Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Görüş: NFL yıldızı Austin Ekeler, ‘A’ oyununu kişisel finansa nasıl getiriyor?

Görüş: NFL yıldızı Austin Ekeler, ‘A’ oyununu kişisel finansa nasıl getiriyor?

Parayı, diğer her şey hakkında düşündüğüm aynı mercekten düşünüyorum. Kendinizde ve bir kuruluşa kattıklarınızda değer oluşturabilmeniz için sıkı çalışma, disiplin ve yapmayı seçtiğiniz her şeye kendinizi uygulamakla başlar. Bu değer karşılığında kişisel ve profesyonel olarak fırsatlar yaratır.

Aynı şekilde, paranızı işe koymak, siz ve çevrenizdekiler için değer yaratacak ve fırsatlar yaratacaktır. Paranıza özen göstermek, işinizin değerini korumanıza ve sürdürmenize olanak tanır ve size gelecekte seçenekler sunar.

Ancak paranıza sahip çıkmak kendi başına olmaz. Emek ister, bu yüzden finansal okuryazarlık önemlidir.

Şahsen, her zaman sağlayabileceğim değere odaklanmaya ve oluşturmaya çalıştım. Ne kadar çok değer sağlarsanız, o kadar değerli olduğunuza ve bunun finansal ödüllere dönüşmesi gerektiğine inanıyorum. Bir nevi kartopu etkisi yaratıyor. Hatırlayabildiğim kadarıyla yaşamaya çalıştığım bir şey.

Kesinlikle her şeyin beklediğiniz gibi olacağını söylemiyorum. Muhtemelen olmayacak. Ancak kendinize yatırım yaparsanız, bir şekilde ödüllendirilirsiniz – bu, fırsatlara yol açar. Bu fırsatların neler olduğu başlangıçta net olmayabilir, ancak en azından deneyimlerinizin değerine sahip olacaksınız.

Bazı insanlar için şaşırtıcı olabilir ama NFL’de oynamak aslında benim çocukken hayalim değildi. Aslında küçükken NFL bile izlemedim. Ama oynamaya başladığımda sadece onu sevmekle kalmadım, bunda iyiydim ve takımım için değerli oldum. Futbolun eğitim almama yardımcı olabileceği de netleşti.

Sadece sporcular değil, tüm gençler kişisel finansın temellerine aşina olmalıdır.

Futbol sadece harika bir oyun değil. Benim için, bir sona ulaşmak için bir araçtı ve hala da öyle. Üniversitedeki ilk yılım, futbol oynamak için 8.000 dolarlık mali yardım aldım. Neredeyse tam bir yolculuk. Ancak sahada ne kadar çok teslim edersem karşılığında o kadar çok şey alabileceğim fikrini güçlendirdi. Ayrıca açık olayım. Bir Division II okulunda oynadım ve NFL’de oynama ihtimalimin en iyi ihtimalle zayıf olduğunun farkındaydım. Bu yüzden kendimi okula da kaptırdım çünkü eğitim kendime ve gelecekteki fırsatlara yatırım yapmanın başka bir yoluydu.

Profesyonel sporcular olarak, oyun pencerelerimiz birçok nedenden dolayı kısadır ve para kazanma fırsatı da öyle. Bu, yalnızca paranızı korumanın değil, aynı zamanda sizin için çalışmasını ve gelecek için büyümesini sağlamanın da özellikle önemli olduğu anlamına gelir. Yani paraya yaklaşımım, hayattaki diğer her şeye yaklaşımımla aynı.

yaşanacak sözler

Tanınmış bir figür olarak, sık sık genç halime ne tavsiyede bulunacağım sorulur. Açıkçası, bu çok büyük bir soru. Ama şunu söyleyeceğim ve bu fikirler sadece para meseleleri için değil, genel olarak hayat için geçerli.

  • Önce ve en önemlisi eğitim alın: Annem öğretmen olduğu için söylemiyorum. İlerleme ve öğrenme fikrine sıkı sıkıya inanan biriyim. Her zaman nerede olduğumu ve nereye gittiğimi düşünüyorum – A noktasından B noktasına. Öğrenmek için çaba sarf etmeyi asla bırakmayın. Eğitim, tüm hayatınız boyunca güvenebileceğiniz bir şeydir. Sadece sporcular değil, tüm gençler kişisel finansın temellerine aşina olmalıdır: kredi puanları; faiz oranları; borç para almak, vergiler – ve tüm bunların finansal güvenliğinizi nasıl etkileyebileceğini.

  • İkincisi, değerinizi çeşitlendirin: Ne kadar çok beceriye sahip olursanız, farklı şekillerde o kadar fazla değer sağlayabilirsiniz, bu da size gelecek seçenekleri ve fırsatları artırır. Bu, birincil odak noktasına sahip olamayacağınız anlamına gelmez. Profesyonel olmaya çalışan bir sporcu olarak, takımı oluşturmak, takımda kalmak ve takıma olan değerimi artırmak için kendimi tamamen futbola adamam gerekiyordu. Hala lazer odaklıyım. Yine de aynı zamanda, sürekli öğreniyorum, çevremdeki insanlarla ilişki kuruyorum, fırsatları değerlendiriyorum.

  • Üçüncüsü, tanışın ve kendini iyi insanlarla çevrele: Birçok insan. Yardımcı olabilecek pek çok uzman var ama aynı zamanda uzman gibi davranan ve sizin çıkarlarınızı düşünmeyen insanlar da var. Doğru insanlarla çalıştığınızdan emin olmanın tek yolu, dışarı çıkıp farklı insanlarla tanışmak, onların bakış açılarını öğrenmek, ne bildiklerini öğrenmektir. Kimse her şeyi bilemez ve bireyler olarak yardıma ihtiyacımız var. Profesyonel, güvenilir bir danışman ekibi, özellikle mali müşavirler oluşturmak paha biçilmezdir.

Austin Ekeler, Los Angeles Chargers için geri koşuyor. Ekeler şu anda “Büyük kararlarda gezinme” bölümünde yer alıyor. Seviye atlamakservet yöneticisi UBS ve Players TV’den bir finansal okuryazarlık kampanyası. Onu Twitter’da takip edin @AustinEkeler.

Daha fazla: NFL yıldızı DK Metcalf’ın 2023 NFL draft sınıfına tavsiyesi: ‘Emekliliği düşünmeye başlayın’

Ayrıca okuyun: Kobe Bryant 600 milyon dolarlık servetini nasıl kazandı ve şu an bu servet kimin elinde?


İlginizi Çekebilir

Pope Francis calls for ‘ethical reflection’ on AI

Pope Francis is concerned about artificial intelligence and whether it will be used for good …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: