Anasayfa / Ekonomi Haberleri / ‘Kapanış maliyetleri konusunda gerginim’: 31 yaşındayım, Austin’de ilk kez ev satın alan biriyim. Şimdi bir ev alıp daha sonra yeniden finanse etmeli miyim? Yoksa kiralayıp fiyatların düşmesini beklemek mi?

‘Kapanış maliyetleri konusunda gerginim’: 31 yaşındayım, Austin’de ilk kez ev satın alan biriyim. Şimdi bir ev alıp daha sonra yeniden finanse etmeli miyim? Yoksa kiralayıp fiyatların düşmesini beklemek mi?

Ben 31 yaşında Austin, Teksas’ta yaşayan, seyahat etmeyi ve dünyayı görmeyi seven bir kadınım ama 20’li yaşlarımda bir göçmen olarak yurtdışında çok fazla zaman geçirdikten sonra servet oluşturma yolculuğuma başlamak istiyorum.

Vergilerden önce 80.000 doların üzerinde iyi bir gelirim var, büyük bir kredim var, peşinat için yeterli param var ve bir ipotek kredisi için ön onay aldım. Ayrıca, daha düşük faiz oranlı bir başkasına başvurmanın ortasındayım.

Kapanış maliyetleri konusunda endişeliyim ve mümkünse bunu satıcıya ödemeyi denemek istiyorum. Şu anda ev arıyorum ve ilk evim için en iyi anlaşmayı arıyorum, bu ya bir apartman dairesi ya da tek bir aile birimi olacak, ardından odaları kiralayarak “ev hack” olacak. Faiz oranlarının yüksek olduğunu biliyorum ama Teksas’ta konut fiyatları enflasyonu yavaşlıyor.

Faiz oranı genellikle daha düşük olduğu için% 5’i aşağıya çekiyorum ve geleneksel bir krediyle gidiyorum. İyi bir kredi puanım var, bu nedenle Federal Konut İdaresi kredisine başvurma ihtiyacı hissetmiyorum.

Ayrıca peşinat yardımına da baktım ve %2 yardım (%1 yardım ve %1 ücret) ile %7,5 faiz oranıyla bir FHA kredisi alırsam eyaletimde hak kazanırdım. Bütçem 330.000 dolar, ancak Austin’i çevreleyen yeni yapılardan bazıları ile bundan çok daha aşağıya inmek istiyorum.

Sorum şu: Bir ev almak ve yıl sonunda bir apartman dairesinde kalmak için beklemeli miyim – yoksa ilerlemeye devam edip ilk mülkümü şimdi mi almalı, sonra faiz oranları düştüğünde yeniden finanse etmeli miyim?

Austin’de endişeli

Büyük Hareket‘, yeni bir ev aramaktan ipotek başvurusuna kadar gayrimenkulün tüm ayrıntılarını inceleyen bir Unsur.net sütunudur.

Bir ev satın almak veya satmakla ilgili bir sorunuz mu var? Bir sonraki hamlenizin nerede olması gerektiğini bilmek ister misiniz? Aarthi Swaminathan’a e-posta gönder [email protected].

Sevgili Endişeli,

Zengin olmak için bir eve yatırım yaptığınızı duymak çok güzel.

Öncelikle, bir uyarı notu: Peşinat olarak %20’den daha azını yatırırsanız, muhtemelen özel ipotek sigortası ödemek zorunda kalacaksınız. Öz sermayeniz bu %20 işaretini geçtikten sonra ödemeyi bırakabilirsiniz. Hesaplamalarınızı yaparken bunu göz önünde bulundurun, özellikle kapanış maliyetleri konusunda gerginseniz.

Bununla birlikte, asıl sorunuz, bekleyip kiralamanız veya şimdi bir ev alıp daha sonra yeniden finanse etmeniz gerekip gerekmediği ile ilgilidir. Kapanış maliyetlerinde %2 ile %6 arasında herhangi bir harcama yapmaya hazırlanın. Ortalama Teksas’ta kapanış maliyeti yaklaşık 4.548 $’dır., kişisel finans web sitesi Bankrate.com’a göre. Ve, CoreLogic’e göre, Teksas’taki yeniden finansman maliyetleri, Hawaii, New York ve Florida’dan sonra ülkedeki en yüksek maliyetler (3.588 $) arasındadır.

Bu konuda rahatsanız: beklemek için başka nedeniniz var mı? Harika olduğunu düşündüğünüz, önemli onarımlara ihtiyaç duymayan, istediğiniz kadar büyük ve harika bir fiyatı olan bir ev görürseniz, o zaman gidin.

İnsanların beklemesinin iki büyük nedeni var: 1. Ev fiyatları daha da düşebilir ve bir anlaşma yapabilirler veya 2. Mortgage oranları fahiş derecede yüksek olabilir, dolayısıyla şu anda satın almaya güçleri yetmez.

Ocak ayında Austin’de ev fiyatları faydan aya %6,3 artarak 450.000$ oldu. Austin Board of Realtors’a göre bu, Temmuz 2011’den bu yana görülen en büyük düşüş. Bu iyi bir haber (alıcılar için).

Ayrıca, Austin Emlakçılar Kurulu başkanı Emily Chenevert’e göre pazar değişti. “Artık alıcıların biraz pazarlık yapmaları için daha fazla fırsatın olduğu bir pazar görüyoruz. [and] doğru evi bulmak için zaman ayırın, ”dedi Unsur.net.

Daha sonra yeniden finanse etmeyi planladığınız düşünüldüğünde, ipotek oranları hakkında endişelenmediğinizi ima ettiniz. İpotek kredisi verenlerin yürüttüğü ve ileride ücretsiz yeniden finansman sunan bazı promosyonlara bir göz atın. Örneğin, Lonca İpoteği gelecekte oranlar düşerse borç veren ücreti olmadan yeniden finanse etme fırsatı sunuyor.

Ancak bu promosyonlar hakkında bir karar vermeden önce ince yazıları okuyun.

Kapanış maliyetleriyle ilgilendiğinizi ve satıcının bunu ödemesini sağlamak istediğinizi belirttiniz. Ocak ayında, Redfin’den bir rapor
RDFN,
-2.54%
ev satıcılarının rekor bir kısmının alıcılara taviz verdiğini söyledi – buna kapanış maliyetlerini karşılama da dahildir. Temsilcinizle (veya doğrudan onlarla ilgileniyorsanız ev sahibinizle) sohbet edin ve ne kadar pazarlık yapmanız gerektiğini görün.

Odaları kiralayarak “ev hacklemeniz” gerektiği fikri akıllıca. İpoteğinizi ödemek için kullanabileceğiniz sabit bir gelir akışı sağlar (kısa vadeli mi yoksa uzun vadeli mi kiraladığınızdan emin değilsiniz). Artı, belki bir sonraki eviniz için birikimlerinizi oluştururken biraz rahatlarsınız.

Oda arkadaşlarınızı akıllıca seçin, profesyonel ve kişisel referanslar isteyin ve kendinizi hazırlayın: Mükemmel oda arkadaşı yoktur.

Mutlu ev arama ve aramanız için en iyisi.

Ek not: Bu alıcı, Unsur.net’a yazdığı zaman ile yayınlandığı zaman arasında ev için bir teklifte bulundu.

Sorularınızı e-posta ile göndererek, bunların Unsur.net’ta isimsiz olarak yayınlanmasını kabul etmiş olursunuz. Hikayenizi Unsur.net’in yayıncısı Dow Jones & Company’ye göndererek, hikayenizi veya hikayenizin versiyonlarını üçüncü şahıslar da dahil olmak üzere tüm medya ve platformlarda kullanabileceğimizi anlıyor ve kabul ediyorsunuz.


İlginizi Çekebilir

Bu şehirlerdeki kiracılar gelirlerinin %30’dan fazlasını konuta harcıyor ve Amerika’da gıda güvensizliği dört yılın en yüksek seviyesine ulaşıyor.

Merhaba Unsur.neter’lar. Bu en iyi hikayeleri kaçırmayın. Bu Silikon Vadisi Bankası müşterisi, özellikle bir kriz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: