Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Gen Z’den boomers’a, daha fazla kadın saç rengi için daha az kısıtlama buluyor

Gen Z’den boomers’a, daha fazla kadın saç rengi için daha az kısıtlama buluyor

Saç, kadınlar hakkında çok şey söylüyor – atletik, kurumsal, sanatsal, belki de tüm bu özelliklerin bir kombinasyonu? Bu, o parlak kilit tacının altındaki bireyin gerçekten kontrol sahibi olmadığı bir mesaj ya da daha doğrusu algıdır.

Ama belki de mesaj ilk ve son olarak asıl önemli olan, kadının – ya da erkeğin ya da şu anda aynaya bakan herhangi bir uyumsuz güzelliğin – kendileri hakkında ne düşündüğü olmalıdır.

Saç özgürlüktür. İfade özgürlüğü. Değişiklik yapma özgürlüğü. Kişinin kimliğini, kendisi de her zaman değişim halinde olan toplumun dayatabileceği şeylerden geri alma özgürlüğü. Z kuşağının işgücüne daha fazla dahil olması ve harcanacak gelirle birlikte, kafanıza istediğiniz rengi, istediğiniz stili giyebilme yeteneği ve özellikle saç seçiminin sizi sosyal ve profesyonel açıdan engellemeyeceğini bilmek her zamankinden daha önemli. .

Ev rengi markası Clairol’ün küresel kampanyasının arkasındaki itici güç budur. Bu çok benimtarafından bu tür ilk lansman Wella Şirketi beş yıl içinde çizgi. Program, Gen Z’nin bireyselliği teşvik etme hassasiyetlerini ele alıyor, ancak yaş, etnik köken ve sosyoekonomik yelpazedeki bireylere saç rengiyle bunu başarabileceklerini garanti etmek istiyor. Kampanya, bireylerin doğdukları rengi değil, olmaları gereken rengi benimsemeleri gerektiğini söylüyor.

Ve bunu zaten TikTok ve Instagram META’da öne çıkan bir dizi “gerçek insan” etkileyicisiyle kanıtlamaya çalışıyorlar.
+2.90%.
Bu, çok kuşaklı bir anne-kız ikilisini, gündüzleri sınıftan geceleri bir yaşam tarzı içerik oluşturucusuna giden bir öğretmeni ve aynı şekilde sanatçılar ve doktorları içerir.

Kampanya aynı zamanda, özellikle tüketicilerin en kötü COVID-19 sırasında evde kaldığı, salonlarda rezervasyon yapamadığı ve bütçelerini daha yakından takip ettiği zamanlarda ortaya çıkan daha fazla kendin yap güzellik ve kendini ifade etme anlayışının benimsenmesine de işaret ediyor. Elbette TikTok nesli, profesyonel olmayanlardan daha fazla saç ve makyaj öğreticisi görmeye alışıyor ve deney çağı güçlü.

Clairol, “güzel” saç renginin daha kapsayıcı ve çeşitli bir tanımına doğru bir kayma olduğunu gösteren araştırmalarına güveniyor. Geçmişte, derler ki, saç rengi güzelliği genellikle sosyo-ekonomik statü ve pahalı salon içi hizmetlerle eş tutulurdu. Ancak şirket, TikTok ve Instagram’da trend olan videoların kanıtladığı gibi, DIY güzelliğinin yüceltildiğini ve kutlandığını söylüyor.

“Z kuşağının %40’ı kendini ifade etme biçimi olarak saç rengini düzenli olarak değiştirmeyi seçiyor. Wella Company Kuzey Amerika Pazarlama Direktörü Lori Pantel, Unsur.net’a şunları söyledi:

“Dahası, Z kuşağının %73’ü aslında mutlu ve sağlıklı hayatlar yaşamak için hepimizin kendini daha fazla ifade etme gücüne ihtiyacımız olduğuna inanıyor. Demografiden nasıl giyindiğinize, saçınıza, cinselliğinize kadar her şey olan gerçek benliklerimizi işe ne kadar çok getirebilirsek, toplumda mutlu, başarılı ve sağlıklı yetişkinler olmak için her şey önemli olacak.” Pantel söz konusu.

Ve, anketlerin, Z kuşağının özellikle, sosyal medya paylaşımının bir yansıması olarak, yardımcı olmak için bir arkadaşıyla birlikte saç boyası denemeyi tercih ettiğini gösterdiğini söyledi. salon satışları.

Geçen yüzyılın ortalarında market raflarına çıkan ilk ev boyama kiti olduğunu söyleyen Clairol, on yıllardır tüketicilerin saç rengini nasıl denediğini yakalamaya çalışıyor. Şirket, kadınları isterlerse saçlarını boyamanın hala tabu olduğu bir zamanda boyamaları için güçlendirmeyi amaçlıyordu. 1950’ler ve 60’lardaki “Yapıyor mu, yapmıyor mu” kampanyası, o dönemde birçok kadının karşılaştığı saç boyama damgasının ortadan kaldırılmasını savundu. Neden damgalama? Muhtemelen ataerkil bir toplum, kadınların pek çok kişinin mantıklı, muhafazakar anneler olarak algıladığı gibi görünmekten, yol boyunca öz-kimlik için herhangi bir zaman olmaksızın hikaye kitaplarının mantıklı, muhafazakar büyükannelerine gitmelerini istediği için.

Clairol ayrıca Tracey Norman ile de kayda değer bir ortaklık kurdu. ilk siyah trans kadın modeli1975’te 512 numaralı Dark Auburn ambalajının yüzü ve saçı olan .

Pantel, kampanyanın, örneğin bir müşterinin daha kısa veya daha uzun ömürlü boyayı tercih edip etmeyeceğini belirleyebilecek rötuş sıklığı ve saçın dokusuna dikkat etme dahil olmak üzere saçı güvenli bir şekilde boyama eğitimi içerdiğini söyledi.

Müzisyen, model ve aktivist April Kae, “It’s So Me” kampanyasını tanıtmaya yardımcı olan bir TikTok etkileyicisidir. Doğal buklelere sahip olan Kae, saç yolculuğunu “zorlu” olarak tanımlıyor, ancak dokunun, renk değişikliği yapamayacağınız anlamına gelmediğini söylüyor.

TikTok’ta spor salonu kıyafetlerini spor salonuna bırakmayı öneren moda ve egzersiz videolarıyla tanınan Gym Tan, az bakım gerektiren, doğal rengini koruyan ve bir miktar beyazla kaplı saç istiyordu. Clairol kampanyasına kızıyla birlikte katılıyor miya millersadece mevcut rengini, ancak bir ürünün katabileceği parlaklıkla güçlendirmek isteyen.

Bazı kadın ve erkekler için, grilerini kucaklamak, onların yeni rengidir.

Bu yılın başlarında Hollywood Güzellik Ödülleri, 64 yaşındaki aktris Andie MacDowell’i “Zamansız Güzellik Ödülü” ile onurlandırdı. Oyuncu, pandemi sırasında kilitlenmenin tekrar griye geçişe yol açtığını söyledi. Bu gece eğlence törenin ardından.

MacDowell yayına grisini sallarken “gerçekten rahat” olduğunu söyledi ve ekledi, “Bu bir süredir yapmak istediğim bir şeydi.”

Hollywood’un ötesinde, çeşitli hareketler, olgun kadınların reklamlarında temsil edilmeleri için baskı yaptı; bu, “yaşlılık” yalpalamakla sınırlı değil, zindelik, moda, kariyer gelişimi ve 50 yaş ve üstü kadınların önemsediği her şeyi yansıtıyor.

Okumak: “Sığır eti nerede?” Yaşlı insanlar, özellikle kadınlar, ekonomik güce sahiptir.

Clairol’den Pantel, “It’s So Me”nin bazı insanlar için gerçekten onun deyimiyle griyi veya gümüşü kucaklamakla ilgili olabileceği konusunda hemfikir. Ve bunu yapmak, sarı veya gümüşi saçları daha az parlak hale getirebilen pirinçliği azaltan ürünleri içerebilir.

“Orada var olan çok çeşitli saç kimliklerini nasıl kucaklayacağımızı ve destekleyeceğimizi düşünmek için birçok fırsatımız olduğunu düşünüyorum” dedi. “Ve doğal olmayı seçerseniz, bence o güzel gümüşi saçı korumak için kesinlikle hileler, ipuçları ve araçlar var.”


İlginizi Çekebilir

Güneş ışığının sizi mutlu etmesinin gerçek nedeni: D vitamininin faydaları sizi şaşırtabilir

D vitamini, sağlığımızı çeşitli şekillerde geliştiren temel bir mikro besindir. Kemiklerimizden kaslarımıza, sinirlerimize ve hatta …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: