Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ‘Kaybet-kaybet gibi hissettiriyor’: 10 milyon dolarlık net değerim var. Kayınpederimde demans var. Kayınvalidemin parası biterse onlardan ben mi sorumluyum?

‘Kaybet-kaybet gibi hissettiriyor’: 10 milyon dolarlık net değerim var. Kayınpederimde demans var. Kayınvalidemin parası biterse onlardan ben mi sorumluyum?

20 yıllık karımla mutlu bir evliliğim var. Hiçbir şekilde bir finans uzmanı değilim, ancak ortalama bir yatırımcıdan daha fazlasını biliyorum.

Ancak kayınvalidem için endişeleniyorum. Ne yazık ki, kayınpederimde ciddi bir bunama var ve muhtemelen yakında bakıma ihtiyacı olacak. Kayınvalidemden mali durumlarını gözden geçirmeme izin vermesini istedim. Uzun yıllardır paralarını yöneten birileri var ama aşırı güveniyorlar ve neye yatırım yaptığı veya yönetim ücreti için ne kadar aldığı hakkında hiçbir fikrim yok. Şimdiye kadar oldukça iyi yaptıklarına inanıyorum.

Kayınvalidem bu bilgilerin hiçbirini paylaşmak istemiyor ve sadece müdürlerinin yıllardır onlarla ilgilendiğini söylüyor. Benim endişem, onlardan çok, çok kolay bir şekilde yararlanılabilecek olmaları. Ailesi sevimli insanlar ama mali açıdan pek anlayışlı değiller. Gelecekte uzun yıllar sağlık harcamalarına gidiyor olabilirler ve ben sadece bunları yönetebilecek bir konumda olacaklarından emin olmaya çalışıyorum.

‘Zaten tüm ailemin tüm masraflarını karşılıyorum.’

Nispeten iyi yaptım. 50’li yaşlarımın ortalarındayım ve net değerim 10 milyon doların üzerinde, ki bu bazılarına çok gelebilir, ama ayrıca ödemem gereken iki üniversite eğitimim var. Ayrıca birkaç yıl içinde şirketimi kapatmak, karımla seyahat ederek daha fazla zaman geçirmek, güzel bir tekne ve deniz üzerinde bir ev almak ve umarım işe yarayacak yeni, makul derecede sermaye yoğun bir iş kurmaya çalışmak istiyorum. dışarı.

İşte benim sorum: Mali durumlarını gözden geçirmeme izin vermedikleri için kayınvalidemin yaşam tarzını ödemek ve paraları biterse bakmaktan ben mi sorumluyum? Sadece beni zor bir duruma soktuğunu hissediyorum. Karım ihtiyaç duydukları her şeyi ödeyecekti, ancak hem potansiyel olarak çok geç olmadan şimdi bir mali inceleme için yardım etme teklifim hem de bunu yapmak için ne kadar çok çalışmak zorunda kaldığım göz önüne alındığında, bu benim için pek doğru değil. geldiğim yere gel

Benim için bir kaybet-kaybet gibi geliyor. Ya yatırım durumlarını paylaşmaları için onları zorladığım için bir aptalım ya da durum böyle olursa tüm masraflarını ödemek istemediğim için bir aptalım. Olduğum mali durumda olduğum için şanslı olduğumu biliyorum, ancak bu, 25 yılı aşkın bir süredir haftada 100 saat sonsuz çalışma, eksik doğum günleri, tatiller ve tatiller vb. pahasına geldi.

Zaten tüm ailemin tüm masraflarını karşılıyorum.

Düşünceleriniz memnuniyetle karşılanacaktır.

Kendini Bencil Bir Pislik Gibi Hissetmemeye Çalışmak

Sevgili Deneme,

Kazan-kazan durumundasın.

Çoğu Amerikalıdan daha fazla paran var. Çok daha fazla. Amerikalılar için ortalama net değer 750.000 dolar civarında, ancak Federal Rezerv’e göre medyan net değer 122.000 dolara yakın. 50’li yaşlarınızda emekli olmak için fazlasıyla yeterli olan 10 milyon dolarınız var. Bunun için çok çalıştınız ama keşfettiğiniz gibi, daha fazla parayla birlikte daha fazla sorumluluk (kayınvalideniz) ve daha fazla istek (suda bir ev, bir tekne, lüks tatiller vb.) gelir.

Bu yüzden size beşinci sınıf öğretmenimin ona ödevimi yapmak zorunda olup olmadığımı sorduğumda bana söylediklerini anlatacağım. “Hiçbir şey yapmana gerek yok!” diye cevap verdi. Yani ertesi gün ödevimi yapmadan gelebilirim. Ama muhtemelen bazı sonuçlara katlanacaktım: tutuklanma, aileme bir mektup, okul ödevlerimde geri kalma, notlarımda bir bozulma ve kendimle öğretmenim arasında güven ve saygı eksikliği.

Demek istediğim, kayınvalidenizin bakıcısı için ödeme yapma zorunluluğunuz yok, ama öyle görünüyor ki (a) bu endişelerinizi destekleyecek herhangi bir kanıt olmadan servetinizin bir kısmını kaybetmekten endişe ediyorsunuz ve (b) ) paranızı nasıl harcayacağınıza dair hırslarınız, sizden pastadan bir dilim isteyebileceğine inandığınız başkaları tarafından gölgeleniyor. En kötü senaryoda, onlara yaşamaları için bir ev satın alabilir ve bu aynı zamanda kendiniz için bir yatırım görevi görebilir.

Bunama gibi konularda uzmanlaşmış ve kayınvalidenize onun için ne kadar paraya ihtiyacı olabileceği konusunda tavsiyede bulunmada iyi bir yardımcı olabilecek bir avukat tutarak, kayınvalidenizin ileride daha büyük sorunlarının önlenmesine yardımcı olabilirsiniz. kocanın yaşam sonu bakımı ve vekaletname rolünü yönetme. Bu, ona kitaplarını açması, ne kadar parası olduğuna bakması ve/veya bu bilgileri sizinle ve eşinizle paylaşması için itici güç sağlayabilir.

“Sana beşinci sınıf öğretmenimin bana söylediklerini anlatacağım.”

Unsur.net köşe yazarı Beth Pinsker, “Anne/Baba, ne kadar paran var?” kritik bir sorudur. maliyeti evde sağlık yardımı ortalamaları 5.000 dolardan fazla Ayda bir, yardımlı yaşam tesisi 4.500 dolara ve bir huzurevinde özel bir odanın maliyeti 9.000 dolara mal olurken, belirtiyor. “Medicare bu tür masrafları karşılamıyor ve bir kişinin Medicaid’e hak kazanmadan önce neredeyse tüm varlıklarını harcaması gerekiyor” diye yazıyor.

Senin salak olduğunu düşünmüyorum. Mali veya başka türlü endişeleriniz için bir yere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorum ve kayınvalideleriniz bu endişelerin alıcıları haline geldi. Kayınvalideniz olmasaydı, bankacılık sektöründeki güncel olaylar göz önüne alındığında paranızın nereye yatırıldığı ve güvenli olup olmadığı gibi başka şeyler hakkında endişe duyacağınızdan ve bunu karşılayabileceğiniz için hayal kırıklığına uğradığınızdan şüpheleniyorum. denizde veya teknede bir ev, ama daha abartılı bir ev veya yat değil.

Kötü bir iş anlaşmasında hepsini kaybedebilirsin! Dolandırılırlarsa, kayınlarınızın akrabaları için bakım parası ödemek zorunda kalabilirsiniz! Bankanız batabilir ve tüm paranız için FDIC sigortanız olmayabilir! Su üzerinde bir eve yatırım yapmaya karar verdiğinizde, satın almaya karar vermeden birkaç yıl önce bunun 2 milyon $ daha ucuz olduğunu keşfedebilirsiniz! Finansal olarak güvensiz, sıkıntılı veya mağdur hissetmek için bulabileceğiniz her türlü neden vardır.

Keşke fazladan birkaç dolarları olsaydı, ebeveynlerine yardım edebilmeyi dileyen tüm insanları düşünün. Veya ebeveynlerini ABD’ye getirmek isteyen birinci nesil göçmenler Dünyanın en zengin insanlarından bazıları, servetlerini bağışlama sözü vererek Bağış Sözü’nü imzaladı. Microsoft MSFT olarak,
+%1,05
kurucu ortak Bill Gates taahhüt hakkında “Bu, kapitalizmin en iyisi” dedi. Zorlukla kazanılan iyi talihiniz, ihtiyaç duymaları halinde kayınvalidenize yardım etmek için altın bir fırsattır.

Kaşlarını çatabilir ve bunu en büyük hediye olarak görebilirsin, tüm bu 100 saatlik haftayı buna değdiren bir şey.

sensen The Moneyist’e finansal ve etik soruları için [email protected] adresinden e-posta gönderebilir ve Quentin Fottrell’i şu adresten takip edebilirsiniz: Twitter.

Çıkış yapmak Moneyist özel Facebook hayatın en çetrefilli para meselelerine cevap aradığımız grup. Sorularınızı gönderin, bana ne hakkında daha fazla bilgi edinmek istediğinizi söyleyin veya en son Moneyist sütunlarına ağırlık verin.

Moneyist, soruları tek tek yanıtlayamayacağına üzülüyor.

‘Yaşlı amcamın hanım arkadaşı çok çıkarcı’: Bu kız arkadaşına çok para borç verdi. Onu nasıl koruyabiliriz? İradesine itiraz edebilecek mi?

Kız arkadaşım ‘biraz’ öğrenci borcu olduğunu kabul etti, ancak az önce 83.000 dolar borcu olduğunu öğrendim. Yine de birlikte bir ev almayı planlamalı mıyız?

Halka arzdan sonra 18 dolara hisse senedi aldım. Sigortacının aracı kurumunun 30$’lık bir fiyat hedefi vardı. 1 doların altına düştü. Nasıl bu kadar yanlış anlayabilirler?


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: