Anasayfa / Ekonomi Haberleri / İTO Başkanı Avdagiç: İDTM’de 15 senelik mesele çözülüyor

İTO Başkanı Avdagiç: İDTM’de 15 senelik mesele çözülüyor

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, “İstanbul Dünya Ticaret Merkezi’nde (İDTM) yeni dönem başlıyor, 15 senelik mesele çözülüyor” ifadelerini kullandı.

İDTM’den meydana getirilen açıklamada, İDTM mülkiyetindeki 8 fuar salonundan 6 tanesinin daha evvel mahkeme kararıyla kiracı şirket CNR’dan geri alındığı açıklandı. Dün itibarıyla kiracı firmada kalan son 2 fuar salonunun da tahliye sürecinin devam etmiş olduğu belirtilen açıklamada, “İnanıyoruz ki süreç tamamlandığında İDTM’ye ilişik Türkiye’nin en çağıl fuar salonlarının tamamı, bundan bu şekilde yerli ve yabancı tüm fuar organizatörlerine hizmet verecektir.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İTO ve İDTM Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, “İDTM’nin sahibi olduğu Türkiye’nin en çağıl salonlarının işletmesinde yeni bir dönem başlıyor. İDTM, kiracıdan geri almış olduğu fuar alanlarını da rekabete açarak, her insana eşit şartlarla hizmet edecek, ticaretimizi geliştirecek, fuarcılığımızı yükseltecek şekilde yönetecektir. Böylece tüm salonların, mekanın gerçek sahibi olan İDTM’ye geçme süreci tamamlanıyor.” değerlendirmesinde bulunmuş oldu.

Bu gelişmenin Türk fuarcılık sektörü için yeni dönüm noktası olacağını aktaran Avdagiç, şunları kaydetti:

“Türk fuarcılığına ve sektör aktörlerine zarar veren yapıyı bitirecek bu gelişmenin ticari yaşamımıza pozitif yansımalarını da kısa zamanda göreceğimize inanıyorum. İDTM’nin son teknoloji ile yenilenen Türkiye’nin en çağıl fuar merkezinin 11 salonunun tamamı, yerli ve yabancı tüm fuar organizatörlerinin kiralamasına eşit şartlarla sunulacaktır. İstanbul’u dünya fuarcılığının başkenti yapma amacıyla yola çıkan ve Türkiye’nin en büyük fuar alanlarından birine haiz olan İDTM’de süregelen yeni devrin en büyük kazananı Türk iş dünyası olacaktır.”

“FUAR ORGANİZATÖRÜ DEĞİLİZ”

Avdagiç, İDTM’nin tüm fuar salonlarını yerli ve yabancı tüm fuar organizatörü firmalara açmasının sektörde haksız rekabeti önlemek için oldukça mühim bir adım olacağını belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“İDTM olarak biz haksız rekabet ortamını engelleyici, organizatörlere karşı eşit ve adil yaklaşım içerisindeyiz. Bu vesile ile bir ilkemizi daha hatırlatmak isterim. İDTM yönetimi olarak fuar organizatörü olmadık, olmayacağız. Bu özelliğimiz de sektörde haksız rekabetin oluşmasını engelleyecek ve bir üst kurum olarak İDTM’ye güven duyulmasını elde eden en mühim prensibimizdir. Pandemi periyodunu İDTM’nin yenilenme devri olarak değerlendirdik. Fuarcılık sektörünü ayağa kaldırmak için salonlarımızı baştan aşağıya yenileyerek Türkiye’nin en iyi altyapısına ve çağıl yüzüne haiz salonlar yaptık.”


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: