Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Jon Stewart, GOP milletvekiline: Silahlı şiddet hakkında ‘Umurunda değil’

Jon Stewart, GOP milletvekiline: Silahlı şiddet hakkında ‘Umurunda değil’

Cumhuriyetçi bir eyalet senatörü sponsorlu faturalar silah kısıtlamalarını hafifletmek için komedyen Jon Stewart’tan zorlu bir odayla karşı karşıya kaldı.

AppleTV+ AAPL’sinin son bölümünde,
+%3,51
eski “Daily Show” sunucusu “The Problem with Jon Stewart”, Oklahoma Eyalet Senatörü Nathan Dahm ve diğer Cumhuriyetçilere, Birleşik Devletler’de devam eden toplu silahlı saldırıların ortasında silahlı şiddet konusunda yasal işlem başlatmaya daha istekli olmadıkları için seslendi. Devletler.

Spesifik olarak Stewart, hükümetin neden daha kapsamlı bir silah kaydı oluşturmadığını ve silah sahipliği konusunda daha güçlü kısıtlamalar getirmediğini sordu.

Kendisini “İkinci Değişikliğin güçlü bir savunucusu” olarak tanımlayan Dahm, ülkedeki “babasızlık krizine” odaklanmanın Amerikalıları silahlı şiddetten korumanın daha iyi bir yolu olacağını söyledi. (Birçok sahip olmak tartışmalı bu bağlantı.)

Stewart, İkinci Değişikliğe karşı çıkmadığını ve silahları yasaklamak istemediğini kaydetti. “Kayıt defteri, çok daha etkili arka plan kontrolleri yapmanızı sağlar” dedi. “Bütün bu silahların izinsiz, kontrolsüz ve geçmiş bilgileri olmadan dışarı çıkmasına izin vererek polisin sokakları yönetmesini zorlaştırdığınızı neden kabul etmiyorsunuz anlamıyorum. Neden bunun arkasında duramıyorsun?

Dahm, “Çünkü benim yaptığım bu değil,” diye yanıt verdi. “Bireyin silah tutma ve taşıma hakkını savunuyorum.”

Dahm’ın okul saldırganlarının “bozuk veya babasız” evlerden geldiği iddiasına rağmen, Ulusal Okul Psikologları Birliği “Zarar verecek öğrenci profili YOK” diyor.

Ayrıca bakınız: Ron DeSantis, CPAC’ı atlıyor, Cumhuriyetçilerin “uyandırılmış ideoloji” ile karşı karşıya kaldıklarında “saksı bitkileri” gibi davrandıklarını söylüyor

Stewart, ülkede çocuklar arasında önde gelen ölüm nedeni hakkında “Bu ateşli silahlar,” dedi. “Kanserden, araba kazalarından daha fazlası. Ve bana çocukları bu şekilsiz şeyden korumak için ifade özgürlüğünü ihlal etmeyi umursamadığını söylüyorsun. [drag shows] Düşündüğünüz şey, ama konu ölen çocuklar olduğunda, bunu durdurmak için hiç umurunuzda olmaz, çünkü bu ihlal edilmeyecektir.”

Centers for Disease Control and Prevention verilerinin 2022 tarihli bir analizine göre, 2017’den başlayarak, ateşli silahla ilgili yaralanmalar, 1 ila 24 yaş arasındaki kişilerde yaralanmaya bağlı ölümlerin en önemli nedeni olarak araba kazalarını geride bıraktı. New England Tıp Dergisi.

2020 yılında 19 yaşından küçük 4.357 çocuk ateşli silahla öldürüldü, KFF’ye göre, bir sağlık düşünce kuruluşu. KFF’nin bulgularına göre, ABD’nin benzer şekilde zengin ve büyük akran ülkelerinde ateşli silahla gerçekleşen çocuk ölümleri ile birleştirildiğinde, ABD’deki silaha bağlı çocuk ölümleri toplamın %97’sini oluşturuyor.

Başkan Joe Biden geçen yıl, Uvalde, Teksas ve Buffalo, NY’deki toplu silahlı saldırıların ardından milletvekillerinden iki partinin de desteğini kazanan, on yıllardır en önemli silahlı şiddet önlemini yasalaştırdı.

Mevzuat, en genç silah alıcıları için geçmiş kontrollerini sıkılaştırmayı, daha fazla ev içi şiddet suçlularından ateşli silahları uzak tutmayı ve devletlerin yetkililerin potansiyel olarak tehlikeli kişilerden silah almasını kolaylaştıran kırmızı bayrak yasaları oluşturmasına yardımcı olmayı amaçlıyordu. Bununla birlikte, birçok silah kontrolü savunucusu, tasarının işe yaradığını savundu. yeterince uzağa gitme.


İlginizi Çekebilir

Siemens Energy, Siemens Gamesa borcunu 1,6 milyar dolarlık yeşil tahvil ile yeniden finanse edecek

Siemens Energy AG, rüzgar türbini birimi Siemens Gamesa Renewable Energy’nin mevcut borcunu yeniden finanse etmek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: