Anasayfa / Ekonomi Haberleri / İş dünyası liderlerinin şirketinizin bu ekonomide başarılı olması gerektiğini söylediği 8 temel strateji

İş dünyası liderlerinin şirketinizin bu ekonomide başarılı olması gerektiğini söylediği 8 temel strateji

Belki de şirketinizin web sitesini yeniden tasarlaması, çevrimiçi satışları artırması veya sürekli enflasyon, teknik işten çıkarmalar ve yeni bir şirket hakkındaki spekülasyonlarla “yeni normal” ekonominin zorluklarını karşılamak için teknoloji veya altyapıyı yakalaması gerekiyor. durgunluk.

Next Avenue, bu yılın en iyi iş stratejilerinin ne olduğunu öğrenmek istedi – ve oğlum, deneyimli iş liderleri başkalarına toplu akıl hocalığı yapma şansını kaçırdılar mı? Aşağıda, şirketlerin mevcut ekonomiyi atlatmak için önerdiklerini söyledikleri en iyi stratejilerden bazıları yer almaktadır.

Bireysel işletmelere özel daha fazla yardıma ücretsiz olarak erişilebilir. GOLkısmen ABD Küçük İşletme İdaresi tarafından veya aşağıdaki gibi çevrimiçi platformlardan bir ücret karşılığında finanse edilen Findamentor.com. Küçük işletme sahipleri ayrıca ticaret fuarlarında, endüstri konferanslarında ve profesyonel dernek toplantılarında potansiyel danışmanlarla ağ kurarak ilişkileri ateşledi.

Yeteneğe yatırım yapın

Russell Reynolds Associates’e göre 4. Çeyrek Küresel Liderlik İzlemeliderlerin %92’si kritik yeteneklere yatırım yapmanın ekonomik belirsizliği atlatmanın anahtarı olduğuna inanıyor.

İş gücü, daha yavaş ekonomik büyüme veya daha hızlı fiyat artışları için hazırlanırken, birçok CEO ve iş lideri, iş gücünde azalmaya başvurmak zorunda kalmadan bu potansiyel zorluklarla yüzleşmenin yollarını düşünüyor.

Jenna Fisher, C-suite işe alma uzmanı ve liderlik danışmanı Russell Reynolds Ortakları Palo Alto ve San Francisco’da, teknolojik yeniliğe stratejik olarak yatırım yapmanın ve çalışanlar için daha iyi hibrit iş deneyimleri bulma fırsatlarını kucaklamanın listenin başında olması gerektiğini söylüyor.

Yetenek merkezli iş stratejilerini benimsemenin de aynı derecede önemli olduğunu ekliyor, yüksek performanslı yetenekleri hızla liderlik rollerine yükseltmek için çevik bir liderlik hattıyla başlayarak. Çalışanlarınıza yatırım yapmak her zaman karşılığını verir.

Ayrıca bakınız: Küçük işletme sahiplerinin bu yıl bilmesi gereken beş vergi değişikliği

Dijital bir kişilik geliştirin

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Scott Vasilisin, bu yeni ekonomide başarının dijital evrim gerektirdiğini söylüyor. Nxt Dönemi Pazarlama, dijital pazarlama hizmetleri sunan. “Sosyal kanallarda dijital olarak varlık gösterdiğinizden emin olun. Akılda kalmak için kendiniz veya markanız için bir kişilik geliştirin.

“Dünyanın yüzde doksan dokuzu günlerinin yarısını telefonlarında geçiriyor” diyor. “Her gün hayatlarında görünmelisin. Mevcudiyet, ister fiziksel ister dijital olsun, her şeydir. Sadece orada ol.”

personele iyi bak

Pazarlama Başkanı Mark Lindquist, çalışanların COVID salgınında kuruluşları ayakta tutmada çok önemli olduğunu belirtiyor. Topluluk Telefonuev telefonlarını yakındaki baz istasyonlarına bağlayan bir kablosuz sabit hat hizmeti.

Lindquist, yerleşik kanallar aracılığıyla girdileri teşvik ederek ekibinizle daha güçlü bağlar kurmanızı söylüyor. “Genel refahları, iş güvenlikleri, barınma veya finansal istikrarları hakkında endişeleri varsa, seslerinin duyulduğunu hissetmeliler” diyor.

Ayrıca, şirketi etkileyen değişikliği iletmenin, haberleri sürpriz bir şekilde duyurmanın ötesinde daha iyi bir yolu olduğuna da dikkat çekiyor. Önce çalışanlardan girdi ve görüş isteyin. Lindquist, “Personelinizin duygusal ve fiziksel esenliği söz konusu olduğunda, geri bildirimlerini dinlemek çok yol kat edebilir,” diyor. “Ekonomi ve iş düzelmeye başladıkça çalışanların morali yükselmeli.”

‘Eski’ normale dönüş

Çevrimiçi bir besin takviyeleri satıcısı olan Best Price Nutrition’ın e-ticaret yöneticisi John Frigo, “Herkes ‘yeni ekonomi’ veya ‘yeni normal’den söz ediyor” diyor. “Şahsen, eski normale dönmeyi fırsat olarak görüyorum.”

Frigo, “Tüm sektörlerde gördüğüm şey, malların kalitesinin düştüğü, müşteri hizmetlerinin kalitesinin düştüğü ve açıkçası insanların eskisi kadar umursadığı değil” diye ekliyor. Pandemi sırasında her gün bir “kar günü” gibi göründüğünü devam ettiriyor.

Bir şey zamanında gelmediyse, tedarik zinciri eksiklikleri veya işçilik sorunları vardı; doğru olsun ya da olmasın, hepsi COVID’de suçlandı. Frigo, “Bu cansız tavrın bir kısmı ortalıkta kaldı… bu yüzden eski normale dönme ve eskiden olduğu gibi yüksek kaliteli ürünler, kaliteli deneyimler ve iyi müşteri hizmetleri sunma fırsatı görüyorum” diyor.

Müşterilerle bağlantı kurun

Başkanı ve marka stratejisti Puja Mishra, iş markanızı insancıllaştırmanın günümüz ekonomisinde hayatta kalmak ve başarılı olmak arasındaki fark olabileceğini söylüyor. Hayata Yakınlaştırgirişimciler ve etkileyicilerle çalışan bir butik marka ajansı.

“Pandeminin ardından, izleyicilerinizle insani düzeyde bağlantı kurmak ve onlara görüldüklerini, duyulduklarını ve değer verildiğini hissettirmek her zamankinden daha önemli” diyor. İş değerlerinizi pazarlama yoluyla sergileyerek, müşterilerinizle güven uyandırabilir ve kalıcı ilişkiler kurabilirsiniz.

Mishra, markanızın varlığını yükseltmenizi ve müşterileriniz, müşterileriniz veya tabanınızla derin, anlamlı bir bağ kurmanızı tavsiye ediyor. Başka bir deyişle, hizmet ettiğiniz insanlara odaklanın.

Devamını oku: Birçok küçük işletme sahibi dirençli ve iyimser olmaya devam ediyor: İşte 2023’ün girişimciler için neler getirebileceği

Etkileyici pazarlamayı deneyin

Markalar, ürünlerini ve hizmetlerini pazara tanıtmak için etkileyicilerle işbirliği yapar. Etkileyenler daha sonra takipçilerini işletmenin web sitesini ziyaret etmeleri ve ürünleri satın almaları veya hizmetlerini kullanmaları için “etkiler”.

COO’su Veronica Thompson, “Bunu araçlarımızdan biri olarak kullanıyoruz ve şimdiye kadar başarılı oldu,” diyor. Günlük Güç, kişisel gelişim için ilham verici alıntılar ve makaleler içeren çevrimiçi bir kaynak. “Ancak,” diye ekliyor, “doğru etkileyiciyi seçmek çok önemlidir, çünkü onlar markanızın yüzü olacak ve yaptıkları her şey şirketinizle ilişkilendirilecektir.”

Thompson, markanızı pazarlamak için tek bir kaynağa dayanan ve adının ve benzerliğinin şirketinize benzetilmesine dayanan bu tür pazarlamanın birçok müşteriyi çekebileceğini veya markanızın çökmesine neden olabileceğini ekliyor. Bu nedenle, bu yola giderseniz, etkileyiciyi büyük bir dikkatle seçin.

Görmek: Bernie Sanders, 4 günlük bir çalışma haftasını destekliyor. Bu şirketler denedi – işte olanlar.

Sosyal medyayı kullan

Kurucu ortağı Craig Miller, “Daha iyi pazarlama için sosyal medyada gönderi paylaşıyoruz” diyor. Akademi Laboratuvarları, bilimsel kariyerler ve derece programları ile ilgilenen öğrenciler için çevrimiçi bir kaynak. “Facebook’u tercih ediyoruz ve TikTok. Facebook, nişimize çok özel olabilen Facebook gruplarına sahip olduğundan, hedeflenen bir müşteri tabanına ulaşmada hala çok etkili.”

TikTok ise işletmeler arasında popülerlik kazanıyor. Miller, “TikTok reklamları artık yaygın olarak kullanılıyor, bu yüzden bu popülerliği sürdürmek ve ürünlerimizi ve hizmetlerimizi platformu kullanarak pazarlamak istiyoruz” diye ekliyor Miller.

Pandemiden önce, LinkedIn’i yalnızca daha profesyonel bir müşteri tabanına ulaşmak için kullandıklarını, ancak bunun yavaş olduğunu ve en iyi sonuçları vermediğini söylüyor. İşletmeniz için en uygun sosyal medya platformlarını deneyin.

Ayrıca okuyun: Cinsiyete dayalı ücret farkı son 20 yılda neredeyse hiç kıpırdamadı. Neler oluyor?

Y kuşağı zihniyetini kucaklayın

Bu yeni ekonomide başarılı olmak için, yalnızca ekonomimizin değil, iş gücümüzün de değiştiğini anlamak önemlidir, diye ekliyor Adrian Carter. canavarca enerjienerji içecekleri üzerine bir kaynak.

Carter, “Örneğin, Y kuşağı artık iş gücümüzün yarısından fazlasını oluşturuyor ve kariyer sahibi olmanın ne anlama geldiği konusunda önceki kuşaklardan çok farklı beklentileri var” diyor. “İstikrardan çok esnekliğe, rekabetten çok işbirliğine ve yüz yüze görüşme yerine teknolojiye değer veriyorlar.”

Y kuşağı ayrıca, yalnızca teknolojiye erişimleri nedeniyle öncekilerden farklı becerilere sahiptir ve genellikle daha az çabayla daha fazlasını yapabilirler. Aynı yaştaki önceki nesillere göre daha az saat çalışarak daha üretken olabilirler.

Esneklik, işbirliği ve teknoloji gibi bin yıllık zihniyeti benimseyen işverenler, şirket genelinde gelişmiş üretkenlik bulabilir.

Jennifer Nelson, MSNBC, FoxNews ve AARP için de yazan Florida merkezli bir yazardır.

Bu makale, bir Sonraki Cadde girişimi olan Liderlerden Dersler’in bir parçasıdır. Richard M. Schulze Aile Vakfı Ve EIXGirişimci İnovasyon Borsası. Bu makale, izniyle yeniden basılmıştır. NextAvenue.org©2023 Twin Cities Public Television, Inc. Tüm hakları saklıdır.

Next Avenue’dan daha fazlası:


İlginizi Çekebilir

Bu para ve yatırım ipuçları, portföyünüze biraz yeşil ve altın ekleyebilir

Bu en iyi para ve yatırım özelliklerini kaçırmayın: Unsur.net’in en iyi yatırım fonları ve ETF …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: