Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Hazine tahvil getirileri, Avrupa bankacılık sektöründeki gerilimin azalmasına rağmen düştü

Hazine tahvil getirileri, Avrupa bankacılık sektöründeki gerilimin azalmasına rağmen düştü

ABD tahvilleri, İsviçre’nin Credit Suisse şirketine yardım etme çabalarının Avrupa bankacılık sektöründeki gerilimi azaltmasına rağmen Perşembe sabahı 2 ila 30 yıllık getirileri bir kez daha düşürerek rallisine devam etti.

Ne oluyor
 • 2 yıllık Hazine tahvil getirisi TMUBMUSD02Y,
  %3,894
  Çarşamba günü %3,973’ten %3,953’e geriledi.

 • 10 yıllık Hazine TMUBMUSD10Y getirisi,
  %3,382
  Çarşamba günü %3,492’den %3,43’e düştü.

 • 30 yıllık Hazine tahvilinin getirisi TMUBMUSD30Y,
  %3,598
  Çarşamba sonunda %3,687’den %3,622’ye geriledi.

Piyasaları yönlendiren nedir?

Perşembe günü ECB, yüksek kalacağı tahmin edilen enflasyon göz önüne alındığında faiz oranlarını yarım puan artırma planını takip etti. Federal Rezerv’de olduğu gibi, yatırımcılar, ECB’nin faiz oranlarını artırarak enflasyonla mücadele etme yeteneğinin bankacılık sektöründeki kırılganlık nedeniyle tehlikeye girmesinden korkuyor.

BMO Capital Markets stratejisti Ian Lyngen, tahvil piyasasının kısmen “AMB’nin finans sektöründe böylesine bir belirsizliğin olduğu bir dönemde faiz artırımı yaparak bir politika hatası riskine girdiği” görüşüyle ​​ralli yaptığını söyledi.

ECB’nin kararı öncesinde, İsviçre merkez bankasının kuşatma altındaki Credit Suisse CSGN’yi desteklemek için harekete geçmesinin ardından piyasalarda daha sakin bir hava hakim oldu.
+%14,14.

Fed’in en olası politika gidişatı hakkındaki belirsizlik, geçen hafta tahvil getirilerinde keskin yukarı ve aşağı hareketlere neden oldu. Bu arada, piyasalar, CME FedWatch aracına göre, Fed’in önümüzdeki Çarşamba günü faiz oranlarını 25 baz puan daha – %4,75 ila %5,0 aralığına – yükselteceğini %71,6 olasılıkla fiyatlıyor. Federal fon vadeli işlemlerine göre, merkez bankasının çoğunlukla yıl sonuna kadar politika faizini düşürmesi bekleniyor.

Perşembe günü yayınlanan ABD ekonomik güncellemeleri, işsizlik başvurularının geçen hafta 192.000’e düştüğünü ve tarihi düşük seviyelere yaklaştığını göstererek ABD’deki işten çıkarmaların oldukça düşük kaldığını gösteriyor. Bu arada, konut başlangıçları Şubat ayında %9,8 artarak 1,45 milyona yükseldi ve Philadelphia Fed imalat göstergesi bu ay daralma bölgesinde derin kaldı.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: