Anasayfa / Ekonomi Haberleri / First Republic hissesi, bankanın daha fazla danışman işe aldığı bildirildiğinden saatler sonra düşüyor

First Republic hissesi, bankanın daha fazla danışman işe aldığı bildirildiğinden saatler sonra düşüyor

First Republic Bank’ın hisseleri, sorunlu bankanın seçeneklerini gözden geçirmek ve krizi yönetmek için danışmanlar tuttuğunun bildirilmesinin ardından Salı günü uzatılan oturumda yaklaşık %15 düştü.

İlk Cumhuriyet FRC,
+%29,47
hisse senedi, JPMorgan Chase & Co.’nun JPM,
+2.68%
bankanın sermayesini desteklemek için çalışıyordu.

Wall Street Journal bildirdi Salı günü geç saatlerde First Republic, seçeneklerini gözden geçirmesine yardımcı olması için Lazard’ı ve konuya aşina olan kişilere atıfta bulunarak kriz sonrası planlama için danışman McKinsey’i aradı. Journal’a göre, kaynaklara göre masadaki seçenekler satış, sermaye girişi ve varlık satışlarını içeriyor.

Banka Salı günü geç saatlerde “müşterilerimize bir mesaj” yayınladımesai sonrası işlemlerde hissesi düştüğü için, son “benzeri görülmemiş olaylara” dikkat çekti ve bir güncelleme sözü verdi.

Açıklamada, “Müşteri hizmetlerine olan bağlılığımız değişmedi ve mevduat faaliyetini yönetmeye devam etmek için iyi durumdayız” denildi. “Her gün olduğu gibi bugün de işlemleri gerçekleştiriyor, hesaplar açıyor, kredileri finanse ediyor, soruları yanıtlıyor ve müşterilerin genel bankacılık ve servet yönetimi ihtiyaçlarını karşılıyoruz.”

First Republic hissesi son günlerde çılgınca dalgalandı, Pazartesi günkü seansı rekor bir düşüşle bitirdi ve gün boyunca birkaç ticaret durması onu rahatsız etti.

San Francisco merkezli First Republic, geçen hafta 11 büyük ABD bankasından 30 milyar dolarlık mevduat aldı, ancak hisse senedi, parayı korumak için temettü ödemesini askıya alarak hemen düşüşünü sürdürdü.

Bunu, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın bu ayın başlarında çöküşünü ve banka hisselerini sarsan bulaşma korkularını takip etti.


İlginizi Çekebilir

“Birkaç” Fed yetkilisi, daha fazla faiz artırımına ihtiyaç olmayabileceğini ve Mayıs tutanaklarından çıkarılacak diğer önemli çıkarımları söyledi

Federal Rezerv’in Mayıs ayı politika toplantısının tutanakları, yetkililerin ileriye dönük yol konusunda bölünmüş olduğunu gösteriyor. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: