Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Hugo Boss, 2023 satış büyümesini orta tek haneli rakamlarda görüyor

Hugo Boss, 2023 satış büyümesini orta tek haneli rakamlarda görüyor

Hugo Boss AG BOSS,
-%1,97
Perşembe günü yaptığı açıklamada, önümüzdeki yıl gelir ve kazanç artışını desteklemek için markalarını geliştirmeye odaklanmaya devam edeceğini ve hedeflerini aştıktan sonra 2022 temettüsünü önemli ölçüde artıracağını söyledi.

Alman premium moda firması, 2023’te yüzde orta tek haneli satış büyümesi ve faaliyet ve net karında %5 ila %12 büyüme beklediğini söyledi. Hugo Boss, satış büyümesinin Asya-Pasifik’te gençlere ulaşan en yüksek olması gerektiğini söyledi.

Grup, Ocak ayında yayınlanan ön sonuçları doğruladı ve satışlarda %27’lik organik bir artışla 3,65 milyar Euro’ya (3,85 milyar $) ve faiz ve vergi öncesi kârın neredeyse yarı yarıya artarak 335 milyon Euro’ya yükseldiğini gösterdi. Faaliyet marjı, grubun mağaza ağındaki verimlilik artışlarını yansıtarak 1 puan artarak %9,2’ye yükseldi.

Hugo Boss, net kârın %53 artarak 209 milyon Euro’ya ulaştığını söyledi.

İcra Kurulu Başkanı Daniel Grieder, şirket rehberliğini aşan sonuçların, grubun markalarına yatırım stratejisinin ortasında geldiğini söyledi. Daha fazla verimlilik artışıyla dengelenecek yatırımla, “2023’te, üst ve alt büyümeyi daha da ileriye götürmek için durmaksızın çalışacağız” dedi.

Şirket, daha önce 70 sent olan hisse başına 1 Euro’luk bir temettü teklif edecek.

[email protected] adresinden Joshua Kirby’ye yazın; @joshualeokirby


İlginizi Çekebilir

Düşen enerji maliyetleri manşet enflasyonu düşürürken çekirdek fiyatlar hala inatla yüksek olduğu için ECB ikilemi

Perşembe günü açıklanan veriler, Avrupa’da manşet enflasyonun beklenenden daha hızlı yavaşladığını gösterdi. Ancak, tüccarlar temel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: