Anasayfa / Ekonomi Haberleri / İki partili yasa tasarısı, daha fazla Amerikalının yardım bağışlarında vergi indirimi almasına yardımcı olmayı amaçlıyor

İki partili yasa tasarısı, daha fazla Amerikalının yardım bağışlarında vergi indirimi almasına yardımcı olmayı amaçlıyor

Çoğu insan, bu dosyalama döneminde vergilerinden hayırsever katkı paylarını düşme yeteneğini kaybetti, ancak bu hafta tanıtılan iki partili yeni bir yasa tasarısı – Hayır Yasası adı verildi – bunu büyük ölçüde değiştirmek istiyor.

Tasarı, vergilerinde standart kesinti alan kişilerin – hanelerin büyük çoğunluğu – hayır kurumlarına, dini gruplara ve diğer kar amacı gütmeyen kuruluşlara yaptıkları bağışları da düşmelerine izin verecek.

2020 vergi yılı boyunca, salgınla ilgili yasalar, listeleyici olmayanların nakit bağışlardan 300 ABD Doları kesmesine izin veriyor. 2021 vergi yılında, evli çiftler 600 dolara kadar kesinti yapabilir.

“Çizginin üzerinde” hayır kurumu katkısı kesintisinin süresi 2022’de dolmuştur, ancak Hayırseverlik Yasası’nın önerilen mahsup miktarları bağışçılar için çok daha cömerttir.

Tasarının sponsorlarına göre, tasarı bu yıl yasalaşırsa, kesinti bir kişi için 4.500 dolardan fazla ve evli bir çift için ortak başvuruda bulunan 9.000 dolardan fazla olabilir. Bunlar arasında Oklahoma’dan bir Cumhuriyetçi olan Senatör James Lankford ve Delaware’den bir Demokrat olan Senatör Chris Coons yer alıyor.

Kesinti tutarı, standart kesintinin üçte biri olacaktır. Bu, standart kesintiye bağlı olduğu için önerilen zarar yazmanın boyutunun zaman içinde artacağı anlamına gelir.

Standart kesinti ve gelir vergisi parantezleri enflasyona göre endekslenir ve yıllık olarak ayarlanır.

Bu yıl, bireysel vergi mükelleflerinin 13.850 $ standart kesintisi var. Toplamın üçte biri 4.570 dolar. Bu yıl, evli çiftler ortaklaşa başvuruda bulunarak 27.700 $ standart kesinti alabilirler. Üçte biri 9,141 dolar.

IRS istatistiklerine göre, 2021 vergi yılında 154 milyondan fazla bireysel beyanın %90’ı standart kesintiyi aldı. IRS verilerine göre, o yıl boyunca, yaklaşık 47 milyon iade, 17.6 milyar dolarlık katkıları yazmak için çizgi üstü yardım kesintilerini kullandı.

Hayırsever katkıların yanı sıra, itemizörler ipotek faizi, tıbbi harcamalar ve 10.000 $’a kadar eyalet ve yerel vergiler gibi masrafları da düşebilir.

İnsanlar, potansiyel vergi avantajı için değil, altta yatan nedenleri ve kuruluşları önemsedikleri için bağışta bulunurlar. Ancak tasarının sponsorları, yasanın daha fazla bağış yapmayı ve vergi kanununun ödüllerini açmayı umduğunu söylüyor.

“Sahip olduğumuz Hayırsever Bağış Yasası, Amerikalıları meşgul olmaya ve yapmayı sevdiğimiz şeyi yapmaya teşvik ediyor. Bu, hizmet edebilmek ve verebilmektir” dedi. basın toplantısı.

“Şu anda vergi kanunumuz, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara finansal olarak bağışta bulunmaktan yalnızca zenginlerin yararlanabileceği şekilde yazılmıştır. Bunu herkese yaymak istiyoruz.”

Coons Çarşamba günkü etkinlikte, “Başkanın masasına giden bir yol bulacağımız konusunda dikkatli bir şekilde iyimserim,” dedi.

Yasa geçerse, yasa bu yıl yürürlüğe girecek. Bir Bill Lankford da dahil olmak üzere, listelemeyen kişiler için hayır amaçlı kesintileri artırmaya yönelik daha önce girişimlerde bulunuldu. 2021’de tanıtıldı ve Coons ortak sponsor oldu.

2022’nin üçüncü çeyreğinde hayırsever bağışlar yıldan yıla artarken, toplam bağışçı sayısı yeniden azaldı. veri Kaynak Yaratma Profesyonelleri Derneği’nden. Örgüt, üçüncü çeyreğin beş çeyrekte dördüncü kez bağışçı sayısının azaldığını söyledi.

Kâr amacı gütmeyen liderler, enflasyon operasyonlarını ezerken daha fazla vermeyi kolaylaştıracak her şeyin bir kazanç olduğunu söylüyor.

“Beklendiği gibi, pandeminin en yüksek noktasında geçici olarak yürürlüğe giren evrensel yardım kesintisi, daha fazla bağışın kilidini açtı. ABD YMCA başkanı ve CEO’su Suzanne McCormick yaptığı açıklamada, kesintinin kalıcı hale getirilmesi, bağışları artırmak için süregelen bir teşvik sağlayacak ve aynı zamanda enflasyonu da önleyecektir” dedi.

Ulusal Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar Konseyi başkanı ve CEO’su Tim Delaney, “Hayırsever bağışlar, artan toplum ihtiyaçlarını karşılamak şöyle dursun, enflasyona ayak uyduramadı” dedi.

“Hayırseverlik Yasası, milyonlarca vergi mükellefini yerel topluluk temelli kuruluşlara bağış yapmaya teşvik edecek ve insanların komşularının ve topluluklarının toplu başarısına daha fazla bağlı, bunlarla ilgili ve destekleyici hissetmelerini sağlayacak sağlam bir vergi politikası önermektedir.”


İlginizi Çekebilir

Düşen enerji maliyetleri manşet enflasyonu düşürürken çekirdek fiyatlar hala inatla yüksek olduğu için ECB ikilemi

Perşembe günü açıklanan veriler, Avrupa’da manşet enflasyonun beklenenden daha hızlı yavaşladığını gösterdi. Ancak, tüccarlar temel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: