Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Görüş: Al, sat veya tut, hisse senetleriyle ilgili 1 numaralı kararınızdır. Bu artık senin hamlen.

Görüş: Al, sat veya tut, hisse senetleriyle ilgili 1 numaralı kararınızdır. Bu artık senin hamlen.

Bunun gibi okunması zor bir borsada, pek çok “al” ve “sat” tavsiyesi vardır. Ancak çok fazla “tut” önerisi yok.

Yine de şu anda piyasa güçleri tarafından gönderilen karışık mesajlar, yatırımcıların elde tutma yeteneklerini denemeleri gereken bir zaman olduğunu gösteriyor.

Piyasa tabiriyle, tutmak satıştan daha iyidir, ancak satın almaktan daha kötüdür. Belirli bir menkul kıymete veya bir piyasa endeksine uygulandığında, zaten sahipseniz ona bağlı kalacağınız, ancak sahip değilseniz bunun dışında kalacağınız anlamına gelir.

Sahip olduklarınızı tutun, ancak daha fazlasını satın almaktan kaçının.

Tutmak mümkün olduğunca pasif görünse de, mevcut koşullarda alınması gereken aktif bir karardır. Vanguard Group’un kurucusu John Bogle’ın “Sadece bir şey yapma, orada otur” olarak tanımladığı gibi piyasa flaşları çok fazla bekleme sinyali veriyor – ancak bu, içinde hiçbir eylem olmadığı için halka iletilen mesaj değil. “Şimdi ne yapmalı” hakkında bir hikaye, podcast veya YouTube videosu için “hiçbir şey yapma” başlığını ekleyin ve kitlenizi kaybedersiniz.

Köpüklü piyasa ve korkutucu mali manşetler göz önüne alındığında, yatırımcılar al ve sat mesajları arıyor. Sokaklarda kanın aktığı yerlere (bankacılık) gitmek veya bunlardan kaçınmak, olası Federal Rezerv hatalarına karşı güvenli bölge bulmak veya daha iyi bir şey için terk etmek istiyorlar.

İlginç tartışmalara yol açar ama aynı zamanda bir portföyü kısa devre yapabilir.

Empire Financial Research’ün CEO’su Whitney Tilson’ın geçen haftaki podcast’imde açıkladığı gibi: “Piyasa ucuz diye bağırmıyor ama bana aşırı değer verilmiş gibi de gelmiyor. Zamanın %80 ila 90’ında pazar aradadır. Bu, sadece öğüttüğünüz zamandır, sahip olduğunuz şeylerin çoğu bir bekletmedir, çok fazla faaliyette bulunmak istemezsiniz.

Ayrıca şimdi holding olmak istiyorsunuz çünkü daha aktif yatırımcılar işlerini yapıyor, özellikle de satıcılar.

DeCarley Trading’de kıdemli emtia stratejisti Carley Garner, “Money Life with Chuck Jaffe” podcast’imde insanlara “çok yetersiz tahsis edildiğini” söyledi. [to stocks]. İki yıllık Hazine bonoları TMUBMUSD02Y alıyorlar,
%3,973
ve nakit ve bu tür şeyler.

“Sonunda,” diye ekliyor Garnder, “paranın bir yere gitmesi gerekecek, bu nedenle hisse senedi satın almanın temelleri özellikle etkileyici olmasa da önemli olduğundan emin değilim. Daha önemli olan konum ve kenardan gelen para.

Satıcılar ve kenarda oturanlar bir sonraki ralliyi kaçıracaklarından korktuklarında, muhtemelen piyasayı tutanlar için iyileştireceklerdir; bu süreç daha sonra daha iyi satın alma fırsatlarına yol açabilir.

ABD borsası 2023’ün ilk üç ayında dört mevsimi birden yaşadı.

ABD borsası, 2023’ün ilk üç ayında dört mevsimi birden yaşadı – sıcak bir başlangıç ​​yaptı, aynı hızla soğudu, ani bir sürpriz kriz fırtınasıyla karşılaştı ve aynı zamanda enflasyon gibi uzun süredir devam eden sorunlara tepkiyi izledi. .

WisdomTree Asset Management hisse senedi stratejileri başkanı Jeff Weniger – geçen hafta podcast’imdeki bir röportajda – geçen Yılbaşı gecesini kimsenin tahmin edemeyeceğini belirtti: “Bu Yeni Yıla gireceğiz ve olacak batan birkaç banka — bunlar sadece Amerikan bankaları olmayacak, aynı zamanda Credit Suisse’i UBS UBS ile birlikte parçalamamız gerekecek,
-3.00%

UBSG,
-2.88%
– ve bir grup kredi temerrüt takasının kesinlikle patladığını ve aynı zamanda NASDAQ COMP’un patladığını göreceğiz.
-%0,27
üç veya dört yıl içinde en iyi çeyreği gibi bir şeye sahip olacak.

Bu karışık sinyallerin arasında gizlenen, “Beklet”ten daha büyük olan mesaj şu şekildedir: Karıştırmayın. Tutmaya değer olduklarından emin olmak için varlıklarınızı inceleyin. Sahip olduğunuz yatırım stratejisinin işini yapmasına izin verin; Pazarın birkaç ılık alanına odaklanmış diyebilmek için bir dizi taktikten diğerine atlamayın.

Piyasanın heyecan verici olmadığı zamanı, göz alıcı olmayan para yönetimi görevlerini yapmak için kullanın, sahip olduğunuz ve elinizde tutmak istediğiniz kadar ekleyebileceğiniz veya çıkarabileceğiniz şeylere odaklanın.

Bir yatırımcı olarak, zamanınızın çoğunu satın almak veya satmak yerine elde tutmakla geçirirsiniz, bu nedenle, her bir yatırımın portföyünüzde oynadığı rolü ve bir şeyin neden böyle olduğunu anladığınızdan emin olarak şimdi “aktif bir sahip” olmaya odaklanın. bir satın alma – ilk satın alma işlemini yaptığınızda sizi satan hikaye – bozulmadan kalır.

Ayrıca, piyasanın daha kesin bir sinyal vermesini beklerken nakit paranızın gelir elde etmesine izin vererek meşhur kuru tozu korumak için artan getirilerden yararlanın.

2023’ün ikinci çeyreği, yıl için tahmin edilen tüm sonuçların hala mümkün olduğu bir şekilde başlıyor. Yumuşak ve sert inişler, ikinci çeyrek sıçramaları ve düşüşleri, yılın ikinci yarısında yeni bir boğanın başlaması veya o zaman ayı gerçekten tutması için tahminler var. Fed, “joker” olmaktan kaçınmak için hamlelerini yeterince telgrafla bildirdi, ancak ekonomi, bu hareketlerin gerçekten amaçlanan etkisini yaratıp yaratmayacağının sinyalini vermedi.

Herkesin şu anda yapılan tahminlere güven duyması için kat edilmesi gereken uzun bir yol var. Büyük tartışmalara yol açar, ancak eylem için berbat nedenler.

Tilson, “Kalbimi gerçekten atan şey, diğer yatırımcıların paniğe kapılması ve hisse senetlerinin gerçekten satılması ve bolca pazarlık yapılmasıdır. Bu sadece her iki ila beş yılda bir olur, ancak bir yatırım ömrü boyunca iki ila beş yıl boyunca bu fırsatlardan epeyce yararlanabileceğiniz anlamına gelir.

Bu fırsatlar arasında uzun vadeli yatırımcılar tutunur. Şimdi o zamanlardan biri.

Daha fazla: Hisse senedi yatırımcıları için önemli olması gereken tek piyasa tahmini: Fed ne zaman yüksek enflasyonun uygun olduğuna karar verir?

Ayrıca okuyun: Oynaklık ve GSYİH hakkındaki bu tek gerçek nedeniyle, durgunluk garantili bir borsa kırıcı değildir.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: