Anasayfa / Ekonomi Haberleri / İşten çıkarmaların ortasında, Salesforce’un Matthew McConaughey’e yılda 10 milyon dolardan fazla ödeme yaptığı bildiriliyor

İşten çıkarmaların ortasında, Salesforce’un Matthew McConaughey’e yılda 10 milyon dolardan fazla ödeme yaptığı bildiriliyor

Salesforce Inc., işleri kısıp maliyetleri düşürmenin yollarını ararken, aynı zamanda aktör Matthew McConaughey’e yaratıcı danışman ve TV hakemi olarak hizmet etmesi için yılda 10 milyon dolardan fazla para ödediği de bildirildi.

Wall Street Journal bildirdi Salı günü, Salesforce’un kurucusu ve eş CEO’su Marc Benioff’un arkadaşı olan McConaughey, nakit ve öz sermayeden oluşan sekiz rakamlı bir tazminat planı alıyordu. Journal, anlaşmanın Salesforce’un tazminat komitesi tarafından onaylanmasını gerektirecek kadar önemliydi. Benioff, Journal’a anlaşmada hiçbir rol oynamadığını söyledi.

Ocak ayında, Salesforce CRM,
+%0,29
yeniden yapılanma çabalarının bir parçası olarak işgücünün yaklaşık %10’unu işten çıkarmayı planladığını duyurdu ve Journal raporunda Benioff, çalışanları sıralamak ve düşük performans gösterenleri rutin olarak işten çıkarmak için – daha sonra rafa kaldırılan – bir öneriyi tartıştı. Şirket bu yıl, “sağlık” günleri ve şirket içi baristalar dahil olmak üzere kemer sıkma sırasında bir dizi kolaylığı bıraktı ve geçen sonbaharda lanse ettiği kurumsal bir geri çekilme ile bağlarını kesti. Journal, McConaughey’nin anlaşmasının yeniden incelenip incelenmediğini söylemedi.

Ayrıca bakınız: Görüş: Marc Benioff’un Salesforce peri masalı onun etrafında çöküyor

Anlaşmanın ne zaman imzalandığı da belli değildi, ancak McConaughey, Eylül ayında Salesforce’un yıllık Dreamforce konferansında başkanlık tutkuları hakkında konuştu ve 2022’de Super Bowl sırasında yayınlanan bir Salesforce TV reklamında rol aldı.

McConaughey’in oynadığı o reklam sıcak hava balonunda astronot kıyafeti giyiyor ve dünyayla ilişki kurmaktan bahsetmenin yaklaşık 5 milyon dolara mal olduğu bildirildi. McConaughey, başka bir Salesforce TV reklamında rol aldı sürdürülebilirliği teşvik etmek geçen Şükran Günü NFL maçlarında çıkış yaptı.

Journal’ın bildirdiğine göre, Benioff, bu pazarlama maliyetlerinin 70.000 çalışanı olan bir şirket için çok düşük olduğunu söyledi.

Akademi Ödüllü aktör McConaughey’nin yaklaşık net bir serveti olduğu bildiriliyor 160 milyon dolar.

Salesforce Çarşamba günü üç aylık kazançlarını açıklayacak ve kârını maksimize etmek isteyen aktivist yatırımcıların yoğun baskısı altında.

Salesforce hisseleri yıldan yıla %23 arttı, ancak son 12 ayda hala %22 düştü ve Kasım 2021’de zirve yaptığından bu yana değerlerinin yaklaşık yarısını kaybetti.
-%0,71,
Salesforce’un bir bileşeni olduğu, 2023’te %1,5 ve geçen yıl %1,9 kayıp yaşadı.


İlginizi Çekebilir

Nvidia, AI dalgalanmasını ve yeni bir çip yapımı çağını nasıl beslemeyi planlıyor?

Nvidia Corp. İcra Kurulu Başkanı Jensen Huang Salı günü, çip üreticisinin yapay zeka ve yeni …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: