Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Hedge fon, Union Pacific CEO’sunu değiştirmek istiyor

Hedge fon, Union Pacific CEO’sunu değiştirmek istiyor

Hedge fon Soroban Capital Partners, demiryolunun kendi saatinde düşük performans gösterdiğini savunarak Union Pacific Corp.’u İcra Kurulu Başkanı Lance Fritz’in yerine geçmesi için zorluyor. fonun gönderdiği mektup Pazar günü demiryolu işletmeci kurulu.

Soroban, uzun süredir Union Pacific UNP’dir.
+%0,36
Mektupta, şirketin en büyük hissedarlarından biri olan ve yaklaşık 1,6 milyar dolar değerinde yüzde 1 artı hisseye sahip yatırımcı olduğu belirtildi.

Soroban, Union Pacific’in, en büyük yük demiryolu işletmecisi yaklaşık 120 milyar $’lık piyasa değeriyle ABD’de, demiryolu ağının gücüne rağmen Fritz’in sekiz yıllık görev süresi boyunca güvenlik, hacim artışı ve toplam hissedar getirisi gibi temel işletme ölçütlerinde en kötü sırada yer aldı. FactSet’e göre, Omaha, Neb., demiryolunun hissedarlara temettüler dahil getirisi, o dönemde sözde 1. Sınıf yük demiryolu operatörleri arasında yüzde bazında en kötü olanıdır.

10 milyar dolarlık hedge fon Union Pacific’in 2019’dan 2020’ye kadar operasyondan sorumlu genel müdürü olan deneyimli demiryolu ustası Jim Vena’nın onun yerine en üst görevi alması için bastırıyor. Mektupta, Soroban’ın, sektördeki operasyonel deneyimi göz önüne alındığında, 2021’de Kanada Ulusal Demiryolu A.Ş.’nin CEO’su olmak için yarışan Vena yönetiminde şirketin hisse senedi fiyatının iki yıl içinde ikiye katlanabileceğine inandığı belirtildi. Soroban mektubu The Wall Street Journal’ın haberinden sonra kamuoyuna açıkladı.

Bu raporun genişletilmiş bir versiyonu WSJ.com’da görünür.

WSJ.com’da da popüler:

30’lu yaşlarındaki Amerikalılar borca ​​batıyorlar.

Bunu deneyen insanlardan, haftada dört günlük çalışma hakkındaki gerçek.


İlginizi Çekebilir

Bed Bath & Beyond hisse senetleri, satış sonrası düşük uyarı ve büyük hisse arzı nedeniyle rekor kırdı

Bed Bath & Beyond Inc. BBBY’nin Hisseleri, -26.23% Perşembe günü, sorunlu ev eşyaları perakendecisinin büyük …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: