Anasayfa / Ekonomi Haberleri / House Finansal Hizmetler Başkanı McHenry, Fed’in SVB’nin başarısızlığı konusundaki sözüne inanmayacak

House Finansal Hizmetler Başkanı McHenry, Fed’in SVB’nin başarısızlığı konusundaki sözüne inanmayacak

Meclis Finansal Hizmetler Komitesi başkanı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, panelinin bu ayın başlarında bu kurumların başarısızlıklarına yol açan Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ta neyin yanlış gittiğini keşfetmede “oynayacak çok önemli bir rolü” olduğunu söyledi.

“Fed, Denetimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Sn. [Michael] Barr, bu başarısız bankaların denetimini ve düzenlemesini gözden geçirecek ve bunu memnuniyetle karşılıyorum” dedi. .

The North Carolina Republic, “Meclis Mali Hizmetler Komitesi, bu bankaların başarısızlığına neyin yol açtığını anlamak için gözetim yetkisini kullanacaktır” dedi.

McHenry, “düzenleyicilerin direksiyon başında uyuyup uyumadığını” ve Biden yönetiminin “ideolojik merceğinin muhakemesini renklendirmesine izin verdiği” için göz ardı ettiği banka sorunlarına “özel sektör çözümü” olup olmadığını yanıtlamayı umduğunu da sözlerine ekledi.

McHenry ve finansal hizmetler panelinin üst düzey Demokratı California Temsilcisi Maxine Waters, önümüzdeki Çarşamba günü Federal Deposit Insurance Corp. Nelli Liang.

“Açıkladık [the hearing] iki partili bir şekilde, ”dedi McHenry, hareketin Senato Demokratlarının konuyla ilgili soruşturmalarını yürütme biçimiyle çeliştiğini de sözlerine ekledi.

Bölgesel banka hisse senetleri KRE,
-%1,35
ABD hisse senetleri SPX, Çarşamba günü Federal Rezerv’in faiz oranı kararı öncesinde baskı altındaydı.
-%0,14
mütevazı düştü.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: