Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Jack Daniel’s daha uzun yıllanmış viskilerle köklerine geri dönüyor

Jack Daniel’s daha uzun yıllanmış viskilerle köklerine geri dönüyor

Şişeler

Jack Daniel’in 12 Yaşındaki Tennessee Viskisi, 80,00 Dolar; Jack Daniel’in 10 Yaşındaki Tennessee Viski Grubu 2, 70,00 Dolar

arka hikaye

Amerikan viskisinin büyük ismi Jack Daniel’s, son zamanlarda çok tuhaf bir şey için haberlerde yer aldı – markanın esasen ticari markasını iddia ettiği ve viski üreticilerine karşı bir savaş yürüttüğü bir Yüksek Mahkeme davası. bir şişe Jack Daniel’s gibi şekillendirilmiş bir köpek oyuncağı.

Biz, Weekend Sip’te hukuk bilginlerinin bu konuyu tartışmasına izin vereceğiz. Bunun yerine, bazı ciddi şeyler hakkında konuşmak için buradayız – dikkate değer yaş ifadeleri taşıyan bazı yeni Jack şişelerinde olduğu gibi.

Burada neler olduğunu anlamak için, Jack Daniel’in viskisinin bu tür ifadelerle piyasaya sürüldüğü birkaç on yıl öncesine gitmeniz gerekir – bugünün aksine, standart Jack’in (Eski No. 7 olarak adlandırılıyor) nasıl olduğuna dair böyle bir bilgi taşımadığı zaman. sıvı namluda uzun süredir oturuyor. (Ve kayıt için, Jack is Tennessee viski – bazı açılardan burbona benzer, ancak markanın “kömürde yumuşatma” olarak tanımladığı ve ruhun lezzetini ve karmaşıklığını vurgulayan bir adımdan geçmesi bakımından farklıdır.)

Marka özellikle 1900’lerin başı ile ortası arasında Jack’in 10-, 12-, 14-, 18- ve 21 yıllık viski şişelerine sahip olduğunu söylüyor. Ve şimdi, ruh devi Brown-Forman BF.B’nin mülkiyetinde olan Jack,
+%1,88,
bu 10- ve 12 yıllık viskilerin eklenmesiyle köklerine geri dönüyor. Aslında süreç, 2021’de 10 yaşındaki bir çocuğun ilk partisinin piyasaya sürülmesiyle başladı.

Jack Daniel’in ana damıtıcısı Chris Fletcher, Unsur.net’a “her yıl yaklaşık 1.000 varil tespit ediyoruz… içki fabrikasında durdurmak istediğimizi” söyledi. Ayrıca gelecekte daha eski viskileri piyasaya sürmeyi de göz ardı etmedi. “Yaşlanma süreci bize sıvının ne zaman şişelenmeye hazır olduğunu söyleyecektir” dedi.

Yaş beyanı viskileri, açıkça Jack’in ayak izini genişletme çabasının bir parçası. Sadece geçen yıl, marka Toasted Maple Barrel Rye’dan American Single Malt’a (Scotch’a benzer) kadar birçok yeni viski çıkardı.

onlar hakkında ne düşünüyoruz

Her zaman Jack’in büyük bir hayranı oldum – birçok burbonu yenen bir pürüzsüzlüğü var. Yeni eski sürümler onlara biraz daha çekici geliyor. 10 yıl, markanın koyu meyve ve acı tatlı kakao notaları olarak tanımladığı şeyle işaretlenir – ikincisi özellikle belirgindir. Ancak 12 yıllık gerçek bir zevktir. Damağıma bir ağız dolusu tatlı, ilgi çekici tatlar (birkaç şekerli kahve düşünün) ile lezzetli bir şekilde karmaşık.

Onlardan nasıl zevk alınır?

Bunlar bir kokteyle karıştırılacak viskiler değil. İki veya üç buz küpüyle sade veya tercih edilen Jack yöntemiyle tadını çıkarın.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: