Anasayfa / Ekonomi Haberleri / İklim değişikliği ve beyzbol: Daha sıcak hava, daha ateşli MLB vuruşları yapar

İklim değişikliği ve beyzbol: Daha sıcak hava, daha ateşli MLB vuruşları yapar

Beyzbol yıllıklarında “iklim topu” dönemi için bir yer ayırmalı mıyız? İklim değişikliği ve bunun evden koşuya uygun daha ince hava üzerindeki etkisi, kayıtlı tarihte Major League Baseball’un yanı sıra bir yer kazanabilir. Ölü top dönemi ve Amerika’nın eğlencesine kötü şöhretli kara göz Steroidler güç oyununu canlandırdığında.

İklim değişikliğinin havayı ısıtma şekli, çitlerin üzerinden yılda fazladan 50 kadar ev koşusu gönderiyor ve taraftarlar, gelecekteki ısınmayla birlikte sezon başına birkaç yüz ev koşusu daha bekleyebilirler. Cuma günü yeni çalışma Dartmouth Koleji bilim adamlarından.

Son yıllarda profesyonel beyzbolu değiştiren bir dizi özelliği, çoğu profesyonelin bile tabana ulaşmak için ortalama vuruş yaptığı sözde küçük topa karşı uzun topu veya park dışı ev koşularını tercih edecek şekilde değerlendirdiler. ve ardından, bazen üsleri çalarak veya bir kurban vuruşuyla koşucuları puanlama pozisyonuna getirin. Ev sahibi olmayı her zaman sevmişizdir, ancak güçlü vurucular bir zamanlar daha nadirdi ve sezon başına ev koşusu sayıları – ve birçoğu için, grev eğilimleri – daha azdı.

Elbette, daha fazla sayıda sayıya ulaşmayı teşvik eden birkaç faktör iş başında, çalışmayı yürüten beyzbol hayranları olan Dartmouth araştırmacılarının gözünden kaçmayan bir liste.

Bulgular, belki de sezonun başlarında veya sonlarında kuzey ortamlarında açık hava stadyumlarındaki MLB oyunlarının görünümünü bir Ağustos öğleden sonra oynanan dokuz isteka ile karşılaştırabilen çoğu taraftar için şaşırtıcı değil. Hava daha sıcak olduğunda daha incedir ve bu, vurucu tarafından kaldırılan bir topa daha az direnç anlamına gelir.

Okumak: ESPN’den Jessica Mendoza, MLB oyunlarını hızlandırma, alçakgönüllülük ve sadece bir spor oynayan çocuklarla ilgili sorun hakkında

Ancak çalışmanın ortaya çıkardığı şey, sezon boyunca her yıl kaç günün zaten ısındığı ve önümüzdeki yıllarda daha kaç tanesinin daha sıcak sıcaklıklara ve daha ince havaya sahip olacağı.

Kıdemli yazar, “Daha yüksek sıcaklıkların havanın yoğunluğunu azalttığı çok net bir fiziksel mekanizma var” dedi. Justin Manken, okulda coğrafya profesörü yardımcısı. “Beyzbol bir balistik oyunudur ve sıcak bir günde vurulmuş bir top daha uzağa uçar.”

Fikir: Beyzbolun Açılış Günü neden gerçek Yılbaşı Günü?

Mankin ve ekibi, 100.000’den fazla birinci lig maçını ve 220.000 bireysel vuruşu analiz ederek, evdeki koşuların sayısını mevsim dışı sıcaklıkların oluşumuyla ilişkilendirdi. Daha sonra, yüksek sıcaklıklardan kaynaklanan azalan hava yoğunluğunun, diğer oyunlara kıyasla belirli bir gündeki ev koşusu sayısında itici güç olduğunu tahmin ettiler.

İklim değişikliği ve havayı ısıtma şekli, çitlerin üzerinden yılda fazladan 50 kadar ev koşusu gönderiyor ve taraftarlar, gelecekteki ısınmayla birlikte sezon başına birkaç yüz ev koşusu daha bekleyebilir.


— Dartmouth araştırmacıları

Baş yazar Christopher CallahanDartmouth’ta coğrafya alanında doktora adayı olan ve çalışmayı tasarlayan araştırmacı, performans artırıcı ilaçların kullanımı gibi faktörleri açıkladığını söyledi; yarasalar ve toplar için malzemeler; ve bir vurucunun gücünü ve mesafesini artırmak için eğitimini optimize etmeyi amaçlayan kameraların, fırlatma analitiğinin ve diğer teknolojilerin benimsenmesi.

Tarihsel olarak MLB, örneğin iyi perdeli düşük skorlu bir oyuna vurmanın eğlence değerini tercih etti. En yaygın olarak plakadaki bir atıcının yerini alan belirlenmiş vurucu, 1973’te Amerikan Ligi ve daha geçen yıl Ulusal Lig tarafından benimsenerek MLB’de evrensel hale geldi.

Tüm bunları göz önünde bulunduran araştırmacılar, bu tür faktörleri kontrol etmeyi başardılar.

Callahan, “Bir sezon boyunca mevsim dışı sıcak günlerde mevsim dışı soğuk günlere göre daha fazla sayı olup olmadığını sorduk,” dedi. “O günleri, vurucu performansını etkileyen diğer faktörlerin günden güne değişmediği veya bir günün mevsim dışı derecede sıcak veya soğuk olması durumunda etkilendiği varsayımıyla karşılaştırabiliyoruz.”

“Saha koşularındaki artışta sıcaklığın baskın faktör olduğunu düşünmüyoruz – vurucular artık toplara en uygun hızlarda ve açılarda vurmaya hazır” diye ekledi. “Bununla birlikte, sıcaklık önemlidir ve biz onun etkisini belirledik. İklim değişikliği şimdiye kadar küçük bir etki oluştursa da, sera gazları salmaya devam edersek ve sıcaklıklar yükselirse bu etki yüzyılın sonuna kadar önemli ölçüde artacaktır.”

Dünya gerçekten ısınıyor mu?

Dünya’nın sıcaklığı, insanların kolayca kömür, petrol CL00,
-0.19%
ve sonunda benzin RB00,
-0.60%
daha fazla insanın yoksulluktan kurtulmasına yardımcı olan, ancak okyanuslara zarar veren ve ölümcül ısı ve doğal afetleri yoğunlaştıran insan yapımı bir ısınma eğilimini başlatan geniş kapsamlı benimsemelerde.

Bu, toplamda yaklaşık 2 derecelik bir F artışı sağlar. Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’ne (NOAA) göre, 1981’den bu yana ısınma oranı iki kattan daha hızlı: on yılda 0,32 derece F (0,18 derece C).

Geçen yıl, NOAA’nın sıcaklık verilerine göre kaydedilen en sıcak altıncı yıldı. 2022 yüzey sıcaklığı, 20. yüzyıl ortalaması olan 57,0 F (13,9 C) değerinden 1,55 F (0,86 C) daha sıcaktı. NOAA, tarihi kayıtlardaki en sıcak 10 yılın tamamının 2010’dan beri gerçekleştiğini söylüyor. Küresel sıcaklık değişimleri hakkında daha fazlasını okuyun.

İlgili: BM bilim adamları, iklim değişikliğiyle mücadelenin ‘her şeyi, her yerde, birdenbire’ alacağını söylüyor

Okumak: Google arama, sel ve orman yangını uyarılarına aşırı sıcaklık uyarıları ekler

Elveda, açık hava stadyumları?

Dartmouth araştırmacıları, küresel ortalama sıcaklıktaki her 1 derecelik C artışla yıllık ortalama sayının nasıl artabileceğine dair bir fikir edinmek için her birinci lig basketbol sahasını inceledi. Özellikle, sıcaklık nedeniyle sezon başına gerçek koşu sayısı, bireysel oyun günü koşullarına bağlı olarak daha yüksek veya daha düşük olabilir.

Örneğin, Chicago Cubs’ın açık hava Wrigley Field’ı, sezon başına 15’ten fazla ev koşusu ile en büyük artışı yaşayacaktı. Bu kısmen takımın ev sahipliği yapabilmesinden kaynaklanmaktadır. sadece sınırlı sayıda gece oyunu parkın etrafındaki yoğun nüfuslu mahalleye saygı gösterilmesi anlamına gelen bir belediye yönetmeliği nedeniyle. Tersine, Tampa Bay Rays’in kubbeli Tropicana Field’ı, dışarısı ne kadar sıcak olursa olsun, bir home run veya daha az seviyede kalacaktır. Ve Boston Red Sox’un ikonik Fenway Park’ı ve ezeli rakipleri New York Yankees’in evi, iklime bağlı artış tahminlerinin ortasında kalıyor. Her ikisi de sıcaklıklar arttıkça neredeyse aynı etkiyi yaşayacaktır.

Araştırmacılar, mevcut stadyum dizilişine dayalı olarak ısı bağlantılı ev koşularında beklenen artışın grafiğini çizdi.

Christopher Callahan ve Justin Mankin/Dartmouth Koleji

Araştırmacılar, gece oyunlarının sıcaklık ve hava yoğunluğunun topun kat ettiği mesafe üzerindeki etkisini azaltacağını ve Tropicana Field gibi kapalı stadyumların bunu neredeyse ortadan kaldıracağını öne sürüyor.

Ev koşularındaki artışı ve muhtemelen bir oyuna getirdikleri ek heyecanı frenlemek ters etki yaratabilir. Ancak Mankin, küresel sıcaklıklar arttıkça göz önünde bulundurulması gereken ek faktörler olduğunu, yani oyuncular ve hayranlar için aşırı sıcaklık ve nemin tehlikeleri olduğunu söyledi.

Mankin, “Kurumun geneli için önemli bir soru, herkes için kabul edilebilir bir ısıya maruz kalma seviyesinin ne olduğu ve evdeki koşuları en üst düzeye çıkarmak için kabul edilebilir maliyetin ne olduğudur” dedi. “Saha koşuları, sıcaklığın oyunu etkilediği yollardan biridir, ancak daha fazla ilgili olan başka yollar da vardır, çünkü bunlara bağlı insan riski vardır.”

Okumak: MLB hakemleri, bu sezon yakın dövüşler için yeni bir yeniden oynatma görünümüne sahip olacak — Zoom’da

kaçırmayın: İkinci lig beyzbol oyuncuları MLB ile 5 yıllık iş anlaşmasına varıyor


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: