Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Johnson & Johnson, talk alacaklarını kapatmak için 8,9 milyar dolar ayırdı; %3 stok

Johnson & Johnson, talk alacaklarını kapatmak için 8,9 milyar dolar ayırdı; %3 stok

Johnson & Johnson hissesi, şirketin kozmetik-talk davalarıyla bağlantılı iddiaları çözmek için 25 yılda 8,9 milyar dolara kadar ödemeyi teklif ettiğini açıklamasının ardından Salı günü uzatılan oturumda %3’ten fazla arttı.

Johnson & JohnsonJNJ,
+%1,05
Salı günü yaptığı açıklamada, yasal çekişmeyi yöneten yan kuruluşu LTL Management LLC’nin “kozmetik talktan kaynaklanan tüm iddiaları adil ve verimli bir şekilde çözecek” bir yeniden yapılanma planının onayını almak için gönüllü Bölüm 11 iflas koruması için yeniden başvuruda bulunduğunu söyledi. şirket aleyhine dava” açılmıştır.

Şirket, ünlü Johnson’s Bebek Pudrası ve talk içeren diğer ürünlerle bağlantılı “mevcut ve gelecekteki tüm talk iddialarını” çözmek için 8,9 milyar dolar katkıda bulunmayı kabul ettiğini söyledi. Şirket, bunun, LTL’nin Ekim 2021’deki ilk iflas başvurusuyla bağlantılı olarak daha önce taahhüt edilen 2 milyar $’dan 6,9 milyar $’lık bir artış olduğunu söyledi.

Johnson & Johnson, iştirakin ayrıca 60.000’den fazla hak talebinde bulunan kişinin bu şartlarla ilgili kararları destekleme taahhüdüne sahip olduğunu belirterek, LTL’nin orijinal başvurusunun veya Salı günkü yeniden başvurusunun yanlış bir davranış kabulü veya “şirketin uzun süredir devam eden tutumunu değiştirdiğinin bir göstergesi olmadığını” sözlerine ekledi. talk pudrası ürünlerinin güvenli olduğunu” iddia ediyor ve iddiaların “yanıltıcı ve bilimsel değerden yoksun” olduğuna inanıyor.

Ocak ayında bir federal temyiz mahkemesi, yan kuruluşun mali sıkıntı içinde olmadığını söyleyerek, tüketici ürünleri ve ilaç üreticisinin talk yükümlülüklerini iflas etme hamlesini reddetmişti.

Johnson & Johnson, ürünlerindeki kozmetik talkın kanser, asbest zehirlenmesi ve diğer hastalıklarla bağlantılı olduğu iddiasıyla binlerce davayla karşı karşıya kaldı.

Johnson & Johnson’ın hisseleri son 12 ayda %10 değer kaybederek S&P 500 endeksi SPX’in kayıplarına denk geldi.
-%0,58
aynı dönemde.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: