Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Hovde, Western Alliance’ın kapsamını uygun fiyat seviyesinde başlatıyor

Hovde, Western Alliance’ın kapsamını uygun fiyat seviyesinde başlatıyor

Western Alliance Bancorp, Perşembe günü indirimli fiyatı ve “güçlü kazanç motoru” nedeniyle övgü topladı çünkü finansal danışman Hovde Group, daha iyi bir performans notuyla kötü durumdaki banka hissesini kapsamaya başladı.

Western Alliance Bancorp hisse senedi WAL,
-4.97%
hisse başına 65 dolarlık bir fiyat hedefi çizdi. Hisse, Silicon Valley Bank’ın bu ayın başlarında iflasının ardından ağır darbe alan banka hisseleri için çirkin bir günde Çarşamba günü hisse başına 31.91 dolardan kapandı.

Hovde Group analisti Ben Gerlinger, bankanın iyi bir fiyata güçlü bir iş sunduğunu söyledi.

Gerlinger, “Piyasa son bankacılık kargaşasını sindirmeye devam ederken, WAL’ın likidite duruşunu varsayılan herhangi bir ‘mevduat kaçışını’ karşılamak için fazlasıyla yeterli buluyoruz” dedi. “Geç aşamadaki ekonomik görünümümüz, ticari gayrimenkulle ilgili endişelerimiz ve 1. çeyrekte daha belirgin bir mevduat beta varsayımı ile bile, çekirdek kazançlarımızı bugünün fiyatlarından geçemeyecek kadar güçlü buluyoruz.”

Phoenix merkezli banka pazar payını yakalamaya ve mevduatları artırmaya devam ettikçe, sonuçların muhtemelen yatırımcıların endişelerini gidereceğini söyledi.

Gerlinger, “İlk çeyrek sonuçlarının güçlü bilanço pozisyonunu güçlendireceğine ve sınırlı mevduat kaçışını kanıtlayacağına inanıyoruz” dedi.

Western Alliance Bancorp hakkındaki yorum, Cuma günü şirketin Silicon Valley Bank’ın FDIC tarafından devralınmasının ardından mevduat çıkışlarının keskin bir şekilde düştüğünü ve “önemli girişler ve yeni hesap açılışları” gördüğünü söylemesinin ardından geldi.

Ayrıca, mevduatlarının %55’inin 20 milyar dolarlık mevcut likidite ile Federal Deposit Insurance Corp. tarafından sigortalandığını açıkladı.

Unsur.net Deep Dive köşe yazarı Philip van Doorn, fikir birliği fiyat hedeflerinin ima ettiği yukarı yönlü potansiyele göre Western Alliance’ı yasaklı hisse senetleri sıralamasında listeledi.

Görmek: Karşıt alttan besleyicilerin şimdi ziyafet çekebileceği 24 banka hissesi


İlginizi Çekebilir

Pope Francis calls for ‘ethical reflection’ on AI

Pope Francis is concerned about artificial intelligence and whether it will be used for good …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: