Anasayfa / Ekonomi Haberleri / JPMorgan analistleri, yeni Fed bankası tesisinin 2 trilyon dolara kadar kullanım görebileceğini söylüyor

JPMorgan analistleri, yeni Fed bankası tesisinin 2 trilyon dolara kadar kullanım görebileceğini söylüyor

Yeni bir analize göre, Federal Rezerv’in geçen hafta iki ABD bankasının iflas etmesinden sonra kurduğu yeni tesis, 2 trilyon dolara kadar kullanım görebilir.

Geçen hafta sonu Fed, Banka Vadeli Finansman Programı adı verilen bir borç verme programı oluşturdu. Bu konuda benzersiz olan şey, bankaların, bu menkul kıymetlerin geçen yıl boyunca faiz oranlarındaki artış nedeniyle zararla işlem gördüğü bir zamanda, başabaş seviyede teminat vermesine izin verilmesidir.

Tahvil fiyatlarındaki gerileme, SVB Mali SIVB’nin çöküşüne neden olan faktörler arasında yer aldı.
-60.41%.

Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki JPMorgan’daki analistler, altı bölgesel bankanın kendi başına toplamda 460 milyar dolarlık sigortasız mevduata sahip olduğuna dikkat çekiyor. En büyük beş banka dışındaki ABD bankalarının elinde tuttuğu tahvillerin parite tutarının 2 trilyon dolar olduğunu söylüyorlar.

“Fed fon piyasasında en sıkıntılı borçlular için teminatsız borçlanma oranlarının, 2018/2019 ile benzerlik gösteren Fed’in politika faiz artırımının çok üzerine çıktığı ABD’de rezerv kıtlığına dair işaretler var. Analistler, mevduat sahiplerinin mevduatlarını diğer bankalara aktarmaya çalıştıkları için SVB’nin çöküşünün bir başka tezahürü olduğunu, bu işlemleri gerçekleştirmek için yeterli rezerv bulunmadığını ve SVB’nin borç senetlerini satmaya ve zararları kristalleştirmeye zorladığını belirtti.

ABD bankacılık sistemi 2012’nin sonundan bu yana 1,3 trilyon dolarlık rezerv kaybetti. Ve bankacılık sistemi devlet para piyasası fonlarına mevduat kaybetmeye devam ederse, Fed’in bankacılık sistemine daha fazla likidite enjekte etme ihtiyacı daha acil olabilir.

“Banka mevduat oranlarının önümüzdeki aylarda para piyasası fonlarıyla rekabet edebilmek için daha hızlı artması kaçınılmaz görünse de, geçtiğimiz günlerde yaşanan olaylar daha fazla mevduat sahibinin (özellikle büyük kurumsal mevduat sahiplerinin) devlet parasının güvenliğini araması riskini artırıyor. mevcut konjonktürde piyasa fonları” dediler.

First Republic Bank FRC dahil olmak üzere bölgesel bankalar,
-32.80%
ve Western Alliance Bancorp WAL,
-15.14%
Perşembe günü piyasa öncesi işlemlerde düşük işlem görüyordu.


İlginizi Çekebilir

Bu şehirlerdeki kiracılar gelirlerinin %30’dan fazlasını konuta harcıyor ve Amerika’da gıda güvensizliği dört yılın en yüksek seviyesine ulaşıyor.

Merhaba Unsur.neter’lar. Bu en iyi hikayeleri kaçırmayın. Bu Silikon Vadisi Bankası müşterisi, özellikle bir kriz …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: