Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Ilımlı bir hava istiyoruz ve dağlardan bir saat uzaklıkta ve kumsala üç saatten az mesafede yaşıyoruz — nerede emekli olmalıyız?

Ilımlı bir hava istiyoruz ve dağlardan bir saat uzaklıkta ve kumsala üç saatten az mesafede yaşıyoruz — nerede emekli olmalıyız?

Eşim ve ben 57 yaşındayız ve beş yıl içinde emekli olmayı düşünüyoruz. İşte bir yerel ayarda aradığımız şey:

Muhtemelen yılda 220.000 dolara yaklaşan bir emeklilik gelirimiz olacak (bir ev satın aldıktan sonra) ama karım ve ben çok tutumluyuz ve servetimizin çoğunu sonunda çocuklarımıza aktarmayı, hepsini harcamaktansa tercih ediyoruz.

Carolinas’ı seviyoruz ama başka yerleri de düşünürdük.

Steve

Steve,

Dağların ve sahilin yakınında kulağa hoş geliyor. Makul bir konut maliyeti aradığınızı söylerken, bu 700.000 dolarlık bütçe, ABD’deki ortalama ev fiyatının oldukça üzerindedir.

Birçok emekli ve yakında emekli olacak kişi, düşük devlet vergileri arıyor. Gelir kaynaklarınızın emeklilikte farklı görüneceğini unutmayın, bu nedenle vergi durumunuz da oldukça farklı olabilir. Sosyal Güvenlik kontrolleri ile başlar; Kaliforniya da dahil olmak üzere 37 eyalet onlardan hiç vergi almıyor. Ayrıca öyle ya da böyle hizmetler için ödeme yapacağınızı da düşünün. Ayrıca kendinizi şu anda yaşadığınız yerdeki emlak vergilerinize veya eyalet gelir vergilerinize sarılmış şeyler için ödeme yaparken bulabilirsiniz.

Önümüzdeki beş yılda ve hedeflenen emeklilik tarihinizde yasalar değişebilir, ancak bununla devlet gelir vergisi faturanız hakkında bir fikir edinebilirsiniz. emeklilik vergisi hesaplama SmartAsset’ten. Sonuçlara şaşırabilirsiniz.

Tüm bunlar, vergileri göz ardı etmeniz gerektiği anlamına gelmez, ancak önce istediğiniz yaşam tarzına ve doğru topluluğu bulmaya odaklanmak isteyebilirsiniz – ve yine de yıllık gelirinizin bol bir kısmını geride bırakabilirsiniz. İsterseniz, servetinizi çocuklarınıza şimdi aktarmaya başlamanın yollarını da düşünebilirsiniz.

Okumak: Emeklilik için bir yer seçmek, düşük vergilerden daha fazlasıdır – bu 5 pahalı hatadan kaçının

Nereye taşınılacağına gelince? Maine ve New England’ın geri kalanı, ılıman bir iklim arzunuz nedeniyle dışarıda. Bu dağ-sahil kombinasyonu, devlet gelir vergisi olmayan bir dizi eyaleti dışlıyor. Örneğin Nev., Reno yakınlarındaki dağlar Pasifik Okyanusu’ndan çok uzakta. Doğu Tennessee, Atlantik Okyanusu’ndan çok uzak. Başka bir vergisiz eyalet olan Teksas’ta Austin, Hill Country’yi “dağlar” olarak kabul ederseniz ve Teksas yazlarını kabul ederseniz işe yarayabilir.

Dağlar-plaj kombinasyonunu kapınızın önündeki dağlar ve göller ile değiştirmek istiyorsanız, Bentonville, Ark., bölgesi (burada önerilen) daha nemli bir olasılıktır.

Ancak Carolinas içinde bile, Raleigh-Durham bölgesinin çalışabilmesi için bir saatten daha uzaktaki dağları kabul etmeniz gerekir.

Neye karar verirseniz verin, lütfen topluluğu test etmek, günlük yaşam ve en az hoş olan mevsimdeki hava durumu hakkında fikir edinmek için biraz zaman ayırın.

Okumak: Emeklilikte taşınmadan önce kostümlü bir prova yapmak gerçekten ufuk açıcı olabilir.

Daha önce önerdiğim seçeneklerden biri Charlottesville., Va.; Blue Ridge Dağları’na yakın ve Virginia Sahili’ne arabayla üç saatlik mesafede olacaksınız. İşte Carolinas’tan başlayarak diğer üç olasılık:

Clemson, Güney Karolina

Futbol burada büyük.

Getty Resimleri

17.000 nüfuslu bu kolej kasabası cepheleri Hartwell GölüGüney Carolina-Gürcistan sınırındaki 56.000 dönümlük bir rezervuar, Güneydoğu’daki en büyük eğlence göllerinden biridir. WalkScore’u 60’tır. (WalkScoreRedfin’e ait, bir mahallenin veya topluluğun ne kadar yürünebilir olduğunu hesaplar.) Aynı zamanda Clemson Üniversitesi, yani bazı ciddi kolej futbolu ve yaklaşık 26.000 öğrenci ile birlikte gelir.

Kolej kasabalarını seviyorum çünkü boyutlarının önerdiğinden daha fazla olanağa sahipler. Clemson söz konusu olduğunda, Güney Karolina’da ikamet eden 60 yaş ve üstü herhangi bir kişi oradaki dersleri ücretsiz olarak denetleyebilir.

Daha büyük bir şehir istediğinizde, Greenville, SC (burada önerilen) 30 mil uzaklıktadır.

Bir saat içinde dağları bulacaksınız (ile başlayın) Table Rock Eyalet Parkı ve Dağ Köprüsü Vahşi Yaşam Alanı), ancak Charleston dışındaki plajlara arabayla dört saate yakın olacak. Bu, kapınızın önündeki bir göl için adil bir değiş tokuş mu?

Kışın en yüksek seviyeleri 50’lerde ve çok az kar yağışı var. Temmuz ayında ortalama en yüksek seviyeler 90’a ulaştı.

Paranızın karşılığında ne alacağınıza dair bir fikir edinmek için kontrol edin şimdi piyasada ne var Unsur.net gibi News Corp.’a ait olan Realtor.com’daki listeleri kullanarak.

Greensboro, Kuzey Karolina

Greensboro şehir merkezi

Getty Images/iStockphoto

Dağlara bir saatlik ve sahile üç saatlik bir çizgiyi bulmak zordu. Piedmont Üçlüsü (Greensboro, Winston-Salem ve High Point) işinize yarayabilir, ancak plaja (Wilmington, NC dışındaki Wrightsville Plajı) 3 saatte ulaşmayı umuyorsanız doğu yakasında – Greensboro – olmanız gerekir. .

olabilirsin Pilot Dağı Eyalet Parkı bir saat içinde. Bu dağda olmak sayılır mı? Boone, NC ve Blue Ridge Parkway iki saat uzaklıktadır.

Yaklaşık 300.000 kişiye ev sahipliği yapan Greensboro’da, gezici Broadway şovlarını Sahne Sanatları Steven Tanger Merkezi ve kendinizi bir ay boyunca Doğu Müzik Festivali. Eskiden insan haklarıyla ilgili oturma eylemlerinin yapıldığı Woolworth mağazası şimdi Uluslararası Sivil Haklar Merkezi ve Müzesi. gibi bir bölgede hareketli şehir merkezine yürüme mesafesinde yaşayabilirsiniz. tarihi Fisher Park mahallesi ve onun büyük evleri.

Yakındaki su kaçış noktaları, şehrin kuzey ucundaki Lake Brandt ve Lake Townsend’dir.

Livability web sitesi, Greensboro’nun “hem büyük şehir hem de küçük kasaba yaşamının avantajları bir arada

Ortalama kış yüksekleri 50 dereceye yakın olacak. Temmuz ayına gelin, ortalama yüksek 89’dur.

Greensboro’nun tıbbi tesisleri arasında 2. seviye bir travma merkezi bulunmaktadır. Yarım saat batıda bulunan Winston-Salem, 1. seviye bir travma merkezi ve en iyi kanser hastanesini içeren Wake Forest Baptist Tıp Merkezi kampüsüne sahiptir. Winston-Salem, Wake Forest Üniversitesi’ne de ev sahipliği yapmaktadır (ve daha fazla kültürel performans, UNC Sanat Okulu); 250.000 nüfuslu bu şehir hakkında buradan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Spor bağlılığınız Chapel Hill veya Durham’da bulunuyorsa, Greensboro bir saat batıdadır.

İşte Greensboro’da piyasada neler var? Bugün.

Temecula, Kaliforniya

Temecula’nın dışında.

Getty Images/iStockphoto

Bu benim joker seçimim çünkü burası California. Biliyorum. Siz (ve birçok okuyucu) vergilerin çok yüksek olduğunu söyleyeceksiniz. Ama diğer faktörler hakkında beni dinleyin.

Palomar Dağı’na bir saat var. Ayrıca plaja sadece bir saat uzaklıktadır. Güney Kaliforniya’nın şarap ülkesindesiniz; turizm ofisi iklimi tanımlar “sabah sisi, ılık öğle güneşi, serinletici okyanus esintileri ve berrak yıldızlı geceler içeren eşsiz bir mikro iklim” olarak.

Bölgedeki yaklaşık 50 şarap imalathanesinin (artı yaklaşık bir düzine bira fabrikası ve iki içki fabrikası) ötesinde, bu hızla büyüyen 115.000 şehirde üç yeni hastane bulunuyor. Yakınlarda, Bachelor Dağı’nın eteğinde popüler bir rekreasyon alanı olan Skinner Gölü bulunmaktadır.

San Diego ve Palm Springs’e bir saat, Los Angeles’a iki saat.

Kışın en yüksek seviyeleri 60’ların sonunda; temmuz ve ağustos aylarında 99 dereceye ulaşırken, bunun bir kısmı düşük nem ile dengeleniyor.

Sosyal Güvenlik gelirinin devlet vergilerinden muaf olduğundan bahsetmiş miydim?

İşte paran ne tür bir ev alacak.

Temecula değil de California ilginizi çekiyorsa, burada önerilen Sierra eteklerindeki Placerville’i düşünün.

Unsur.net’ın “Nerede Emekli Olmalıyım” sütunundan daha fazlası

Kuzey Carolina veya Güney Carolina’da bir yerde Sosyal Güvenlik’te ayda 3.400 $ ile emekli olmak istiyoruz – nereye gitmeliyiz?

Ayda 4.000 dolarla yıl boyunca açık havada yaşamak istiyorum – kuru yazlar ve kar yok -. Nereden emekli olmalıyım?

‘Son 34 yılda yaptığımız tek şey çalışmak ve her yıl birkaç tatil’ – Bu çiftin 2,6 milyon doları var ve nerede emekli olacaklarını bilmiyorlar

Pek çok kültürel olanağın olduğu, sıcak havalarda bir göl kasabasında emekli olmak istiyoruz – nereye gitmeliyiz?

Okyanusa yakın, ılıman bir havada ve en iyi kanser hastanelerinden birinde emekli olmak istiyoruz – nereye gitmeliyiz?


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: