Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Kıta karı, malzeme ve enerji fiyatlarındaki enflasyonla düşüyor, ancak 2023’te daha yüksek satışlar ve kazançlar görüyor

Kıta karı, malzeme ve enerji fiyatlarındaki enflasyonla düşüyor, ancak 2023’te daha yüksek satışlar ve kazançlar görüyor

Continental AG, 2022 performansının malzeme ve enerji fiyatlarındaki artışların yanı sıra yarı iletken kıtlığından etkilendiğini, ancak bu yıl daha yüksek satış ve kazanç öngördüğünü söyledi.

Alman otomobil parçaları tedarikçisi 3703,
-%0,78
Çarşamba günü, bir önceki yıl 1.44 milyar Euro’ya kıyasla tüm yıl için 66.6 milyon Euro (70.8 milyon$) net kar bildirdi.

Faiz ve vergi öncesi düzeltilmiş kazanç, 2021’deki 1,85 milyar Euro’ya kıyasla 1,95 milyar Euro oldu ve buna karşılık gelen marj, bir önceki yıl %5,5’ten %5 oldu. Satışlar 33,77 milyar Euro’dan 39,41 milyar Euro’ya yükseldi.

“2022, bizim için birçok açıdan özellikle zorlayıcıydı. İcra Kurulu Başkanı Nikolai Setzer, Ukrayna’ya karşı savaşın hammadde, yarı mamul, enerji ve lojistik fiyatlarını artırdığını söyledi. “Karşılaştığımız zorluklara rağmen… grup için satış ve kazanç tahminimizi tutturduk.”

2023 için Continental, 42 milyar Euro ile 45 milyar Euro arasında satış ve %5,5 ila %6,5 civarında bir düzeltilmiş FAVÖK marjı beklediğini söyledi.

Şirket, bir önceki yıla göre hisse başına 2,20 Avro’dan hisse başına 1,50 Avro temettü teklif edeceğini söyledi.

[email protected] adresinden Giulia Petroni’ye yazın


İlginizi Çekebilir

Bu para ve yatırım ipuçları, portföyünüze biraz yeşil ve altın ekleyebilir

Bu en iyi para ve yatırım özelliklerini kaçırmayın: Unsur.net’in en iyi yatırım fonları ve ETF …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: