Anasayfa / Ekonomi Haberleri / JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, bankanın Jeffrey Epstein ile bağları nedeniyle görevden alınacak: raporlar

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, bankanın Jeffrey Epstein ile bağları nedeniyle görevden alınacak: raporlar

Salı günkü haberlere göre JPMorgan Chase & Co. İcra Kurulu Başkanı Jamie Dimon, bankanın müteveffa finansör Jeffrey Epstein ile ilişkisi nedeniyle açılan iki hukuk davasında görevden alınacak.

Aralık ayında, ABD Virgin Adaları başsavcısı, bankanın Epstein’a yıllarca mali hizmetler sağlarken reşit olmayanların seks ticaretine göz yumduğunu iddia ederek JPMorgan’a dava açtı. Epstein tarafından cinsel tacize uğradığını söyleyen bir kadın da bankaya dava açtı.

JPMorgan’ın avukatları, Dimon’ın bankanın Epstein ile olan anlaşmalarında hiçbir ilgisi olmadığını iddia ederek sorgulanmasına direndi.

Buna göre Wall Street Journal Ve Haberler, banka ve ABD Virgin Adası, Dimon’un soruları yeminli olarak yanıtlayacağı bir anlaşmaya vardı. Bloomberg’e göre bir tarih belirtilmedi, ancak bir yargıç tüm ifadelerin Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanmasını emretti.

Finans Zamanları biriktirme için ilk bildirilen planlar.

Epstein, 2008’de reşit olmayan birinden seks talep etmekten suçunu kabul etmesinden sonraki yaklaşık beş yıl da dahil olmak üzere, yaklaşık 15 yıl boyunca JPMorgan’a para yatırdı. New York Times bildirdi JPMorgan uyum görevlileri, on yıl önce Epstein’ın kabul edilemez bir yasal ve itibar riski oluşturduğu konusunda uyarıda bulunmuş, ancak uyarıları dikkate alınmamıştı. Banka nihayet 2013’te onunla bağlarını kesti. Epstein, seks ticareti suçlamalarından yargılanmayı beklerken 2019’da hapishanede öldü.

Bu ayın başlarında JPMorgan, eski yöneticilerinden biri olan Jes Staley’e, Epstein’ı müşterisi olarak tutmak için cinsel istismarını gizlemeye yardım ettiğini iddia ederek dava açtı.

JPMorgan JPM hisseleri,
+0.30%
S&P 500’ün SPX’ine kıyasla yıldan bugüne yaklaşık %4 ve son 12 ayda yaklaşık %9 düştü,
-%0,16
2023’te %3,4 artış ve geçen yıla göre %14 düşüş.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: