Anasayfa / Ekonomi Haberleri / IRS, 80 milyar doları ek finansman için nasıl harcadığını ortaya koyuyor – zengin vergi mükellefleri ve büyük şirketler daha fazla inceleme bekleyebilir

IRS, 80 milyar doları ek finansman için nasıl harcadığını ortaya koyuyor – zengin vergi mükellefleri ve büyük şirketler daha fazla inceleme bekleyebilir

İç Gelir Servisi, üst düzey vergi uygulamalarını desteklemek ve milyonlarca vergi mükellefi için müşteri hizmetlerini desteklemek için on yıl içinde 80 milyar dolarlık ekstra finansmanı nasıl kullanmak istediği konusunda netleşiyor.

Gündelik vergi mükellefleri, IRS ile çevrimiçi ve telefon üzerinden hızlı bir şekilde ilgilenmek için daha fazla yol beklerken, başvuruda bulunmadan önce olası hataları tespit eden kurumdan yardım veya uygun vergi indirimleri için uyarılar alabilirler.

Bu arada, zengin vergi mükellefleri ve büyük şirketler, vergi yükümlülüklerinin tamamını ödediklerinden emin olmak için karmaşık vergi beyannamelerinde ekstra inceleme bekleyebilirler. harcama planı IRS ve Hazine Bakanlığı yetkilileri Perşembe günü açıkladı.

İşe alma planları, önümüzdeki iki yıl içinde 7.000’den fazla çalışanın denetim için işe alınmasını içeriyor.

İşe alma planları, önümüzdeki iki yıl içinde 7.000’den fazla çalışanın denetim için işe alınmasını içeriyor. IRS’nin 2022 mali yılının sonunda yaklaşık 80.000 tam zamanlı çalışanı vardı.

IRS’nin 2010’da 95.000’den fazla olan 2022 mali yılının sonunda yaklaşık 80.000 tam zamanlı çalışanı vardı. Ajans, yüksek net gelirli vergi mükellefleri, şirketler ve ortaklıkların vergi beyannamelerine odaklanan yaklaşık 2.600 çalışan olduğunu söyledi.

Ancak, karmaşık, zaman alan üst düzey getirilere ilişkin denetim oranları artacak olsa da, IRS’nin yeni komiseri Danny Werfel, oranların 400.000 $ işaretinin altındaki haneler için geçmiş seviyelerden artmayacağına söz verdi.

Bu, Enflasyon Düşürme Yasası’nın Ağustos ayında kabul edilmesinden önce, sırasında ve sonrasında önemli bir parlama noktası oldu. Demokratlar Temsilciler Meclisi ve Senato’yu kontrol ettiğinde mevzuat parti çizgisinde geçti.

“W2’ler veya Sosyal Güvenlik ödemeleri alan veya küçük bir işletmesi olan kişiler, ani yeni bir IRS denetimleri dalgasından endişe etmemelidir. Bunu masadan kaldırıyoruz” dedi.

“Oldukça uzun bir süre diğer yüksek dolar alanlarına odaklanacağız çünkü vergi hukukunun bu daha karmaşık alanlarında başarması yıllar alacak çok iş var.”


– Danny Werfel, IRS’deki yeni komisyon üyesi

“Oldukça uzun bir süre diğer yüksek dolar alanlarına odaklanacağız çünkü vergi hukukunun bu daha karmaşık alanlarında başarması yıllar alacak çok iş var.”

2017 vergi yılında, mevcut en son nihai denetim oranları, IRS istatistikleri net değeri 1 ila 500.000 ABD Doları arasında olan haneler için denetim oranının %0,2 ila %0,6 arasında değiştiğini göstermektedir. Değeri 1 milyon dolardan fazla olan vergi mükellefleri için IRS Perşembe günü yaptığı açıklamada denetim oranının 2021’deki %7,2’den 2019’da %0,7’ye düştüğünü söyledi.

Taraftarlar ve eleştirmenler, IRS’nin parayı nasıl kullanmayı planladığı hakkında daha fazla şey duymayı bekliyorlar.

Bazı Cumhuriyetçi eleştirmenler, IRS’nin 87.000 yeni çalışanı işe alma ihtiyacını öngördüğüne dair bir 2021 Hazine Bakanlığı tahminine odaklandı. Bazı çevrelerden gelen ateşli retorik, bunların hepsinin – muhtemelen silahlı bile olsa – denetçi olacağı ve sonuçların orta sınıf vergi mükellefleri için daha fazla denetim olacağı konusunda uyardı.

IRS’nin bir adli soruşturma birimi var, ancak Werfel Perşembe günü yaptığı açıklamada “IRS işgücünün %3’ünü oluşturuyor ve Enflasyon Düşürme Yasası ile ilerlerken bu yüzdeyi artırma planımız yok” dedi.

Hazine Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Wally Adeyemo, “Sonuç olarak, herkesin beklediğinden daha fazla müşteri hizmetleri temsilcisi ve veri bilimcisi işe alacağız” dedi.

“Teknolojiden elde edebileceğimiz faydayı ve nasıl esnek bir iş gücü oluşturabileceğimizi görmek istediğimiz için bir kağıt parçası üzerindeki sayılara hapsolmak istemiyoruz.”


— Wally Adeyemo, Hazine Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı

Adeyemo, planın birkaç yıl içinde kaç kişinin işe alınacağını açıklamamasının nedenleri olduğunu açıkladı.

“Teknolojiden elde edebileceğimiz faydayı ve Amerikan halkının ihtiyaçlarını ve Gelir getirmemize de yardımcı oluyor” dedi.

Pandemi, IRS ofislerini geçici olarak kapattığında ve Kongre daha sonra ajansa teşvik çeki ödemeleri, çocuk vergi kredisi ödemeleri ve yasa değişiklikleri ile görev verdiğinde, işleme birikmiş işler büyüdü ve ajansın telefon hizmeti düştü.

Perşembe günü, Werfel ve Adeyemo, IRS telefon hizmetinin 5.000 müşteri hizmetleri yardımcısını işe aldıktan sonra toparlandığını söyledi. Werfel, dosyalama sezonunun 18 Nisan’da sona erdiğini, ancak IRS’nin geçen dosyalama sezonuna kıyasla şimdiden bir milyon çağrıyı daha yanıtlayabildiğini ve bekleme sürelerinin çok daha kısa olduğunu söyledi.

İadeleri işlemek için IRS biriktirme listesi 2,17 milyon işlenmemiş bireysel iade mart sonunda Bu, 2022 iadesini, düzeltilmesi gereken hatalar içeren 2021 iadesini ve yarım milyondan fazla kağıt iadesini içerir.

Sistemi tıkayan bir şey var: IRS çalışanlarının emek yoğun transkripsiyonunu gerektiren kağıt iadeler.

Werfel, IRS’nin tarama teknolojisini zaten artırdığını ve önümüzdeki yıllarda daha da fazlasını planladığını söyledi.

Werfel, planın ilk beş yılında vergi mükelleflerinin tüm belgelerini güvenli bir şekilde yükleyebilmeleri ve tüm bildirimlere çevrimiçi olarak yanıt verebilmeleri gerektiğini söyledi.

Vergi dairesi var bu süreci çoktan başlattı, ve 2024 mali yılında plan, çevrimiçi yanıt için 72 bildirim daha sunmaktır.

Werfel, “Birçokları için IRS’den gelen posta mektupları geçmişte kalabilir” dedi.

Arşivlerden (Ağustos 2022): Gerçek kontrolü: Hayır, IRS, Enflasyon Azaltma Yasası’ndan gelen fonlarla 87.000 kişilik bir askeri güç işe almıyor


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: