Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Görüş: Biden’ın cesur, reform odaklı bir suç yasasını azarlaması, tüm Amerikalıları daha az güvenli hale getiriyor

Görüş: Biden’ın cesur, reform odaklı bir suç yasasını azarlaması, tüm Amerikalıları daha az güvenli hale getiriyor

Başkan Joe Biden’ın, Washington DC Şehir Meclisi’nin ceza kanununda Pazartesi günü imzalanan revizyonunu geçersiz kılmaya yönelik Cumhuriyetçi liderliğindeki bir çabaya verdiği destek, ABD genelinde giderek artan bir şekilde gelişen korku anlatısına oynuyor.

Biden, platformunu ve nüfuzunu, özenle hazırlanmış Columbia Bölgesi önerisinin asıl özünü açıklığa kavuşturmak ve kampanyasına bağlı kalmak için kullanabilirdi bağlılık hapsedilen Amerikalıların sayısını azaltmak için.

Bunun yerine, başkan, 275 sayfalık uzun revizyon paketinin ele almak için tasarlandığı DC’nin mevcut ceza kanunundaki bariz sorunları görmezden geldi. Bu, Bölge’nin cezasını artıran acımasız ve katı ceza gerekliliklerinin yeniden düzenlenmesini içeriyordu. hapsedilme oranı ve kamu güvenliği için tehlike oluşturmayan kişileri hapse atarak sayısız kaynağı boşa harcadı.

ABD’de neredeyse hiç şiddet suçu görmeyen topluluklar var ve bunun nedeni en çok polis tarafından denetlenen topluluklar olmaları değil.

Biden’ın kararı, ABD adalet reformuna siyasi koridorun her iki tarafından gelen son tepki.

Amerikalılar, başarısız suça karşı sert taktikleri iki katına çıkarmak yerine, yeni bir kamu güvenliği vizyonunu ifade etmek ve buna yatırım yapmak için bir araya gelmeli. Bunun neye benzediğini zaten biliyoruz çünkü ülke genelinde neredeyse hiç şiddet içeren suç görmeyen topluluklar var ve bunun nedeni en çok polis tarafından denetlenen topluluklar olmaları değil.

Güvenli topluluklar, insanların (ekonomik sıkıntıyla karşı karşıya olanların bile) barındırıldığı, okulların tüm çocuklara eğitim verecek kaynaklara sahip olduğu, su ve havanın temiz olduğu, ailelerin iyi ücretli işlere ve kapsamlı sağlık hizmetlerine erişebildiği ve mücadele edenlere kelepçe değil el veriliyor.

Bu, her Amerikalının içinde yaşamayı hak ettiği türden bir topluluktur, ancak bu gelecek ancak kaynakları hapsedici tepkilerden topluluklara kaydırırsak ve zihniyetimizi cezadan önlemeye kaydırırsak mümkündür.

Kamu güvenliği için yeni bir vizyon geliştirip ilerletmektense, insanları hapse atmayı savunmak çoğu zaman daha kolaydır.

Özellikle travmatik yılların ve ceza adaleti reformunu politize eden artan bölünmenin ardından, birçok insanın topluluklarının daha az güvenli olduğuna inanması şaşırtıcı değil. Kamuoyunun suç algısı uzun süredir bağlantı kesildi gerçek suç oranlarından ve olabilir ağır etkiledi medya kapsamına göre, veriler karışık bir hikaye anlatıyor. Cinayet oranları arttırmak COVID-19 salgınının ardından hem kentsel hem de kırsal alanlarda ve silah satışlarında rekor seviyeler.

Erken elde edilebilir veriler varken öneriyor bu rakamlar düşme eğiliminde, özellikle ülkenin zayıf suç veri altyapısı göz önüne alındığında, bunu söylemek için çok erken. Açık olan şu ki var kanıt yok Değişime direnenlerin ve böyle bir iddiayı sürdürmek için siyasi bir gündemi yönlendirmeye niyetli olanların iyi finanse edilen girişimlerine rağmen, artan suçun sorumlusu ceza adaleti reformudur.

Yine de korku çoğu zaman gerçekleri gizler; insanlar güvenliklerinden korkar ve güvence isterler. Kamu güvenliği için yeni bir vizyon geliştirip ilerletmektense, insanları hapse atmayı savunmak çoğu zaman daha kolaydır.

Hem empati hem de dürüstlükle yönetebilen, korkmuş hissedenlere gerçek şefkat gösterebilen ve aynı zamanda daha güvenli toplulukların nasıl oluşturulacağına dair verileri takip edebilen liderlere ihtiyacımız var. Ve tüm veriler reform ihtiyacına işaret ediyor.

Toplu hapsetme ABD vergi mükelleflerine yıllık tahmini 1 trilyon dolara mal oluyor.

Toplu hapsetme ABD vergi mükelleflerine tahmini olarak Yılda 1 trilyon dolar, sadece hapsedilmenin maliyetini değil, aynı zamanda hapsedilen insanlar ve aileleri, çocukları ve toplulukları üzerindeki ezici bedeli de hesaba kattığınızda. Bu şaşırtıcı rakama rağmen, hapsetmenin işe yaradığına dair gerçek bir kanıt yok ve aslında bazı kanıt aslında insanları gelecekte suç işlemeye daha yatkın hale getirdiğini öne sürmek. Yine de, zararı önlemek yerine yalnızca geciktiren ve şiddetlendiren bu dar görüşlü çözüme vergi mükelleflerinin dolarını giderek daha fazla akıtmaya devam ediyoruz.

Reformun kamu güvenliğine yönelik gerçek tehditmiş gibi davranmayı bırakmalı ve hapsedilmeye aşırı güvenmemizin aslında bizi nasıl daha az güvenli hale getirdiğini kabul etmeliyiz.

Reform ve kamu güvenliği el ele gider. Sağduyu değişiklikleri dahil nakit kefalet reformu, aşırı cümleleri tekrar gözden geçirmek Ve yönlendirme ceza hukuku sisteminden kişilerin hepsinin bireyler ve topluluklar üzerinde olumlu etkileri olduğu gösterilmiştir.

bir zamanda rekor düşük temizleme oranları ülke çapında ve personel sorunları polis departmanları Ve savcılıklarkamu güvenliğini etkilemeyen düşük seviyeli suçlar için insanları tutuklamak ve kovuşturmak, kaynakları ciddi suçları çözmekten uzaklaştırarak ve insanlar için yoksulluk ve suç döngülerinden kaçmayı zorlaştıran ikincil sonuçlar yaratarak bizi daha az güvenli hale getirebilir.

Yine de, suça karşı sert savunucular, reformcuların sadece suç işleyen insanları paçayı sıyırdıklarını iddia ederek adalet reformunu defalarca yanlış tanıtıyorlar. Hiçbir şey gerçeklerden daha fazla olamaz. Reform hesap verebilirliğin yokluğu anlamına gelmez, bunun yerine ilgili herkes için hesap verebilirliğin daha etkili bir versiyonu anlamına gelir.

Geleneksel ceza hukuku sistemimiz, mağdurları defalarca başarısızlığa uğrattı. İçinde 2022 araştırması Suçtan kurtulanların sadece %8’i, adalet sisteminin yasal süreci yönlendirmede ve hizmetlere bağlı olmada çok yardımcı olduğunu söyledi. Birçoğu, sisteme güvensizlik nedeniyle suçu bildirmediklerini bile söyledi.

Ne istedikleri sorulduğunda, pek çok suç mağduru ifade etmek Onlara zarar veren kişinin onlara veya başka birine bir daha asla zarar vermemesini sağlamak için temel bir arzu. Ancak statüko yaklaşımları bunu sağlamıyor. Eldeki en iyi veriler gösteriyor ki 10 kişiden 7’si 2012’de cezaevinden çıkanlar beş yıl içinde yeniden tutuklandı. Belki de bu yüzden suç kurbanları Destek geleneksel kovuşturma ve büyük marjlarla hapsetme alternatifleri.

Örneğin, New York’ta, Ortak Adalet yetişkin mahkemelerinde şiddet içeren suçlara odaklanan ülkedeki ilk hapsetmeye alternatif programı sundu. Seçenek verildiğinde, Uygun mağdurların %90’ı kendilerine zarar veren kişiyi hapse atmak yerine Ortak Adalet aracılığıyla bir onarıcı adalet programına katılmayı seçti. sadece %7 Katılımcıların %’si yeni bir suç işlediği için programdan çıkarıldı.

Eski San Francisco Bölge Savcısı George Gascón tarafından ciddi ağır suçlarla karşı karşıya kalan gençler için başlatılan onarıcı adalet programı gösterilen geleneksel çocuk adalet sisteminden geçen gençlere kıyasla katılımcıların altı ay içinde yeniden tutuklanma olasılığını yüzde 44 oranında azaltmak ve etkiler, ilk katılım teklifinden dört yıl sonra bile hala dikkate değerdi.

Multnomah İlçe Bölge Savcısı Mike Schmidt başlattı geçen yıl şiddet içeren suçlardan hüküm giymiş kişilerin davranışsal sağlık tedavisine başvurmaları halinde hapis cezasından kaçınmalarına olanak tanıyan çığır açan bir program. Ocak ayı itibariyle, 60 katılımcıdan sadece biri bir kabahat nedeniyle yeniden tutuklandı.

Pek çok politikacı reformu sözde desteklerken, adalete gerçekten önem verenler, seçim sonuçları ne olursa olsun işi yapıyor. Rüzgârın estiği yere giden ve siyasi kazanç için yanlış bilgi yayanlara değil, güvenliği ve hesap verebilirliği nasıl elde ettiğimizi yeniden düşünmeye istekli, daha cesur, yenilikçi liderlere ihtiyacımız var.

Korku, geçmişin hatalarını tekrar etmemize neden olmamalıdır. Politikacılar nihayet kendi güçlerini korumaktan çok insanları korumaya karar verdiğinde, ancak o zaman tüm toplulukların hak ettiği güvenliğe kavuşabileceğiz.

Miriam Aroni Krinsky, Fair and Just Prosecution’ın icra direktörü, eski bir federal savcı ve yazarıdır. İçeriden Değişim: 21. Yüzyıl Savcısını Yeniden Tasarlamak. Alyssa Kress, Fair and Just Prosecution’ın iletişim direktörüdür.

Daha fazla: Yanlış mahkumiyetler Amerikan vergi mükelleflerine yılda yüz milyonlarca dolara mal oluyor. Yanlış yapan savcılar hesap vermeli.

Artı: Senato, Biden’ın desteğiyle DC suç yasalarını engellemeyi oyladı


İlginizi Çekebilir

İspanya başbakanı, yerel ve bölgesel sonuçların zedelenmesinin ardından yaz başında erken seçim çağrısında bulundu

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez Pazartesi günü yaptığı açıklamada, partisi Sosyal Partisi’nin yerel ve bölgesel oylamalarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: