazırlarken kendi deneyimlerinde gördüğü bir şey bu.

(Vergi Mahkemesi vergi mükelleflerinin ve IRS’nin, IRS belirlemelerine ilişkin yasal kavgaları çözmek için gittikleri yerdir. IRS’ye bağlı olmayan bağımsız bir adli forumdur. Kararlar ABD Temyiz Mahkemesi’ne başvurdu.)

2002 yılında yonetmek, mahkeme, yıllarca prostat kanseri tedavisi görmüş, Lyme hastalığına yakalanmış ve akciğer kanseri için kemoterapi almakta olan küçük bir işletme sahibine makul neden yardımı yapılmasını reddeden IRS’nin yanında yer aldı. Mahkeme bunun “sempatik” olduğunu söyledi, ancak adamın karısının ve dosya uzantılarına yardım eden bir muhasebecinin potansiyel olarak yardım etmek için etrafta olduğunu kaydetti.

Kararın kendisi, bağlayıcı bir otorite olarak görülmemesi gerektiğini belirtti. Ancak McDowell’in anlatmak istediği, IRS’nin oyundaki gerçekler ve koşullar hakkında daha fazla bilgi edinmek istemesine hazır olun. Örneğin, beyan edilmemiş vergileri öğrendiğinizde ve sizi beyanname verme ihtiyacı konusunda makul bir şekilde uyarmış olabilecek diğer mali görevleri hallettiyseniz.

“Beklentileri yumuşatın, çünkü ekstra bilgi talep edebilir ve koşulların bütününe bakabilirler,” dedi.

Ceza indirimi şansı ve bir sonraki makul neden arama adımı var.

Bu, ikna edilmesi biraz zaman alacak olsa bile, takip etmeye değer bir çabadır. McDowell, “Her şeyde olduğu gibi, sormazsanız yanıt her zaman ‘hayır’dır” dedi.

Bir vergi sorunuz mu var? Bana yazın: [email protected]

Okuduğunuz için teşekkürler. Vergilerinizi etkileyen konular hakkında daha geniş düşünmenize yardımcı olmak istiyorum. Vergi tavsiyesi vermiyorum, sadece vergi kuralları girdabının ve ekonomik koşulların cüzdanınız için ne anlama gelebileceğine bakma girişimi.

Vergileriyle boyun eğmiş bir havayla yüzleşen okuyucular için buradayım. Vergilerle o kadar ilgilenmiyorsun, anlıyorum. Ben bir zamanlar o adamdım. Jargonun altında, vergilerinizi sonunda para olan bir labirent gibi düşünün. Veya kaçınmanız gereken bir tuzak.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: