Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Japon banka hisseleri, JGB getirilerinin birkaç ayın en düşük seviyelerine ulaşmasıyla düştü

Japon banka hisseleri, JGB getirilerinin birkaç ayın en düşük seviyelerine ulaşmasıyla düştü

Japon banka hisseleri Salı sabahı, ülkenin devlet tahvil getirilerinin Silikon Vadisi Bankası’nın çöküşünün ardından birkaç ayın en düşük seviyesine ulaşmasıyla keskin bir şekilde düştü.

Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. 8306’nın hisseleri,
-7.33%
son zamanlarda %7,5 daha düşüktü ve Sumitomo Mitsui Financial Group Inc. 8316’nın hisseleri,
-7.43%
%8,0 düştü.

Banka hisseleri, Japonya Merkez Bankası’nın 10 yıllık Japon devlet tahvili getirisindeki üst sınırını %0,25’ten %0,5’e çıkarmasıyla, aşırı düşük faiz oranı politikasından olası kaymalara ilişkin beklentileri artırdığı Aralık sonundan bu yana yükseldi.

Daha yüksek devlet tahvili getirileri, bankaların ticari krediler için daha yüksek faiz oranları uygulayabileceği anlamına gelir.

Bununla birlikte, ABD bankalarının iflasının ardından, BOJ’un normalleşmeye yönelik daha fazla politika değişikliğine gitme olasılığı azalıyor.

20 yıllık Japon devlet tahvili getirisi son zamanlarda 15 baz puan düşerek %0,960 ile 7 Ekim’den bu yana en düşük seviyesi oldu. 5 yıllık getiri 7 baz puan düşerek %0,100 ile 2 Aralık’tan bu yana en düşük seviyesi oldu.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: