Anasayfa / Ekonomi Haberleri / Fiserv, FIS hisseleri, SVB ve Signature Bank’ın ‘minimum’ olarak adlandırılan maruz kalması nedeniyle geri çekildi

Fiserv, FIS hisseleri, SVB ve Signature Bank’ın ‘minimum’ olarak adlandırılan maruz kalması nedeniyle geri çekildi

Fiserv Inc. ve Fidelity National Information Services Inc.’in hisseleri, bölgesel banka risklerine ilişkin endişelerin azalmasıyla Salı günü toparlandı.

Fiserv, FISV’yi paylaşıyor,
+6.02%
seansı %6 artışla sonlandırdı ve altı seanslık bir mağlubiyet serisi yakaladı. Hisse senedi yalnızca Pazartesi günkü seansta yaklaşık %7 kaybetmişti.

FIS FIS hisseleri,
+7.03%
Pazartesi günü neredeyse %13’lük bir düşüş kaydettikleri zaman da dahil olmak üzere önceki üç seansın her birinde düşmüştü, ancak Salı günü toparlanarak %7’ye yaklaştılar.

İki şirket ticari işlemlerle uğraşıyor ve ayrıca bankalara altyapı sağlıyor. Analistler son zamanlarda ikilinin satışlarının şirketlerin ifşası göz önüne alındığında aşırı bir tepki gibi göründüğünü söylediler.

Mizuho’dan Dan Dolev, Pazartesi öğleden sonra bir notta şirket için “minimum” Silikon Vadisi Bankası riski gördüğünü söyleyerek Fiserv’e seslendi.

“Üstelik, bölgesel bankalar büyük bir gelir kaynağı değil ve daha çok lisanslı ve tekrar eden olma eğiliminde” dedi.

Ayrıca bakınız: Lumen’in hisse senedi, bu yıl başka bir sert düşüşle rekor yıllık düşüşü takip ediyor

Barclays analisti Ramsey El-Assal da benzer bir görüşe sahip.

Salı günü Fiserv’e “Silikon Vadisi Bankası ve İmza Bankası riski muhtemelen önemsiz” diye yazdı. “Silicon Valley Bank, FISV’nin temel müşterisi olsa da, gelir katkısının oldukça küçük olduğuna inanıyoruz. Diğer tahminimiz, Silicon Valley Bank başarısızlığının FISV’nin mevcut büyüme görünümü üzerinde hiçbir etkisi olmayacağı yönünde.”

Fiserv’in “geniş, çeşitlendirilmiş müşteri tabanının koruma sağladığını” söyledi.

El-Assal da aynı şekilde FIS üzerinde yalnızca “çok mütevazı” potansiyel etkiler gördü.

El-Assal, “Stres altındaki bölgesel bankalara FIS maruziyeti minimum düzeyde görünüyor ve sözleşme yapıları bir denge sağlıyor” diye yazdı. “İlk olarak, şu anda feshedilmiş olan Signature Bank’ın temel işlem müşterisi olmasına rağmen, bankanın girmesine rağmen FIS’in (bakiyelere değil) temel hesap sayısına dayalı olarak ödeme almaya devam edeceğine inanıyoruz. (aslında bu, başarısız olan herhangi bir banka için geçerli olacaktır).”

Bernstein’dan Harshita Rawat, ikisi arasında, Fiserv’in “çekirdeği” olarak “FIS’in bölgesel bankalara çok daha fazla maruz kaldığını” yazdı. [customers] daha küçük bankalar, topluluk bankaları ve kredi birlikleri olma eğilimindeyken” “FIS ise daha geniş (bölgesel) banka alanında faaliyet göstermektedir.”

“Bu noktada banka durumu biraz belirsiz olsa da ve FIS bölgesel bankalara maruz kalsa da” FIS, fiyat-kazanç oranının dokuz katıyla işlem görüyor ve parçaların toplamı değerlemesi “yukarı yönlü görünüyor” diye ekledi. ” O ve ekibi, “biz daha yapıcı olmayı düşünmeden önce, sayıların istikrara kavuşturulması ve yönetim tarafından uygulanmasına ilişkin ipuçlarını izliyor.”


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: