Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Harlan Crow: Clarence Thomas’a cömert hediyeler veren adam hakkında bilinmesi gerekenler

Harlan Crow: Clarence Thomas’a cömert hediyeler veren adam hakkında bilinmesi gerekenler

Çarşamba günü yayınlanan bir rapora göre, Yüksek Mahkeme Yargıcı Clarence Thomas’ın onlarca yıldır Cumhuriyetçi mega bağışçı Harlan Crow’dan cömert hediyeler kabul ettiği ve bu hediyeleri ifşa etmediği bildirildi. ProPublica.

74 yaşındaki Thomas’ın Crow’un 162 metrelik süper yatında tatil yaptığı, Crow’un özel uçağını kullandığı ve zengin geliştiricinin sahip olduğu lüks inziva yerlerinde zaman geçirdiği bildirildi.

Yüksek Mahkeme’deki en muhafazakar yargıçlardan biri olarak görülen Thomas, 1991’de Başkan George HW Bush tarafından mahkemeye aday gösterildi. O, şu anki en uzun süre hizmet veren yargıç.

kaçırmayın: Watchdog grupları, Yargıç Clarence Thomas’ı emlak kralından gelen hediyelerin ifşa edilmediği bildirilen başarısızlığı ele almaya çağırıyor

Aşağıda Harlan Crow hakkında dört temel gerçek bulunmaktadır.

Crow, Yargıç Thomas ve eşine hediyeler verdi

Tomas bildirildiğine göre Crow’un New York’un kuzeyindeki Adirondacks’taki göl kenarındaki özel malikanesi olan Topridge’de her yıl yaklaşık bir hafta geçiriyor.

Uçuş kayıtları, Thomas’ın Crow’un uçağını defalarca kullandığını gösteriyor.

Crow da bağışta bulundu Thomas’ın eşi Virginia’ya 500.000 dolar, Politico’ya göre, 2009’da kurulmuş, artık feshedilmiş muhafazakar bir grup olan Liberty Central’ın kurulmasına yardımcı olmak için.

Buna ek olarak, Crow’un vakfı, Thomas’ın bir portresi için bir fona yönlendirilmek üzere Yargıç Thomas’ın mezun olduğu Yale Hukuk Okulu’na 105.000 dolar verdi. vergi beyannameleri.

İçinde ifade ProPublica’ya konuşan Crow, “Thomas ailesine sunduğumuz misafirperverlik [sic] Yıllardır diğer birçok can dostumuza gösterdiğimiz misafirperverlikten hiçbir farkı yok” dedi.

Crow, Clarence ve Ginni’nin genel olarak bilindiği gibi, Thomas’ın hiçbir hediye veya gezi “asla istemediğini” ve çifti “çok sevgili arkadaşlar” olarak adlandırdığını söyledi.

Crow, kendisinin ve eşi Kathy’nin “asla bekleyen bir dava hakkında soru sormadıklarını” ekledi. [Supreme Court] veya alt mahkeme davası ve Yargıç Thomas hiçbir zaman birini tartışmadı ve hiçbir zaman Yargıç Thomas’ı herhangi bir yasal veya siyasi konuda etkilemeye çalışmadık.

Crow bir emlak milyoneri – muhtemelen bir milyarder

Crow’un babası Trammell Crow, Teksas’ta bir zamanlar ülkenin en büyük ev sahibi olan bir emlak şirketi kurdu. Wall Street Dergisi.

Genç Crow sonunda Dallas merkezli Crow Holdings şirketini devraldı ve sürekli büyümesine öncülük etti. Crow’un tam serveti bilinmiyor ve Bloomberg’in Milyarderler Endeksi’nde görünmüyor.

Ancak Crow, kesinlikle milyonlarca dolar değerinde. Dallas’taki evinin tahmini bir değeri var. 55 milyon dolar, onu şehirdeki en pahalı ev yapıyor. Crow’un başkanı olduğu Crow Holdings, 29 milyar dolarlık varlık yönetim altında.

dahil olmak üzere haber kaynakları Wall Street Journal, gardiyan, Forbes ve Teksas Tribünü Crow’dan milyarder olarak bahsetti.

Crow, Cumhuriyetçi bir mega bağışçıdır

Crow, yıllardır Cumhuriyetçi Parti’ye bağlı ve çeşitli muhafazakar davalara ve GOP adaylarına milyonlarca dolar bağışladı.

Texas da dahil olmak üzere adaylara bağışta bulundu. Vali Greg Abbott ve 2012 başkan adayı Mitt Romneyayrıca bir 2016’da Trump karşıtı GOP grubu.

Crow, bir sanat ve tarihi belge koleksiyoncusu

Crow, geniş bir tarihi eser koleksiyonuna sahiptir.

2014 tarihli bir profile göre, Kristof Kolomb, Amerigo Vespucci, George Washington ve Robert E. Lee ile ilişkili koleksiyon öğelerinin yanı sıra Bağımsızlık Bildirgesi ve ABD Anayasası’nı imzalayanların tümüne sahiptir. Dallas Sabah Haberleri.

Crow’un sanat koleksiyonu, Fransız İzlenimciler Pierre-Auguste Renoir ve Claude Monet gibi önemli isimlerin çalışmalarını içeriyor. Ayrıca Winston Churchill ve Dwight Eisenhower’ın yanı sıra Adolf Hitler de dahil olmak üzere tarih boyunca dünya liderlerinin sanat eserlerini biriktirdi.

Göre ProPublica Crow’un Thomas ile ilişkisi hakkındaki raporda, bazı hukuk etiği uzmanları, Thomas’ın bildirilen bu hediyeleri ve ikramiyeleri ifşa etmesi gerektiğini söylüyor.

İlgili: Yargıtay’ın aylarca süren soruşturması, Dobbs taslağını Politico’ya sızdıran içeriden bir kişiyi tespit edemedi

Ayrıca bakınız: Yardımcı, Trump’ın başkanlık kampanyasının iddianameden bu yana 7 milyon dolar topladığını söyledi

Diğer Yüksek Mahkeme ortak yargıçlarınınki gibi Thomas’ın yıllık maaşı, 2023’te 285.400 dolar olacak. ABD Mahkemeleri web sitesi. ABD’nin baş yargıcı John Roberts’a 298.500 dolar ödenecek.

Yüksek Mahkeme yargıçları ayrıca federal sağlık yardımları gibi parasal olmayan ayrıcalıklar alıyor ve bir göre, ders ve konuşmalar vererek gelirlerini tamamlama yeteneğine sahipler. Time dergisinin ayrıntılı raporu. Geç kaldığımız zamanlarda ek güvenlik de sağlandı.

Arşivlerden (Haziran 2022): Ginni Thomas, Biden eyaleti kazandıktan sonra düzinelerce Arizona milletvekiline Trump yanlısı seçmen listesi atamaları için baskı yaptı: rapor

Ayrıca okuyun: Georgia Cumhuriyetçileri, Atlanta’daki eyalet başkenti arazisine Clarence Thomas heykelinin dikilmesi için çabalarına devam ediyor


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: