Anasayfa / Ekonomi Haberleri / IRS, vergi uygulamasında çalışan daha fazla insan istiyor. Şimdi onları bulması gerekiyor.

IRS, vergi uygulamasında çalışan daha fazla insan istiyor. Şimdi onları bulması gerekiyor.

İç Gelir Servisi, vergi dairesinin sistemlerini yükseltmek ve şirketler ve zengin vergi mükellefleri tarafından sunulan daha fazla sayıda daha karmaşık beyannameleri incelemek için 80 milyar dolar kullandığından, üst düzey yetenekler için bir işe alım çılgınlığı planlıyor.

Şimdi, özel sektörde potansiyel olarak daha kazançlı bir iş almak yerine insanları IRS’ye katılmaya ikna etmesi gerekiyor.

Ve muhasebeci eksikliğinin ortasında ve siyasi olarak yüklü bir anda vergi memuru için çalışma ihtimalinin bazı adayları kapatabileceğini bilerek işe alma konuşmasını yapmalıdır.

Cuma günü – Çalışma Bakanlığı’nın Mart ayında ekonomiye 236.000 iş eklendiğini gösterdiği gün – gözlemciler, IRS’nin personel alımı konusunda önünde zor bir iş olduğunu söyledi.

Bir gün önce, IRS ve Hazine Bakanlığı yetkilileri, Enflasyon Düşürme Yasası kapsamında on yıl boyunca IRS’ye tahsis edilen 80 milyar doları harcamak için bir plan yayınladılar. Toplamın yarısından fazlası, 45,6 milyar dolar, varlıklı vergi mükellefleri ve şirketlere karşı daha sıkı yaptırımlar için ayrıldı.

Plana göre, önümüzdeki iki yıl içinde IRS fonun bir kısmını 7.000’den fazla kişiyi icra saflarına ve vergi mükellefi hizmetleri için yaklaşık 6.500 ek personel eklemek için kullanmak istiyor. Ve vergi dairesi, 5.000 müşteri hizmetleri temsilcisi eklemek de dahil olmak üzere son zamanlarda hızlı bir şekilde işe alım yapıyor.

IRS, şu anda karmaşık getirileri incelemeye adanmış 2.600 çalışanı olduğunu söyledi. Hazine Bakanlığı, varlıklı bir vergi mükellefinin beyannamelerinin denetlenmesinin, basit beyannamelerin ortalama beş saatlik incelemesine kıyasla 250 saate kadar sürebileceğini söyledi. Departman, kurumlar vergisi beyannamesi denetiminin tamamlanmasının iki ila dört yıl sürebileceğini kaydetti.

“odaklanacağız [Inflation Reduction Act] IRS’nin yeni komiseri Danny Werfel, “yüksek gelirli ve zengin bireyleri, karmaşık ortaklıkları ve borçlu oldukları vergileri ödemeyen büyük şirketleri takip etmek için gereken muhasebecileri, avukatları ve veri bilimcileri işe alma konusunda yaptırım kaynakları” dedi. harcama planının açılış mektubu.

“İhtiyari ve zorunlu finansmanla kapasitemizi ve yeteneklerimizi yeniden inşa ederken ve sürdürürken, ülkenin giderek karmaşıklaşan vergi sistemini ele almak için doğru becerilere sahip yetenekleri işe almaya ve büyütmeye odaklanmayı planlıyoruz” diye ekledi.

IRS, Unsur.net’a potansiyel çalışanları çeşitli şekillerde çekmek için stratejiler oluşturduğunu söyledi. “Bu, kamu hizmeti motivasyonuna sahip bireylerin ilgisini çekmeyi içerir; benzersiz problemler ve zorluklar üzerinde çalışma fırsatı; esnek çalışma düzenlemeleri; ve sağlık ve hayat sigortası, emeklilik programları ve çocuk bakımı sübvansiyonu gibi yardım programları dahil olmak üzere rekabetçi bir toplam tazminat paketi, ”dedi IRS yaptığı açıklamada.

“Stratejik Operasyon Planı ile IRS, genç muhasebecilerin işe alınmasında özel sektörle rekabet edebilir hale gelecek; örneğin, bu muhasebecilerin yıllarca beklemek yerine okuldan çıkar çıkmaz çok ilginç işler üzerinde çalışma fırsatlarını vurgulayarak. ajans, bir muhasebe firmasında olabileceği gibi” dedi.

IRS, çoğu federal çalışana, 15 derecenin yanı sıra dereceler içindeki adımları içeren “genel program” ödeme sistemine göre ödeme yapıldığını açıkladı.

En yüksek sınıfta, genel program taban ücretin ulusal aralığı 117.518 ila 152.771 dolar arasındadır. IRS, ülkenin daha pahalı bölgelerinde daha yüksek yaşam maliyetlerinin yanı sıra, diğer ödeme biçimleri yöneticiler için ve kritik ödeme bazı son derece uzmanlaşmış işler için.

İyi ödeme yapan IRS işleri var: Aralık bir güncel liste Alabama’daki kıdemli gelir ajansları için 116.393 ila 183.500 dolar.

Bu arada, yetenek ve işe alım şirketi Robert Half International RHI’ye göre, özel sektörde, bağımsız çalışmak için yeterli deneyime sahip kıdemli bir kurumsal muhasebecinin başlangıç ​​maaşı 96.500 dolardır.
-%1,37.
Robert Half verilerine göre, bir yıldız oyuncu için maaş 112.000 dolardan başlıyor.

Robert Half’s, New York gibi büyük bir şehirde, yüksek performanslı bir kıdemli muhasebecinin başlangıç ​​maaşı yaklaşık 155.000 $ olabilir ve kurumlar vergisi müdürleri ve vergi direktörleri gibi roller daha da fazla ödeme yapabilir. ödeme hesap makinesi gösterir.

Vergi işi uzmanlaşmıştır ve muhasebeciler yetersiz kalmıştır. 2019-2020 öğretim yılında muhasebe mezunlarının sayısı lisans programlarında yaklaşık %3, yüksek lisans programlarında ise %8’den fazla düştü. Amerikan EBM Enstitüsü.

Çalışma İstatistikleri Bürosu Cuma günü yaptığı açıklamada, profesyonel ve ticari hizmetler sektörünün Mart ayında 39.000 iş eklediğini söyledi. Bu, sektörün son altı aylık büyüme oranı civarında, ajans kaydetti.

İşe alım firması Michael Page’in yönetici direktörü Sean Puddle, “Muhasebe ve finans uzmanları için, tüm pazarlarda önemli bir yetenek eksikliğinin devam etmesi bekleniyor” dedi. “Deneyimli adaylar bu piyasa koşullarının çok farkındalar ve potansiyel işverenlerden güçlü, rekabetçi teklifler bekliyorlar.”

Puddle, sonuç olarak, IRS’de işe alım kararları veren kişilerin hangi becerileri aradıklarını ve en çok arzu edilen adayları ne tür maaşların getireceğini bilmeleri gerektiğini söyledi. Ayrıca, insanları IRS’de çalışmaya çekebilecek ajans kültürü gibi soyut unsurları da açıklamaları gerektiğini ekledi.

George W. Bush yönetimi sırasında 2003’ten 2007’ye kadar IRS komiseri olarak görev yapan Mark Everson, değişiklik arayan, yılların özel sektör deneyimine sahip vergi uzmanlarını işe almak “kulağa kolay geliyor ama aslında değil” dedi.

Şu anda özel bir vergi hizmetleri sağlayıcısı olan Alliantgroup’un başkan yardımcısı olan Everson, maaşların IRS’nin mücadele etmesi gereken en büyük engel olmayabileceğini söyledi.

“Herkes hükümet için çalışmak istemez,” dedi. “Bürokratik olarak algılanıyor – ve özellikle IRS. Vergi idaresi, sahip olduğumuz bu kaba siyasi söylemin bir parçası haline geldi.”

Everson, daha önce Beyaz Saray Yönetim ve Bütçe Ofisi’nde Werfel ile birlikte çalışmıştı ve ikisi, şimdi IRS komiserliği görevi de dahil olmak üzere, yıllar boyunca bazı aynı pozisyonlarda bulundular. Werfel, “bu çabayı yönetmek için son derece uygun” dedi Everson, ancak birçok cephede zorluklarla karşılaşacağını da sözlerine ekledi.

Enflasyon Azaltma Yasası, Demokratların Kongre’nin her iki meclisini de kontrol ettiği bir zamanda, Ağustos ayında parti çizgisinde geçti. Cumhuriyetçiler, fonun nasıl kullanılacağı konusunda temkinli davrandılar ve bazıları, ekstra yaptırım çabalarının ortalama vergi mükellefleri için daha fazla denetimle sonuçlanacağı konusunda uyarıda bulundu. IRS ve Hazine yetkilileri, 400.000 doların altındaki hanehalkları için yapılan denetimlerin tarihsel seviyelere kıyasla artmayacağı konusunda ısrar ediyor.

Harcama planının açıklanmasının ardından, House Ways and Means Committee’ye başkanlık eden Missouri’den bir Cumhuriyetçi olan Temsilci Jason Smith ikna olmadı. Bir açıklamada, “Bu bir ‘plan’ değil, bir kumar ve Amerikalıların vergi dolarlarının çalışan ailelerin ve küçük işletmelerin peşine düşmek için nasıl harcanacağına dair cevaplardan çok soruları gündeme getiriyor” dedi.

Yale Hukuk Fakültesi’nden bir profesör olan Natasha Sarin, IRS’nin işçileri özel sektörden uzaklaştırma konusunda kesinlikle zorlukları olacak, ancak bu zorlukların aşılmaz olmadığını söyledi. Aralık ayında Sarin, Hazine Bakanı Janet Yellen’in vergi politikası ve idaresine odaklanan danışmanı olarak Hazine Bakanlığı’ndaki işini bitirdi.

“Birçok insan, IRS’nin yararlanabileceğini düşündüğüm derin bir amaç ve misyon duygusu nedeniyle hükümette zaman harcıyor” dedi. Ve ajans için yeni bir bölümün başlangıcında oluyor, diye ekledi.

Sarin, Werfel ve IRS liderliğinin geri kalanının, müstakbel işçilerin cüzdanlarına olduğu kadar kalplerine de hitap etmenin bir yolunu bulması gerektiğini söyledi. “Birinci, ikinci ve üçüncü önceliklerin tümü, bu uzmanlığı ortaya çıkarma yönünde.”


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: