Anasayfa / Ekonomi Haberleri / İlk kez ev satın alanlar için ‘en iyi’ metro, Teksas’ta bir salgın patlaması yaşıyor

İlk kez ev satın alanlar için ‘en iyi’ metro, Teksas’ta bir salgın patlaması yaşıyor

Konut piyasasında gezinmek, özellikle ilk kez alıcılar için zordur, ancak yeni bir rapor, bu tür değer bilincine sahip müstakbel alıcılar için en iyi beş metropol bölgesini ortaya koymaktadır.

Kök salmak için uygun fiyatlı şehirler veya metropol alanlar arayanlar için, en iyi seçeneklerden bazıları – şaşırtıcı değil – New York ve Columbia Bölgesi gibi büyük şehirlerin dışında.

Nüfusa göre en büyük 50 metropol alanını inceleyen ve bunları satın alınabilirlik, iş piyasası, piyasanın sıkılığı ve sağlıklı yaşam ve kültüre göre sıralayan kişisel finans sitesi Bankrate tarafından hazırlanan bir rapora göre, ilk kez alıcılar için en iyi metro alanı Austin, Teksas’tı.

“Austin, teknoloji işlerinde bir patlama yaşadı ve sonuç olarak, themetro bölgesinin gelirleri Teksas’taki en yüksek gelir.”

Pek çok kişi ofisleri kapalıyken uzaktan çalışabildiğinden ve evden çalışma tolere edildiğinden ve hatta teşvik edildiğinden, salgın patlama şehri favoriydi.

Ve “beyaz yakalılar için artık sanal işyerleri standart hale geldiğine göre, büyük şehir gelirinizi daha ucuz bir yere götürmeniz mümkün.
Bankrate’in kıdemli ipotek muhabiri Jeff Ostrowski yaptığı açıklamada.

“Austin, teknoloji işlerinde bir patlama yaşadı ve sonuç olarak
metro bölgesinin gelirleri en yüksek Teksas’ta,” dedi Ostrowski. “Şehir aynı zamanda Teksas Üniversitesi’ne ve gelişen bir müzik ortamına da ev sahipliği yapıyor.”

Yine de, ev sahibi olma maliyeti yüksek olmaya devam ediyor ve tipik bir 30 yıllık ipotek faiz oranı %7’ye ulaşıyor. Gerçekten de, Mortgage Bankacıları Derneği Perşembe günü yaptığı açıklamada, Ocak ayı itibarıyla ulusal düzeyde medyan aylık mortgage ödemesinin 1.964 $ olduğunu söyledi.

İşte ilk kez alıcılar için en iyi beş metro bölgesi:

  • Austin – Round Rock, Teksas

  • Kansas City, MO

  • Raleigh, Kuzey Carolina

  • Minneapolis–St. Paul–Bloomington, Minn.

  • Jacksonville, Florida

Ostrowski, “Teksas ve Florida, yeni sakinlerin akınını çekiyor” dedi. “ABD Sayım Bürosuna göre, 1 Nisan 2020’den 1 Temmuz 2022’ye kadar, iki eyaletin toplam nüfusu 1,5 milyondan fazla arttı.”

Tersine, ev alıcıları için en kötü beş pazar:

  • Washington, DC–Arlington–İskenderiye, Va.

  • Boston–Cambridge, Mass.–Nashua, NH

  • New York–Newark, NJ–Jersey Şehri

  • San Diego–Carlsbad, Kaliforniya.

  • Riverside, Kaliforniya–San Bernardino–Ontario

Washington, DC gibi büyük şehir merkezleri; boston; ve New York tipik olarak pahalı emlak piyasaları olarak bilinir. New York City ve Boston’da ortalama aylık kira, örneğin, 2.024 dolardı. Apartman Listesi. DC’de ortalama kira 1.790 dolardı.


İlginizi Çekebilir

Uber CEO’sunun maaşı geçen yıl 24 milyon dolara yükseldi

Uber Technologies Inc. İcra Kurulu Başkanı Dara Khosrowshahi’nin geçen yılki toplam tazminatı %22 artışla 24.3 …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: