Anasayfa / Ekonomi Haberleri / GM’den Cruise, sürücüsüz arabalarını tüm Kaliforniya’da test etmeye çalışıyor

GM’den Cruise, sürücüsüz arabalarını tüm Kaliforniya’da test etmeye çalışıyor

San Francisco’da bir robotaksi servisi işleten General Motors Co.’nun sürücüsüz birimi Cruise, otonom araçlarını tüm Kaliforniya’da test etmek için izin başvurusunda bulundu.

Cruise, geçen Haziran ayında San Francisco’da tamamen otonom bir robotaksi hizmeti başlattı. Geçen yılın sonlarında, bu hizmeti Phoenix ve Austin, Texas’a genişletti.

“Bu uygulama, testlerimizde veya operasyonlarımızda herhangi bir ani değişikliği temsil etmese de, gelecekte hizmetlerimizi diğer şehirlerde güvenli ve sorumlu bir şekilde test etmek için California DMV ile çalışmaya devam etmeyi umuyoruz. Bu, bu sürecin ilk adımıdır.” Cruise sözcüsü Drew Pusateri, Pazartesi günü e-postayla gönderilen bir açıklamada söyledi.

Pusateri’ye göre Cruise, sonunda eyaletteki operasyonlarını genişletmeyi umsa da, şu anda San Francisco dışında daha fazla şehirde lansman yapmak için belirli bir planı yok.

Şubatta, İcra Kurulu Başkanı Kyle Vogt söyledi Yolcu araçları, direksiyon başında kimse olmadan 1 milyon milden fazla yol kat etmişti.

San Francisco lansmanı, sürücüsüz arabalarına dair çok sayıda raporla inişli çıkışlı oldu. aniden durmak ve trafiği engellemekmahmuz San Francisco milletvekillerinden şikayetler Ve ABD güvenlik düzenleyicileri tarafından yapılan bir soruşturma.

Ayrıca bakınız: Polis San Francisco’da sürücüsüz bir arabayı durdurduğunda ne olduğunu izleyin

İzin kabul edilirse, yolculuklar başlangıçta Cruise çalışanları ile sınırlı olacaktır. Cruise’un robotaksi hizmetini Kaliforniya çevresinde genişletmesi için daha fazla lisansa ihtiyaç duyulacaktır.

Alphabet GOOG’un bir birimi olan Rival Waymo,
-%0,52

GOOGL,
-%0,39,
ayrıca San Francisco’da sürücüsüz taksi hizmeti veriyor ve Anka kuşuve Los Angeles’ta tamamen sürücüsüz arabaları test etmeye başlamayı planlıyor.

Geçen hafta Cruise, San Francisco’daki kâr amacı gütmeyen bir kuruluşla ortaklık kurduğunu duyurdu. ücretsiz yolculuklar sunmak sürücüsüz arabalarında, her gün 21:00 – 05:30 saatleri arasında, işten geç çıkan servis ve ağırlama çalışanlarına.

Otonom sürüş şirketleri, piyasaya çıkışlar bir zamanlar beklenenden daha yavaş gerçekleştiği için finansal olarak büyük darbe aldı. Bu ayın başlarında Cruise, bu yıl maliyetleri düşürmeye odaklanacağını söyledi. Reuters’e göre. Waymo işten çıkarıldı yaklaşık %8 bu yıl işgücünün

GM hisseleri GM,
+%0,72
S&P 500’ün SPX’i ile karşılaştırıldığında, yıl başından bu yana yaklaşık olarak sabit, ancak son 12 ayda %23 düşüşle,
+0.89%
2023’te %3 artış ve geçen yıla göre %11 düşüş.


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: