Anasayfa / Ekonomi Haberleri / JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, First Republic: WSJ için daha fazla destek toplamak için çalışıyor

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, First Republic: WSJ için daha fazla destek toplamak için çalışıyor

The Wall Street Journal’ın Pazartesi günü bildirdiğine göre, JPMorgan Chase & Co. İcra Kurulu Başkanı Jamie Dimon, First Republic Bank için ek sermaye toplamak için çalışıyor.

JPMorgan ChaseJPM,
+%0,52
CEO Dimon, First Republic’te 11 bankadan alınan 30 milyar dolarlık mevduata liderlik ettikten sonra, First Republic Bank’ı desteklemek için yeni bir kampanyada bankalara liderlik ediyor.

İlk Cumhuriyet hisse senedi FRC,
-%33,55
Pazartesi günü değerinin %37’sini kaybettikten sonra ticarete ara verdi. Ticaret Doğu saatiyle öğleden sonra erken saatlerde yeniden başladı ve hisse senedi yaklaşık %31 düştü.

Geçen hafta 11 bankadan alınan 30 milyar dolarlık mevduatın sermaye artırımına dönüştürülmesi için görüşmeler sürüyor. WSJ raporu dediduruma aşina olan insanlara atıfta bulundu.

Hafta sonu S&P, borç derecelendirme şirketinin bir haftadan kısa bir süre içinde yaptığı ikinci First Republic indiriminde şirketin borcunu B+’ya indirdi.

Pazartesi günkü WSJ raporu, bankaların sermaye enjeksiyonunun bir parçası olarak First Republic’e yatırım yapabileceğini söyledi.

Bir banka sözcüsü, Unsur.net’tan gelen bir e-postayı yanıtlamadı. JPMorgan’dan bir sözcü yorum yapmaktan kaçındı.

WSJ makalesine göre hafta sonu bir First Republic sözcüsü, “First Republic Bank kısa vadeli mevduat faaliyetlerini yönetmek için iyi bir konumda” dedi.

First Republic hissesi, yatırımcıların bankadan mevduat kaçışını not etmesiyle, bu ay değerinin %80’den fazlasını kaybederek rekor düşük seviyelere ulaştı.

Silikon Vadisi’ndeki varlıklı müşteriler ve üst düzey yöneticilere maruz kalan First Republic, Silicon Valley Bank, Signature Bank ve Silvergate Bank’ın son birkaç hafta içinde iflas etmesinin ardından daha fazla banka iflası olacağı endişesine kapıldı.

Banka, kayıp mevduat olarak milyarlarca dolar ayırıyor, ancak uçuşun geçen hafta sonlarında yavaşladığını söyledi.

First Republic ayrıca kısa sürede geri çekilmeye karşı daha savunmasız olan sigortasız mevduatların büyük bir yüzdesini taşır.

Ayrıca Oku: First Republic rekor düşük seviyeye geriledi, ancak ABD banka hisseleri FDIC hamleleri ve faiz oranlarında duraklama umutlarıyla yükseldi


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: