Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Hannover Re, hayat işletmesi 2022’de kâr artışı sağladıktan sonra temettüsünü artırıyor

Hannover Re, hayat işletmesi 2022’de kâr artışı sağladıktan sonra temettüsünü artırıyor

Hannover Rueck SE HNR1,
-%0,99
Perşembe günü yaptığı açıklamada, 2022’de kazanç ve primlerdeki çift haneli artışların ardından temettü artışı teklif edeceğini söyledi.

Alman reasürör, sırasıyla 4,50 Avro ve 1,25 Avro ve toplamda 5,75 Avro ile karşılaştırıldığında, 5 Avro adi temettü ve 1 Avro özel temettüden oluşan özel temettü dahil hisse başına 6 Avro (6,33 ABD Doları) temettü beyan etti. 2021’de.

Bu, şirketin Şubat ayı başlarında açıkladığı rakamlara göre, net gelirin %14 artışla 1,41 milyar Euro’ya ve brüt primlerin tüm yıl içinde %20 artışla 33,3 milyar Euro’ya ulaşmasının ardından geldi.

Hannover Re, 2022’de doğal afetler, Ukrayna’daki savaş ve Covid-19 salgını nedeniyle ağır zararlar alırken, yatırımdan ve kar elde etmesine yardımcı olan hayat ve sağlık reasürans işinden iyi kazançlar elde ettiğini söyledi.

Şirket, Şubat ayında açıklanan yeni UFRS 17 muhasebe standartları kapsamında en az 1,7 milyar Euro net gelir dahil olmak üzere 2023 görünümünü doğruladı.

[email protected] adresinden Ed Frankl’a yazın


İlginizi Çekebilir

Strateji uzmanı, SVB’ye yenildi, bankalar ucuz ve M&A geliyor

Yatırımcılar, kıyının bu sinir bozucu bankacılık krizinden gerçekten temiz olup olmadığını görmek için saklandıkları yerlerden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: