Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Görüş: Siz ve eşiniz para hakkında tartışmayı bırakmak için nasıl kavga etme şansına sahip olabilirsiniz?

Görüş: Siz ve eşiniz para hakkında tartışmayı bırakmak için nasıl kavga etme şansına sahip olabilirsiniz?

Zengin çiftler para konusunda kavga ederler. Geçimini sağlamakta olan çiftler para konusunda kavga ederler. Orta sınıf çiftler para konusunda kavga ederler.

Para, bireyler için en büyük stres nedenidir ve depresyon, genel psikolojik sıkıntı, zihinsel bozukluklar ve intihar düşünceleri ve davranışlarının güçlü bir göstergesidir. Finansal stres o kadar şiddetli olabilir ki fiziksel acıya ve vücudunuzda kalıcı fiziksel hasara neden olabilir.

Finansal gerginlik birçok ilişkide yaygındır:

  • Bu gerilim muhtemelen taşar ve ilişkinizin kalitesini etkiler mi?

  • Para için kavga ettiğinizde kendinizi aynı şeyler için kavga ederken buluyor musunuz?

  • Parayla ilgili bazı kavgalarınız, diğer anlaşmazlıklarınızın çoğundan daha yoğun görünüyor mu?

Bu size tanıdık geliyorsa, yalnız değilsiniz. Diğer çiftler de aynı türden kavgalar ve duygular yaşadıklarını bildiriyor.

Boşanmaya yol açan bu tartışmaların korkusu sağlam temellere dayanmaktadır. Mali konularda aynı fikirde olmayan çiftlerin boşanma olasılığı, mali durumları hakkında aynı fikirde olanlara göre iki kat daha fazladır. Finansal riskler konusunda hemfikir olmamak, boşanmanın en güçlü göstergesidir.

Para konusunda kavga etmeyi bırakmanın yollarını öğrenmek için doğru kararı verdiniz.

Bütçe yapma, tasarruf etme, düşük borcu sürdürme ve imkanları dahilinde (veya altında) yaşama gibi sağlam finansal yönetim uygulamalarına her ikisi de katıldığında çiftlerin mutlu olma olasılığı daha yüksektir.

Her gün verdiğimiz para yönetimi kararları, karşılaştığımız zorluklar veya fırsatlar, bunlar tek başına gerçekleşmez. Mutlu olan çiftler onlarla birlikte yüzleşir.

Modern Kocalarda, bu takvimi oluşturduk finansal okuryazarlık ayını kutlamak için. Her gün, sizi ve eşinizi bir araya getirmek için kullanabileceğiniz özel bir kişisel finans kaynağı içerir.

tartışıldığı gibi Evlilikte Para Nasıl Yönetilir?birkaç kanıtlanmış strateji, sizin ve eşinizin finansmanı işbirliği içinde halletmesine yardımcı olabilir.

1. Kişisel finans kavramları: Para yönetiminin püf noktaları: banka hesaplarını, kredi kartlarını, 401(k)’leri ve diğer hesapları ve hizmetleri anlamak.

Örneğin, Roth 401(k) katkılarınız vergi sonrası dolar ile yapılır, ancak katkılarınız para çekme sırasında vergilendirilmez. Geleneksel 401(k) katkıları, birinci sınıf AGI’nizi azaltan çizgi üstü bir katkı olan vergi öncesi dolar ile yapılır, ancak para çekme işlemleri normal gelir olarak vergilendirilir.

2. Kişisel finans psikolojisi: Paramızla yaptığımız şeyi neden yapıyoruz: insanlar finansal kararlar alırken devreye giren bilişsel, sosyal, duygusal ve kültürel faktörler.

Finansal psikolojiyi ilişkinize uygulayarak, insanların acil durumlar için para biriktirmeye çalışırken karşılaştıkları yaygın zorlukları düşünün. Maaş çekini iki farklı bankada veya kredi birliğinde iki ayrı hesaba bölmeyi deneyin, harcama ve tasarruf hesaplarınız arasına bir engel koyun ve düzenli olarak tasarruf etme şansınızı artırın.

3. Kişisel finans ilişkisi stratejileri: Ortakların, ortak mali hedeflere doğru birlikte çalışmak için işbirliği yapmaları gerekir. Hanehalkı maliyesinin nasıl kullanıldığı konusunda her biriniz eşit söz sahibi olmalısınız, ancak para yönetimi sorumluluklarını paylaşabilirsiniz.

Parayla kendi ilişkilerimiz, kendi para hikayemiz var. Kendi karmaşık para duygularımızı bir araya getirmek yeterince zor; bir ortakla çalışmak, onlarınkini düşünmek ve birleşik bir ekip olmak, zaman ve işbirliği gerektirir.

Brian Page’in kurucusu Modern Kocalarerkeklere para, evlilik ve aile meseleleri hakkında tavsiyelerde bulunur.

Ayrıca okuyun: Bu mali istismar evliliğinizi mahvedebilir.

Nisan, Ulusal Finansal Okuryazarlık Ayı’dır. Bu vesileyle Unsur.net, okuyucuların mali sağlıklarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için bir dizi “Finansal Uygunluk” makalesi yayınlayacak ve nasıl tasarruf edileceği, yatırım yapılacağı ve paranın akıllıca nasıl harcanacağı konusunda tavsiyeler sunacak. Daha fazlasını buradan okuyun.


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: