Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Kıta karı, malzeme ve enerji fiyatlarındaki enflasyonla düşüyor, ancak 2023’te daha yüksek satışlar ve kazançlar görüyor

Kıta karı, malzeme ve enerji fiyatlarındaki enflasyonla düşüyor, ancak 2023’te daha yüksek satışlar ve kazançlar görüyor

Continental AG, 2022 performansının malzeme ve enerji fiyatlarındaki artışların yanı sıra yarı iletken kıtlığından etkilendiğini, ancak bu yıl daha yüksek satış ve kazanç öngördüğünü söyledi.

Alman otomobil parçaları tedarikçisi 3703,
-%0,78
Çarşamba günü, bir önceki yıl 1.44 milyar Euro’ya kıyasla tüm yıl için 66.6 milyon Euro (70.8 milyon$) net kar bildirdi.

Faiz ve vergi öncesi düzeltilmiş kazanç, 2021’deki 1,85 milyar Euro’ya kıyasla 1,95 milyar Euro oldu ve buna karşılık gelen marj, bir önceki yıl %5,5’ten %5 oldu. Satışlar 33,77 milyar Euro’dan 39,41 milyar Euro’ya yükseldi.

“2022, bizim için birçok açıdan özellikle zorlayıcıydı. İcra Kurulu Başkanı Nikolai Setzer, Ukrayna’ya karşı savaşın hammadde, yarı mamul, enerji ve lojistik fiyatlarını artırdığını söyledi. “Karşılaştığımız zorluklara rağmen… grup için satış ve kazanç tahminimizi tutturduk.”

2023 için Continental, 42 milyar Euro ile 45 milyar Euro arasında satış ve %5,5 ila %6,5 civarında bir düzeltilmiş FAVÖK marjı beklediğini söyledi.

Şirket, bir önceki yıla göre hisse başına 2,20 Avro’dan hisse başına 1,50 Avro temettü teklif edeceğini söyledi.

[email protected] adresinden Giulia Petroni’ye yazın


İlginizi Çekebilir

Fed yetkililerinin faiz indirimlerinin zamanlamasını ertelemeye devam etmesiyle petrol fiyatları düştü

Petrol vadeli işlemleri Cuma günü düştü ve bir başka Fed yetkilisinin yakın vadeli faiz indirimi …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.