Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Görüş: Çalışanlar bir işverenin 1 numaralı önceliği olduğunda hissedarlar bundan yararlanır.

Görüş: Çalışanlar bir işverenin 1 numaralı önceliği olduğunda hissedarlar bundan yararlanır.

COVID salgınının iş gücünde yarattığı derin belirsizlik azalmadı. ABD’li işçiler enflasyon, tükenmişlik ve yeni işten çıkarma dalgalarıyla mücadele ediyor. Bu, insanların işverenlerden daha fazlasını – daha fazla liderlik, daha fazla aciliyet, daha fazla eylem ve daha iyi işler – beklediği için ortaya çıkıyor.

Halkın bakış açısı net ve tutarlıdır: şirketler çalışanlarına öncelik vermeli. Günümüzün istikrarsız ekonomik ortamında, işçi ücretleri ve tedavi Amerikalılar için her zamankinden daha önemli.

Güçlü ücretler, iyi yan haklar, güvenli ortamlar ve yukarı doğru hareketlilik fırsatları ile ABD’de işler yaratma söz konusu olduğunda, sürüye bir avuç şirket öncülük ediyor.

Amerika bankası BAC,
+%0,72,
NVIDIANVDA,
+%0,58
ve Microsoft MSFT,
+2.55%
JUST Capital’s sıralamasında ilk üçe giren şirketlerdir. Amerika’nın en JUST şirketlerinin 2023 sıralaması. Hepsinin çok önemli bir ortak noktası var: çalışanların sorunlarını ele alma ve çalışanlara yatırım yapma konusunda net bir bağlılık.

2018’den bu yana, JUST Capital’in sıralamaları, ABD şirketlerinin, ilkeli iş davranışını tanımlayan sorunları belirlemek için yıllık bir anket aracılığıyla belirlendiği üzere, halkın önceliklerini nasıl ölçtüğünün bir anlık görüntüsünü sağlıyor. Yatırımcılar için net bir fayda sağlayan şirketler. Örneğin, bir yatırımcı Mart 2019 başlangıcında JUST 100 şirketlerini takip eden bir endeks satın aldıysa, endeks, Aralık 2022 itibarıyla Russell 1000’e kıyasla %13,3 fazla getiri sağlamış olacaktır.

İşçi sorunları, Amerikalıların neyin adil bir iş olduğuna dair vizyonunun ön saflarına yükseldi. Adil ve yaşanabilir bir ücret ödemek, işgücünün ilerlemesini desteklemek, işçi sağlığını ve güvenliğini korumak, yan haklar ve iş-yaşam dengesini sağlamak kamu için en önemli önceliklerdir. Amerikalılar, siyasi görüşler de dahil olmak üzere demografik farklılıklardan bağımsız olarak, şirketlerin işçilerin ihtiyaçlarını karşılamak için daha fazlasını yapması gerektiği konusunda hemfikir.

Bir şirketi harika yapan nedir?

Amerika Bankası Asgari ücretini saat başına 22 ABD Dolarına yükselterek en yüksek öncelik olan adil ve yaşanabilir bir ücret ödeme konusunda güçlü liderlik gösteriyor; bu, 2025 yılına kadar 25 ABD Doları başlangıç ​​ücreti sunma taahhüdünde önemli bir adım. birincil ve ikincil bakıcılar için 16 haftalık ücretli ebeveyn izni ve eğitim yardımı ve profesyonel eğitim yoluyla kariyer geliştirme fırsatları dahil.

NVIDIA, ayrıntılı ücret eşitliği analizleri gerçekleştirerek eşit işe eşit ücret sağlamak için çalışır ve ırksal ve etnik kategorilere göre ayrılmış ücret analizi sonuçlarını ifşa eden yalnızca birkaç şirketten biridir. Bank of America gibi, NVIDIA da Russell 1000 RUI’nin %10’undan biridir.

her iki bakıcı için en az 12 haftalık ücretli ebeveyn izni sunan şirketler, birincil bakıcılar için 22 haftalık ücretli izin sağlıyor.

Microsoft, her iki bakıcı için de en az 12 haftalık ebeveyn izninin yanı sıra, 15 günlük ücretli izin ve her çalışan için ek 10 günlük ücretli hastalık izni dahil olmak üzere birçok başka cömert ücretli izin avantajı sunar – çoğu kişi için hâlâ nadir görülen bir politika şirketler. Ek olarak Microsoft, ücret oranlarını siyah, Asyalı ve Latin dahil olmak üzere belirli ırksal ve etnik kategoriler için ayrıştırarak diğer şirketlerin ötesine geçen ücret-özkaynak analizlerinin sonuçlarını açıklıyor.

Şirketler, iş güçlerinin ekonomik güvenliğini, ilerlemesini, eşitliğini ve güvenliğini sağladığında, çalışanlar daha ilgili ve üretken olur.

Bu çabalar, çalışanlara somut faydalar sağlar, ancak çalışanlara öncelik vermek, şirketlere yalnızca bir ahlaki iyilik güvencesinden çok daha fazlasını sunar. Şirketler, iş güçlerinin ekonomik güvenliğini, ilerlemesini, eşitliğini ve güvenliğini sağladığında, çalışanlar daha ilgili ve üretken olur ve karşılığında şirketlerinin işlerini güçlendirir.

Amerikalılar, özel sektörün çalışanları daha iyi desteklemesini bekliyor. Etkili iş liderliği bugün çalışanları bir kuruluşun stratejisinin merkezine koyuyor. İşletmeler bu yaklaşımı benimsediğinde, tüm Amerikalılar için çalışan bir ekonomiye çok daha yaklaşıyoruz.

Alison Omens, JUST Capital’de baş strateji sorumlusudur.

Ayrıca okuyun: Teknoloji şirketleri, son işten çıkarma dalgasına rağmen – çok – işe alıyor

Daha fazla: İşsizlik oranı şu anda %3,5. Bu, iş değiştirenlerin gemiden atlaması için son şansı mı?


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: