Anasayfa / Ekonomi Haberleri / GYO’lar için Mart Çılgınlığı? İşte temettü geliri arayan yatırımcılar için ‘son dört’.

GYO’lar için Mart Çılgınlığı? İşte temettü geliri arayan yatırımcılar için ‘son dört’.

“Final four” göz kamaştırıcı bir terim ve 26 Mart’ta “seçkin sekizli” arasında hangi takımların maç kazandığını gördüğümüzde NCAA Erkekler Bölümü 1 Basketbol Turnuvası hayranları için maksimum heyecanın sinyalini verecek.

Ancak, ardından bir durgunluğun gelebileceği uzun bir piyasa kargaşası sırasında temettü kesintilerini riske atmak istemeyen, gelir peşinde koşan bir yatırımcıysanız, Jefferies’de Jonathan Petersen liderliğindeki bir analist ekibi zaten bir grup 76 halka açık gayrimenkul yatırım ortaklığı kendi “son dördüne” girdi. Bunlar, Petersen’in önümüzdeki üç yıl boyunca devam etmesini beklediği ödemeleri artırma konusunda iyi sicile sahip şirketler.

GYO, mülk sahibi veya ipoteğe dayalı menkul kıymetlere yatırım yapan ve kazancının en az %90’ını vergi avantajları karşılığında hissedarlarına temettü olarak dağıtan bir şirkettir. Yatırımcılar tarafından alınan çoğu temettü olağan gelir olarak vergilendirilir.

GYO’ların iki geniş türü vardır. Bir öz sermaye GYO mülkü elinde tutar ve kiralar. Bir ipotek GYO, borç veren olarak çalışır veya ipoteğe dayalı menkul kıymetlere veya her ikisine birden yatırım yapar.

GYO’ların “elit sekiz”ini “son dörde” indirme

17 Mart tarihli bir raporda Peterson, en az 15 yıldır var olan halka açık 76 ABD GYO’sundan sadece 22’sinin temettülerini kesmekten kaçınabildiğini yazdı. “Gönüllü temettü ödeyenler listesinin bir alt sektöre ağırlık vermediğini” belirtti ve önümüzdeki 15 yıl için en iyi performans gösterenleri seçmenin anahtarının “mevcut temettünün kalitesine ve dayanıklılığına bağlı olduğunu” ekledi.

Jefferies, “seçkin sekiz” GYO’su için listeyi “sağlam temettü görünümüne” sahip şirketlerle sınırlandırdı ve ardından “satın alma” derecesini verdiği ve firmanın “inanma listesinde” yer aldığı “son dörde” daha da daralttı.

İşte Jefferies “seçkin sekiz” GYO hissesi, “son dört” kalın ve listenin başında. Her grup mevcut temettü verimine göre sıralanır. En sağdaki sütun, Jefferies’in 2022’den 2025’e kadar temettü ödemeleri için beklenen bileşik yıllık büyüme oranlarını (CAGR) gösteriyor.

Şirket

Kayan yazı

Konsantrasyon

Temettü verimi

Beklenen üç yıllık temettü YBBO

Ulusal Depolama İştirakleri Vakfı

NSA,
-1.10%

kişisel depolama

%5,25

%4.0

LXP Endüstriyel Güven

LXP,
-2.01%

Depolar ve lojistik

%5.03

%7,4

Healthpeak Özellikleri A.Ş.

DORUĞA ULAŞMAK,
-3.04%

Sağlık hizmeti

%5,61

%3,1

VICI Gayrimenkul A.Ş.

VICI,
-%1,52

boş zaman özellikleri

%4,93

%7,2

Oyun ve Boş Zaman Özellikleri A.Ş.

GLPI,
-%0,84

boş zaman özellikleri

%5,73

%2,4

Acadia Emlak Güven

AKR,
-4.25%

Perakende

%5,28

%5,9

Emlak Gelir Corp.

Ö,
-%1,68

Perakende

%4.90

%3.0

Kimco Realty Corp.

kim,
-3.71%

Perakende

%5.01

%2,7

Kaynak: Bilgi Seti

Her bir GYO hakkında daha fazla bilgi için kayan yazılara tıklayın. Herhangi bir hisse senediyle ilgileniyorsanız, en iyisi kendi araştırmanızı yapmak ve bir şirketin en azından önümüzdeki on yılda ne kadar başarılı olacağına dair kendi fikrinizi oluşturmaktır.

Tomi Kilgore’un Unsur.net fiyat teklifi sayfasında ücretsiz olarak sunulan bilgi zenginliğiyle ilgili ayrıntılı kılavuzunu okuyun.

kaçırmayın: Son 15 yılda en iyi kazanç performansı gösteren 10 ABD bankası – şimdi bunlardan herhangi biri indirimli hisse senedi mi?


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: